15min be reklamos
2022 07 14, 13:47

Europos beisbolo čempionato atranką Lietuvos rinktinė pradėjo puikia pergale

Utenoje prasidėjo 2023 m. Europos beisbolo čempionato atrankos turnyras. Jame dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą kovoja Lietuvos, Suomijos, Šveicarijos ir Rumunijos rinktinės. Šioje grupėje turėjo žaisti ir Baltarusijos komanda, tačiau šios šalies ekipos, kaip ir Rusijos rinktinės, buvo pašalintos iš visų tarptautinių varžybų.
Lietuvos beisbolo rinktinė
Lietuvos beisbolo rinktinė / nuotr. Sauliaus Čirbos
Temos: 1 Beisbolas

Įspūdinga pergale turnyrą pradėjo Lietuvos beisbolininkai. Pirmose rungtynėse varžybų šeimininkai 14:1 sutriuškino Suomijos rinktinę. Jau pirmame kėlinuke lietuviai išsiveržė į priekį 3:0. 3 kėlinuke suomiai sušvelnino atsilikimą, tačiau lietuviai į tai atsakė keturiais taškais ir buvo priekyje 7:1. Į nokdauną varžovus Lietuvos beisbolininkai pasiuntė 4 kėlinuke, kai Tomas Valinčius išmušė kamuoliuką už aikštės ribų ir atliko vadinamą „home run“, o tuo metu lietuviai buvo užėmę visas tris varžovų bazes.

5 kėlinuke Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutavo garsiausias šalies beisbolininkas Dovydas Neverauskas. Stipriausioje pasaulyje JAV MLB lygoje rungtyniavusio D.Neverausko mestas kamuoliukas pasiekdavo net 150 km per valandą greitį ir tai varžovams neleido net pagalvoti apie taškus. Rungtynės baigėsi anksčiau laiko po 7 kėlinukų.

„Lietuvos rinktinės marškinėlius užsivilkau po labai ilgos pertraukos. Paskutinį kartą žaidžiau jaunimo rinktinėje, o dabar pagaliau debiutavau Lietuvos suaugusiųjų rinktinėje. Jaudulio nebuvo, tiesiog dariau, ką galiu geriausia, ir ko iš manęs tikėjosi komanda. Sekėsi visai neblogai, – sakė Bonos „Capitals“ klube rungtyniaujantis D.Neverauskas. – Pergalė nebuvo tokia lengva, kaip galėjo atrodyti iš šalies.

Buvome labai gerai pasirengę rungtynėms ir gerą rezultatą lėmė komandinis žaidimas. Rinktinei keliamas vienintelis tikslas – laimėti atrankos turnyrą ir patekti į Europos čempionatą. Tikėkimės, tai pavyks įgyvendinti ir prisidėsime prie beisbolo populiarinimo Lietuvoje. Nes žaidžiant aukščiausiame lygyje, gauni daugiau dėmesio.“

Lietuvos rinktinei rungtynėse su suomiais po 3 taškus surinko Marius Balandis ir Arūnas Dankovskis, po 2 taškus pelnė T.Valinčius, Mantas Černiauskas ir Viktoras Ratkevičius, po tašką – Lukas Sirgėdas ir Justinas Sadaunikas.

Utenoje visos keturios komandos susitiks tarpusavyje, o dvi geriausios kovos finale. Šiuo metu vyksta dar du Europos čempionato atrankos turnyrai Bulgarijoje ir Serbijoje.

nuotr. Sauliaus Čirbos/Lietuvos beisbolo rinktinė
nuotr. Sauliaus Čirbos/Lietuvos beisbolo rinktinė

„Yra numatytas papildomas atrankos turnyras, kuriame dėl dviejų likusių kelialapių į Europos čempionatą kovotų trijų atrankos grupių nugalėtojai. Bet aš, kaip Europos beisbolo ir softbolo konfederacijos Vykdomojo komiteto narys, neabejoju, kad Rusija bus pašalinta ir iš kitų metų Europos čempionato ir liks trys laisvos vietos elito grupėje. Atrankos grupių nugalėtojai turėtų iškovoti kelialapius į Europos čempionatą, – teigė Lietuvos rinktinei vadovaujantis Virmidas Neverauskas. – Lietuvos rinktinės tikslas – laimėti atrankos grupėje ir pagaliau patekti į Europos čempionatą. Mes seniai to siekiame ir manau, kad jau atėjo mūsų laikas.“

Ketvirtadienį Lietuvos beisbolininkai susitiks su Rumunijos rinktine, kuri pirmose rungtynėse 0:11 pralaimėjo Šveicarijai. Pergalė prieš rumunus, lietuviams praktiškai garantuotų kelialapį į šeštadienį vyksiantį finalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką