Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 18d. 15:23

Europos čempionas Jevgenijus Šuklinas: „Dabar mano tikslas – pasaulio čempionato auksas“

Jevgenijus Šuklinas
Jevgenijus Šuklinas

Žalias lagaminas, pažymėtas Šuklino pavarde, kartu su savo šeimininku Europos čempionu Jevgenijumi Šuklinu po ilgų klajonių sugrįžo namo. Beveik parą pavėlavęs kanojininkas, sekmadienį Portugalijoje tapęs Europos čempionu, sugrįžo į Lietuvą. Sportininkas sakė, kad jaučiasi pavargęs po varžybų maratono, bet kelia sau aukščiausius tikslus.

Trečią kartą Europos čempionu tapęs Jevgenijus Šuklinas sako jau pamiršęs apie Londone iškovotą olimpinių žaidynių sidabro medalį ir taikosi į laukiančio pasaulio čempionato aukščiausią apdovanojimą.

– Kelionė namo nebuvo lengva. Vėlavote visur, kur įmanoma. Kaip taip atsitiko?

– Nežinau, tiesiog paskutinius penkis kartus, kai keliauju, vis užstringame. Kai važiavome į Portugaliją, nuvykome aštuntą ryto, parą nemiegojome. Buvo sunku po to atsigauti, geriau jaučiausi tik prieš finalinį 200 metrų startą. O kilometro distanciją reikėjo irkluot pusiau miegant.

– Gal dėl to tas 1000 metrų startas su Tomu Gadeikiu ir nenusisekė?

– Nepasakyčiau, kad labai nenusisekęs, nes tai nėra taip paprasta. Negalima tiesiog sugalvot irkluoti kilometro distancijoje, pasportuoti tris mėnesius ir daug tikėtis. Žinojome, kad tai bus tik pradžia. Pasižiūrėjus į rezultatą, jis nėra blogas. Trimis sekundėmis atsilikome nuo olimpinių čempionų. Šioje distancijoje, tai nėra labai didelis atotrūkis. Aišku, dar daug jėgų reiks įdėt.

– 200 metrų distancijoje startavai kaip olimpinių žaidynių vicečempionas. Tai padėjo ar trukdė?

– Kad aš jau apie tai pamiršęs. Buvo tai buvo, praėjo. Dar yra titulų, kuriuos noriu iškovoti. Dabar artimiausi planai yra universiada ir pasaulio čempionatas.

– O ten tikslai maksimalūs?

– Kaip visada. Esu maksimalistas gyvenime ir visada siekiu tik pirmos vietos. Net ir nugalėjęs paskui žiūriu į rezultatą ir jeigu ne dideliu skirtumu laimėjau, galvoju, kad galėjau geriau.

Portugalijoje vykusio baidarių ir kanojų irklavimo čempionato finale J. Šuklinas 200 m įveikė per 41,676 sekundės ir 0,050 sekundės aplenkė paskutinių dvejų metų Senojo žemyno čempioną Valentiną Demjanenką iš Azerbaidžano bei 0,460 sekundės – bronzą iškovojusį rusą Andrejų Kraitorą.

Europos čempionu J.Šuklinas tapo trečią kartą – anksčiau 2007 ir 2010 metais. 2009-aisiais jis iškovojo sidabrą, o 2006, 2009 ir 2012-aisiais – bronzą.

Debiutinėse olimpinėse žaidynėse Londone lietuvis pasidabino sidabro medaliu.

J. Šuklinas Portugalijoje debiutavo ir dviviečių kanojų varžybose. 1000 metrų nuotolį kartu su Tomu Gadeikiu jie nuirklavo per 4 mn. 4,554 sek. ir užėmė 11 vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką