2022 07 05

Europos čempionate jaunieji Lietuvos orientacininkai iškovojo aukso ir sidabro medalius

Po 20-ies metų pertraukos Lietuvos orientacininkai aukso raidėmis vėl įsirašė į Europos čempionato istoriją. Europos jaunių čempionate Tadas Dementavičius iškovojo aukso medalį, o Lietuvos rinktinė estafečių varžybose tapo Senojo žemyno vicečempione ir pagerino pernai Lietuvoje vykusiose Europos pirmenybėse pasiektą rezultatą.
Lietuvos orientavimosi sporto estafetė
Lietuvos orientavimosi sporto estafetė / orienteering.lt nuotr.

Vengrijoje vykusiame Europos čempionate, kuriame dalyvavo 34-ių valstybių atstovai, pirmą varžybų dieną orientacininkai rungėsi ilgoje trasoje. Prie starto linijos stojo net 111 sportininkų, kuriems reikėjo įveikti 7,7 km trasą, kepinant 35 laipsnių karščiui. Europos čempionato auksą iškovojo 18-ąjį gimtadienį šventęs T.Dementavičius. Lietuvis trasą įveikė per 57 min. 38 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė net 3 min.

Istorinį pasiekimą Lietuvos orientacininkai pakartojo po 20-ies metų pertraukos. 2002 m. Europos jaunių čempionate aukso medalį iškovojo Simonas Krėpšta.

Antrą varžybų dieną vyko sprinto varžybos, kuriose varžėsi 110 orientacininkų. T.Dementavičius 3,4 km trasą įveikė per 15 min. 40 sek. ir liko per žingsnį nuo medalio – ketvirtoje vietoje. Nuo prizininkų pakylos T.Dementavičių lyderį skyrė vos 3 sek. Europos čempionui ispanui Gonzalui Ferrando lietuvis pralaimėjo 15 sek.

Dar vieną medalį Lietuvos orientacininkai iškovojo estafečių varžybose. Lietuvos jaunių rinktinė – Tautvydas Rimkus, Kasparas Murėnas ir T.Dementavičius tapo Europos vicečempionais. Lietuviai tik po labai atkaklios kovos pralaimėjo Čekijos komandai. T.Rimkus pirmame etape išvedė Lietuvos rinktinę į priekį, antrame etape K.Murėnas finišavo antras. Lemiamame trečiame etape T.Dementavičiui pavyko pavyti pirmaujantį čeką, tačiau varžovai pasinaudojo lietuvių klaida ir sudaužė Lietuvos rinktinės auksinę svajonę.

„Visose trasoje pavyko užlipti ant podiumo, kur apdovanojami šeši geriausi orientacininkai. Todėl savo pasirodymą Europos čempionate vertinu labai gerai. Šioje amžiaus grupėje man tai buvo paskutinis Europos čempionatas, todėl kėliau aukštus tikslus ir labai džiaugiuosi juos įvykdęs. Kuris medalis yra brangesnis? Individuali pergalė yra svarbesnė negu komandinė, nes estafetėje rezultatas priklauso ne tik nuo tavęs. Tačiau laimėti su komanda yra daug smagiau, nes pergale džiaugiasi ne vienas žmogus, o visa komanda“, – sakė pernai Lietuvoje vykusiame Europos čempionate su Lietuvos rinktine estafečių varžybose bronzą iškovojęs T.Dementavičius.

Du medalius Europos čempionate iškovojęs T.Dementavičius liepos 9-17 d. Lietuvos rinktinės gretose startuos pasaulio jaunimo čempionate Portugalijoje.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?