2012 10 20 /22:30

Europos dviračių treko čempionato antroji diena – po trijų omniumo rungčių Gediminas Bagdonas yra penktas, Aušrinė Trebaitė – šešta (komentaras)

Europos dviračių treko čempionate šeštadienį baigėsi antrosios dienos rungtynės. Po trijų omniumo rungčių bendroje įskaitoje tarp vyrų Gediminas Bagdonas yra penktas, o Aušrinė Trebaitė moterų varžybose užima šeštą vietą. Vyrų sprinto Europos čempionu tapo rusas Denisas Dimitrievas.
Lenktynių akimirka
Gediminas Bagdonas / Luko Balandžio nuotr.

Visus lietuvių startus, naujienas ir komentarus iš Panevėžio sekite kartu su 15 min.lt

Moterų sprinto rezultatus sekite paspaudę čia.

Gediminas Bagdonas:

„Esu labai patenkintas rezultatais, bendroje įskaitoje užimu penktą vietą ir jei pavyktų joje išsilaikyti, būčiau labai patenkintas. Antroje rungtyje pasirodžiau labai gerai, net pats to nesitikėjau, o trečioje pritrūko patirties. Jaučiausi gerai ir galėjau užimti aukštesnę vietą, tačiau patirtis padarė savo. Sezonas mano baigėsi jau anksčiau, o pasirengimui treke turėjau tik kiek daugiau nei savaitę.

Noriu labai padėkoti žiūrovams, kurių palaikymas yra fantastiškas. Kuomet tribūnos taip ošia, prievartauji save, kad tik pasirodytum geriau“.

Vyrų omniumas:

Trečia omniumo rungtis – atkrintamosios lenktynės: Gediminas Bagdonas užėmė šeštą vietą. Bendroje įskaitoje lietuvis užimą penktą vietą, o likusios trys omniumo rungtys vyks sekmadienį. Pirmosios, 4 km individualaus persekiojimo lenktynės, startuos 10 val. 25 min.

Antroji omniumo rungtis – 30 km lenktynės dėl taškų. Gediminas Bagdonas su 56 taškais užtikrintai laimėjo antrą omniumo rungtį. Lietuvis surinko 56 taškus ir visus varžovus aplenkė ratu. Antrą vietą užėmė Nicky Cocquyt (41 tšk.), trečią – Lucasas Lissas (39 tšk.), ketvirtą – Gaelis Suteris (32), penktą – Mika Simola (31 tšk.).

Pirmoji varžybų rungtis – 1 rato lenktynės iš eigos. Gediminas Bagdonas užėmė devintą vietą, trasą įveikęs per 13,995 sek. Rungtį laimėjo čekas Aloisas Kankovsky (13,403 sek.), antrą vietą užėmė rusas Arturas Eršovas (13,456 sek.), o trečias liko vokietis Lucasas Lissas (13,538 sek.).

Luko Balandžio nuotr./Gediminas Bagdonas

Moterų omniumas:

Bendroje įskaitoje pirmauja K.Pawlowska, antra – T.Šarakova, trečia – L.Bertho, o A.Trebaitė užima šeštą vietą. Likusios trys omniumo rungtys vyks sekmadienį. Pirmas startas – 10 val. ryte.

Trečia rungtis: atkrintamosiose lenktynėse Aušrinė Trebaitė iškrito antroji ir užėmė septintą vietą. Pirma buvo prancūzė Laurie Berthon, antra – baltarusė Tatsiana Šarakova , trečia – lenkė Katarzyna Pawlowska.

Antroje moterų omniumo rungtyje – 20 km taškų lenktynėse – A.Trebaitė užėmė penktą vietą, surinkusi 12 taškų. Nugalėjo baltarusė T.Šarakova (28 tšk.), antra – lenkė K.Pawlowska (19 tšk), trečia – prancūzė L.Berthon (13 tšk.), ketvirta – čekė L.Zaleska (12 tšk.). Pastaroji lietuvę aplenkė, nes buvo aukščiau paskutiniame finiše, iki kurio A.Trebaitė laikėsi antroje vietoje.

Aušrinė Trebaitė: „Esu ant savęs kiek pikta, nes antroje rungtyje padariau klaidų. Iki paskutinio finišo buvau antra, tačiau jame kiek per vėlai spurtavau ir nukritau žemiau. Penketukas šiose varžybose man yra minimalus rezultatas, manau, tikrai galiu kovoti dėl medalių“.

Pirmoji rungtis – 1 rato lenktynės iš eigos. Jose nugalėjo lenkė K.Pawlowska (14,631 sek.), antroje vietoje liko rusė T.Balabolina (14,643 sek.), o trečia vieta džiaugėsiA.Trebaitė – 14,729 sek.

Luko Balandžio nuotr./Lenktynių akimirka
Luko Balandžio nuotr./Aušrinė Trebaitė antroje omniumo rungtyje

Vyrų 20 m sprintas:

Rusijos sportininkas Denisas Dimitrievas tapo Europos čempionu, antras liko vokietis Maxas Niederlangas. Trečią vietą iškovojo Graikijos dviratininkas Christos Volikakis.

Finalas: Maxas Niederlangas – Denisas Dimitrievas 0:2

3 vietas: Christos Volikakis – Nikita Šuršinas 2:0

Kovą dėl penktos vietos laimėjo A.Vinokurovas.

Pusfinalis:

1. Maxas Niederlangas – Christos Volikakis 2:0

2. Nikita Šuršinas – Denisas Dimitrievas 0:2

Ketvirtfinalyje iš varžybų pasitraukė vienas favoritų ukrainietis Andrejus Vinokurovas, kurį 2:1 įveikė rusas Nikita Šuršinas. Pastarasis pusfinalyje varžysis su savo tautiečiu Denisu Dimitrievu. Kitoje poroje kovos greičiausias kvalifikacijos dviratininkas vokietis Maxas Niederlagas, o jam iššūkį mes graikas Christos Volikakis.

Luko Balandžio nuotr./Vyrų sprinto nugalėtojai

Ketvirtfinalis:

Į ketvirtfinalį pateko aštuoni stipriausi dviratininkai, kurie suskirstyti į keturias poras ir kovos iki dviejų pergalių:

1. Maxas Niederlagas ir Tomasas Babekas 2:0
2. Andrejus Vinokurovas ir Nikita Šuršinas 1:2

3. Denisas Dimitrievas ir Callumas Skinneris 2:0

4. Christos Volikakis ir Charlie Conordas 2:0

Kvalifikacija:

Vyrų individualaus 200 m sprinto varžybose lietuvis Airidas Videika kvalifikacijoje užėmė 25-ą vietą iš 27 dalyvių. Lietuvis trasą įveikė per 11,281 sek. ir nuo lyderio atsiliko daugiau nei sekunde. Į šešioliktfinalį, kuriame varžysis 24 geriausi sportininkai, A.Videika nepateko.

Geriausią laiką parodė vokietis Maxas Niederlagas (10,097 sek.), antras buvo ukrainietis Andrejus Vinokurovas (10,223 sek.), trečias – rusas Denisas Dimitrevas (10,224 sek.).

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.