Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 21d. 10:30 , atnaujinta: 2012 spalio 21d. 18:53

Dublis: Aušrinė Trebaitė omniume iškovojo sidabrą, Gediminas Bagdonas – bronzą (komentarai)

Apdovanojimų akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Lenktynių akimirka

Sekmadienį Panevėžyje vykusi Europos dviračių treko trečioji diena buvo ypač sėkminga Lietuvos sportininkams. Omniume rungtyje Aušrinė Trebaitė iškovojo sidabrą, o Gediminas Bagdonas – bronzą.

Pirmos dienos rezultatai

Antrosios dienos rezultatai

A.Trebaitė paskutinėje rungtyje užėmė antrą vietą ir bendroje įskaitoje pakilo iš trečios į antrą poziciją. G.Bagdonas paskutinėje rungtyje buvo penktas, tačiau dviratininkui to užteko ir prieš rungtį turėtą trečią poziciją lietuvis išsaugojo.

„Visų varžybų metu tikėjausi patekti į trejetuką, tačiau kol nesi pirma, tol nesi geriausia, tad dar yra kur tobulėti. Labiausiai man nepasisekė eliminacinė rungtis, tačiau šiandien buvo sėkminga diena“, – po finišo teigė A.Trebaitė.

Luko Balandžio nuotr./Apdovanojimų akimirka
Luko Balandžio nuotr./Apdovanojimų akimirka

Pažvelgus į džiaugsmu trykštantį G.Bagdoną, buvo galima pagalvoti, kad lietuvis tapo čempionu. Apsigaubęs Lietuvos trispalve G.Bagdonas apsuko keletą Panevėžio trasos ratų, o ant apdovanojimų pakylos tieisog šokinėjo.

„Europos čempionate iškovoti bronzą man yra fantastiškas rezultatas. Po sezono buvo likę jėgų, tad treneriai paprašė sudalyvauti ir nepasigailėjau. Su tokiais sirgaliais, kokie yra susirinkę Panevėžyje, negalėjau neiškovoti medalio. Norisis išjudinti publiką, kad jie užsivestų ir užvestų tave patį“, – atsiėmęs bronzos medalį džiaugsmo neslėpė G.Bagdonas.

Luko Balandžio nuotr./Apdovanojimų akimirka
Luko Balandžio nuotr./Apdovanojimų akimirka

TREČIOS DIENOS VARŽYBŲ EIGA:

Moterų omniumas:

Aušrinė Trebaitė ir Katarzyna Pawlowska po penktos rungties turėjo vienodai taškų – po 22. Teisėjai suskaičiavo trijų rungčių, kuriose varžomąsi dėl geresnio laiko rezultatus ir paaiškėjo, kad geresnius rezultatus demonstarvo A.Trebaitė, kuriai atiteko sidabro medalis!

Europos čempione tapo rusė Tatsiana Širokova (18 tšk.), o bronza atiteko lenkei Katarzynai Pawlowskai (22 tšk.).

Paskutinė rungtis: Aušrinė Trebaitė į trasą išvažiavo ketvirtame važiavime ir po jo yra antroje vietoje. Paskutiniame važiavime į trasą išlėkė pirmasias dvi vietas bendroje įskaitoje užėmusios sportininkės, tačiau jos už lietuvę buvo lėtesnės.

Aušrinė Trebaitė laimėjo penktą omniumo rungtį – 10 km skrečą. Puikiai važiavusi lietuvė kartu su vokiete Mieke Krooger vias lenktynių dalyves aplenkė dviem ratais, tačiau varžovė lietuvei sunkumų nesudarė. A.Trebaitės laikas – 15 min. 52,6 sek.

Svarbiausia, kad šioje rungtyje pagrindinės lietuvės varžovės liko toli už nugaros. T.Šarakova atvažiavo ketvirta, o K.Pawlowska – vos aštunte.

Ketvirtoji rungtis – individualaus persekiojimo 3 km lenktynės – buvo sėkminga Aušrinei Trebaitei, kuri užėmė antrą vietą. Lietuvės laikas 3 min. 42,480 sek. Pirma vieta atiteko vokietei Mieke Kroger, trečia – Tatsianai Šarakovai iš Baltarusijos.

Luko Balandžio nuotr./Lenktynių akimirka
Luko Balandžio nuotr./Aušrinė Trebaitė

Vyrų omniumas:

Paskutinėje rungtyje Gediminas Bagdonas buvo penktas ir to užteko, kad lietuvis išsaugotų savo poziciją ir iškovotų Europos čempionato bronzos medalį. 

Penkta rungtis – 15 km skrečas Gediminui Bagdonui buvo nesėkminga. Nepakankamai jėgų finišui išsaugojęs lietuvis spurtavo iki finišo likus dviem ratams ir laikėsi 3-4 vietoje, tačiau paskutinio rato metu G.Bagdoną aplenkė grupė dviratininkų ir lietuvis liko vienuoliktas.

Ketvirtoji rungtis – individualaus persekiojimo 4 km lenktynės. Gediminas Bagdonas šiose varžybose važiavo užtikrintai ir užėmė antrą vietą. Dviratininko laikas – 4 min. 31,289 sek. Pirmą vietą užėmė Arturas Eršovas (4 min. 23,835 sek.), trečią – vokietis Lucasas Lissas (4 min. 32,908 sek.).

Bendrojoje įskaitoje G.Bagdonas pakilo į trečią vietą, nusileisdamas lyderiui Arturui Eršovui ir antrą vietą užimančiam Lucasui Lissui.

Luko Balandžio nuotr./Gediminas Bagdonas
Luko Balandžio nuotr./Gediminas Bagdonas

Keirinas:

Moterų varžybose Simona Krupeckaitė antrame kvalifikacijos važiavime užėmė trečią vietą ir pateko tiesiai į rungties finalą, kuriame lenktyniaus šešios greičiausios dviratininkės. Gintarė Gaivenytė pirmame važiavime liko paskutinė ir varžysis dėl 7-11 vietų.

Luko Balandžio nuotr./Lenktynių akimirka
Luko Balandžio nuotr./Simona Krupeckaitė

Vyrų varžybose Arminas Videika kvalifikacijoje lenktyniavo ketvirtame važiavime ir liko ketvirtas. Tai reiškia, kad lietuviui dėl patekimo į antrą raundą reikėjo varžytis paguodos važiavime, tačiau jame lietuvis buvo paskutinis ir iš varžybų pasitraukė.

Rungties čempionu tapo finale greičiausiai pasirodęs vokietis Tobiasas Watcheris, aplenkęs sidabrą iškovojusį tautietį Joachimą Eilersą ir Denisą Dimitrievą, kuriam atiteko bronza.

50 km vyrų medisono varžybos:

Europos čempionais tapo Čekijos komanda – Martinas Blaha ir Jiri Hochmannas. Sidabras atiteko rusams – Arturui Eršovui ir Valerijui Kaikovui, bronzą džiaugėsi italai – Angelo Ciccone ir Elia Viviani.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką