Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 24d. 18:42

Europos žaidynių dalyvius sukvietusi Daina Gudzinevičiūtė: „Mes esame labai daug ko verti“

Valdas Adamkus ir Daina Gudzinevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valdas Adamkus ir Daina Gudzinevičiūtė

Ketvirtadienį nuo pirmųjų Europos žaidynių praėjus beveik trims mėnesiams, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) į Vilniuje vykusius apdovanojimus kvietė visus šio istorinio įvykio dalyvius. Europos olimpinių komitetų (EOC) bei LTOK piniginiais prizais buvo apdovanoti 1-8 vietas užėmę sportininkai, jų treneriai ir žaidynėse dirbę medikai.

Birželio 12-28 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku pirmą kartą istorijoje vyko Europos žaidynės, kuriose dalyvavo ir 70 Lietuvos sportininkų. Į šalį parvežti septyni medaliai – du aukso, vienas sidabro ir keturi bronzos.

Žaidynėse lietuviai taip pat pasiekė keturias penktąsias vietas, tris šeštąsias, dvi septintąsias ir keturias aštuntąsias vietas.

Prisimintos birželio mėnesį patirtos akimirkos Baku ir suskaičiuoti medaliai ne vienam svečiui sužadino čempioniškus ir tautiškus jausmus.

Pasveikinti atvyko V.Adamkus

„Man širdis pradėjo stipriau plakti, kai pamačiau plakatą, kad tai yra Europos žaidynės, – sveikinimo kalboje sakė prezidentas Valdas Adamkus. – Iš dalies netgi buvau suglumęs – nejaugi tai tikrai yra pirmas istorinis įvykis Europoje.

Aš didžiuojuosi, sveikinu sportininkus, dalyvavusius žaidynėse, sveikinu laimėtojus, taip pat ir visą organizacinę šeimą, kuri tikrai buvo pajėgi suorganizuoti ir tinkamai reprezentuoti Lietuvai Europos žaidynėse.

Aš pats, nuėjęs ilgą sportinį kelią niekada negalėsiu pasakyti, kad buvau pirmose Europos žaidynėse.

Aš tikiu, kad pirmieji laimėjimai, ypatingai jauniesiems sportininkams, liks vienais iš ryškiausių prisiminimų jų sportinėje karjeroje.

Aš pats, nuėjęs ilgą sportinį kelią niekada negalėsiu pasakyti, kad buvau pirmose Europos žaidynėse. Tai tikrai be galo reikšmingas ir nepamirštamas įvykis. Džiaugiuosi sportininkų laimėjimais, linkiu jiems ir toliau tobulėti. Ypatingai jaunajai kartai.“

Europos žaidynės – gera repeticija

LTOK prezidentę Dainą Gudzinevičiūtę sujaudino filmuotoje medžiagoje užfiksuotos Lietuvos sportininkų triumfo akimirkos, kurias kartu dar kartą pamatė į apdovanojimus atvykę svečiai. „Dar kartą prisiminėme tas akimirkas, kuomet pirmą kartą Europos istorijoje visi susirinkome parodyti, ko esame verti, – sakė D.Gudzinevičiūte. – Ir mes esame labai daug ko verti. Tam nuostabiame renginyje mes pasirodėme stiprūs ir geri. Tai dar viena proga gerai repeticijai prieš kitus metus.“

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius pabrėžė Europos žaidynių išskirtinumą ir reikšmingumą: „Iš tikrųjų tai yra istorinis įvykis. Negana to, jis buvo ir puikiai suorganizuotas. Azerbaidžanas parodė pavyzdį, suorganizavo pirmas žaidynes, kurios nuskambėjo per visą pasaulį. Šių varžybų ateitis nėra dar iki galo aiški, bet tai yra geras stimulas ir žingsnis, kad ateityje tokios žaidynės vyktų.“

Europos žaidynių rinktinės kapitonas dziudo imtynininkas Marius Paškevičius dėkojo už suteiktą progą dalyvauti  šiose varžybose. „Turėjome labai gražią sportinę šventę. Labai džiugu, kad mūsų komanda didelė ir stipri. Turime savo žodį Europoje“, – Lietuvos rinktine didžiavosi M.Paškevičius.

Labai džiugu, kad mūsų komanda didelė ir stipri.

Europos žaidynėse aukso medalius iškovojo kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas ir 50 m krūtine rungtyje plaukikas Andrius Šidlauskas. A.Šidlausko pusfinalyje, kuriame varžėsi plaukikai iki 18-os metų, pasiektas rezultatas (27,75 sek.) tapo Europos žaidynių rekordu. Iki pasaulio jaunių rekordo (27,74 sek.) plaukikui trūko vienos šimtosios sekundės dalies. 100 m krūtine rungtyje A.Šidlauskas laimėjo sidabro medalį.

Bronzos medalius iškovojo paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, badmintonininkas Kęstutis Navickas bei sambo kovotojai Rūta Aksionova ir Radvilas Matukas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką