2015 06 21 /17:09

Europos žaidynėse dviratininkas Žydrūnas Savickas finišavo 21-as

Pirmųjų Europos žaidynių Azerbaidžano sostinėje grupinėse vyrų dviratininkų lenktynėse 21-ą vietą užėmė Žydrūnas Savickas, kuris sekmadienį 215,8 km distanciją įveikė per 5 valandas 32 minutes ir 13 sekundžių.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / Vytauto Dranginio nuotr.

Aukso medalį iškovojo ispanas Luisas Leonas Sanchezas Gilis (5:27:25), finiše akimirka aplenkęs ukrainietį Andrejų Grivko bei čeką Petrą Vakočą.

Lenktynės labai permainingos buvo lietuviams. Anksti iš trasos pasitraukė 26 metų Evaldas Šiškevičius, pradūręs padangą. Ratas buvo pakeistas, bet dėl techninių problemų teko baigti varžybas.

Blogiausia, kad aš to ilgai nežinojau, apie 60 km važiavau be reikalo, nes teisėjai man nepasakė.

Vėliau iš trasos buvo priverstas pasitraukti 29 metų Ignatas Konovalovas. Jis buvo dikvalifikuotas.

„Privažiavau prie automobilio pasiimti maitinimo, paėmiau tris gertuves. Visada tokiu atveju, kad neprarastume per daug atstumo nuo grupės, vairuotojui padedant šiek tiek atsistumiame. Teisėjui pasirodė, kad kontaktas truko per ilgai ir mane diskvalifikavo. Blogiausia, kad aš to ilgai nežinojau, apie 60 km važiavau be reikalo, nes teisėjai man nepasakė.“

Geriausiai iš lietuvių pasirodė Žydrūnas Savickas. 24 metų alytiškis užėmė 21-ąją vietą. Jis trasą įveikė per 5 val. 32 min. 13 sek. ir nugalėtojui pralaimėjo 4 min. 48 sek. Iš viso finišavo 60 iš 124 startavusių dviratininkų.

Džiaugiuosi, kad baigiau varžybas, padariau viską, ką galėjau

Lenktynių pradžioje Ž.Savickas buvo atsidūręs ant asfalto. „Imdamas iš trenerio gertuvę užvažiavau ant kitos, kurią atpūtė vėjas. Priekinis ratas nuslydo, griuvau. Gerai, kad nieko nenutiko dviračiui, greitai atsistojau“, – prisiminė sportininkas.

Lietuvis trasoje nuolat buvo tarp lyderių arba netoli jų, dažnai atakuodavo. „Džiaugiuosi, kad baigiau varžybas, padariau viską, ką galėjau“, – teigė Ž.Savickas.

1. Luisas Leonas Sanchezas Gilas (Ispanija) 5 val. 27 min. 25 sek.