TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Fechtavimasis Lietuvoje nyksta: beliko keturi klubai, sporto šaka praktikuojama vos trijuose miestuose

Lietuvos čempionato akimirka
LFF nuotr. / Lietuvos čempionato akimirka
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Lietuvos suaugusiųjų fechtavimosi čempionatas tapo paskutine stotele laukiant liepos mėnesį Anglijoje vyksiančių Europos pirmenybių.

Gegužės 7 dieną vykęs šalies čempionatas sukvietė stipriausius šalies sportininkus, tačiau Lietuvos rinktinės vyriausioji trenerė Rasa Ažukienė neliko patenkinta pirmenybių lygiu.
 

„Lietuvos taurės turnyrai yra aukštesnio lygio, nes suvažiuoja sportininkų iš Latvijos, Estijos, Ukrainos. Dalyvių daugiau ir sudėtis stipresnė. O Lietuvos čempionate kovoja tik mūsų sportininkai, na dar penkiakovininkai, tai tas lygis iš tikrųjų nėra labai aukštas. Bet yra ko siekti“, – sakė R. Ažukienė.

Šiemet asmeninėse varžybose  špagas surėmė 25 vyrai ir 20 moterų. Vyrų varžybose dėl čempiono titulo kovėsi Jurijus Mašalo ir Ramūnas Šelnys. Šioje dvikovoje triumfavo patirtis – J. Mašalo 15:13 įveikė R. Švelnį. Treti liko Nikolajus Čaldinas ir Vaidotas Petraitis. Moterų varžybose Aušra Blažytė 15:5 įveikė Vilmą Juchnevičiūtę. Trečios – Gryta Krasikovienė ir Namida Petkevičienė.

Komandinėsė varžybose dėl čempionės titulo kovėsi 8 vyrų ir 6 moterų komandos. Vyrų grupėje stipriausi buvo Vilniaus fechtuotojai (Jurijus Mašalo, Viktoras Salėtis, Javgenijus Stalmakovas) 45:38 įveikę Kauno Gajos Dvikova-1 komandą (Ramūnas Švelnys, Vaidotas Petraitis, Tadas Žemaitis). Trečiąją vietą užėmė Kauno Gajos Dvikova-2 komanda (Edvinas Nefas, Mantas Krasikovas, Kasparas Šatkauskas) 45:44 nugalėjusi Kauno Gajos Dvikova-3 komandą (Andrius Vasiliauskas, Tadas Miečius, Matas Šatkauskas).

Moterų komandinėse varžybose dėl nugalėtojos titulo kovojo Kauno Gajos Dvikova-1 (Namida Petkevičienė, Agnė Ažukaitė, Viktė Ažukaitė) ir Kauno Gajos Dvikova-2 (Aušra Blažytė, Paulina Bajorūnaitė, Vytautė Valaitytė) komandos. 45:39 nugalėtoja tapo Kauno Gajos Dikova-2 komanda. Trečiąją vietą paskutinę akimirką iškovojo Vilniaus šiuolaikinės penkiakovės komanda (Karolina Gužauskaitė, Emilija Serapinaitė, Ieva Serapinaitė) 45:44 nugalėjusi Kauno Gajos Floretės komandą (Adelė Karoblytė, Saulė Igarytė, Vilma Juchnevičiūtė).

 – Kuo buvo ypatingas šis Lietuvos čempionatas?, – paklausėme R. Ažukienės.

 – Suaugusiųjų čempionatas laikomas vienu iš svarbiausių pasiruošimo, liepos mėnesį Anglijoje vyksiančiam Europos čempionatui, etapų. Susirinko beveik visi stipriausi mūsų fechtuotojai, net ir tie, kurie gyvena užsienyje. Nebuvo tik Jūratės Stučinskaitės, ji dabar yra lyderė tarp moterų. Sportininkei nepavyko atskristi iš Šveicarijos, kur šiuo metu gyvena. Visi kiti stipriausi buvo. O šiaip tos varžybos nesiskyrė nuo kitų čempionatų.

 – Kaip galėtumėte apibūdinti nugalėtojus?

 – J. Mašalo – mūsų veteranas, sportuojantis visą gyvenimą. Fechtavimuisi amžiaus ribos nėra, pagal statistiką,  geriausią savo rezultatą sportininkas pasiekia būdamas 28 metų. Jis buvo aktyvus sportininkas, vienas iš rinktinės lyderių, dabar važinėja į veteranų turnyrus. Kaip aš sakau, finale nugalėjo patirtis ir kantrybė.

Tuo tarpu A. Blažytė – perspektyvi, jauna sportininkė. Rodžiusi gerus rezultatus ir jaunimo, bei kadetų varžybose. Šiuo metu mokosi dvyliktoje klasėje, todėl teko pristabdyti treniruotes.

 – Ar Lietuvoje didelė konkurencija tarp fechtuotojų?

 – Ne. Nedidelė, nes neturime nei daug trenerių, nei daug sportininkų. Pavyzdžiui Vokietijoje yra 600 fechtavimosi klubų, o  Lietuvoje vos keturi. Kai tokia situacija, konkurencija didelė būti ir negali. Kiek treneriai išgali paruošti vaikų, tiek ir yra, bet nei konkurencija nei populiarumu šis sportas mūsų šalyje pasigirti negali. Šiuo metu fechtavimasis yra tik trijose Lietuvos  miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Anksčiau buvo dar ir Panevėžyje, Šiauliuose ir Alytuje.

Su vaikais važinėjame į varžybas Lenkijoje, pas juos konkurencija didelė, daug sportininkų įvairaus amžiaus grupių dalyvauja. Labai su jais draugaujam, todėl praktiškai kiekvieną mėnesį važiuojame. Mums tai duoda daug naudos. Dar su penkiakovininkais darome stovyklas, jie pas mus varžybose dalyvauja.

 – O kaip lietuviai atrodo tarptautiniame kontekste?

 – Praėjusiame pasaulio čempionate Tomas Krasikovas buvo 32-as. Turint galvoje, kad kiekvienoje rungtyje buvo apie 200 dalyvių, esu tikra, kad tai puikus rezultatas. Šis sportininkas pernai Vokietijoje laimėjo prestižinį „Baltosios meškos“ turnyrą, kuriame dalyvavo apie 300 sportininkų iš daugelio valstybių. Kalbant apie vaikus, Lenkijoje prieš mėnesį buvo didžiausias Europos turnyras vaikams iki 15  metų. Dalyvavo 26 valstybės, o mūsų Viktė Ažukaitė buvo dešimta. Manau, mums tai labai daug.

 – Kokios artimiausios varžybos laukia?

 – Liepą bus Europos suaugusiųjų čempionatas, jaunimui ir kadetams vyks „Grand prix“ turnyras Slovėnijoje, komandinės ir asmeninės varžybos, o rugsėjį Rygoje vyks Šiaurės salių čempionatas, taip pat jaunimui ir kadetams. 

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Fechtavimas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką