2014 02 05

Fechtavimo jaunimo čempionate – penkiakovininkių pergalės

Kaune įvyko 2014 metų Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) fechtavimo čempionatas. Jame puikiai pasirodė šiuolaikinės penkiakovės atstovai.
Fechtavimo U-20 čempionatas
Fechtavimo U-20 čempionatas / I.Serapinaitės asmeninio archyvo nuotrauka.
Temos: 2 Fechtavimas Lietuva

Iš 19 merginų varžybų dalyvių net 10 buvo penkiakovininkės. Būtent jos ir užėmė pirmąsias vietas. Čempionato finale susitiko dvi Artūro Kalinino auklėtinės - Emilija Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė. Dvikovą rezultatu 15:11 laimėjo E.Serapinaitė.

Trečiąją vietą turnyre su fechtuotoja Vikte Ažukaite pasidalino penkiakovininkė Ieva Serapinaitė. Pusfinalyje ji tik 14:15 nusileido K. Gužauskaitei.

Šiuolaikinės penkiakovės sportininkių užimtos vietos:
1. Emilija Serapinaitė (Vilnius)
2. Karolina Gužauskaitė (Vilnius)
3. Ieva Serapinaitė (Vilnius)
7. Vilma Juchnevičiūtė (Kaunas) ir Aurelija Tamašauskaitė (Vilnius)
10. Vita Zarembaitė (Vilnius)
13. Gabija Daraškevičiūtė (Vilnius)
14. Eglė Daubaraitė (Kaunas)
16. Eglė Švedaitė (Vilnius)
17. Paulė Kairytė (Kaunas)

Vaikinų varžybose iš 19 dalyvių 5 buvo penkiakovininkai: Dovydas Vaivada, Stanislavas Lukjanovas, Vladislovas Sosnovskis, Leonardas Kalininas ir Andrejus Žusovas.

Iš šio penketuko į pusfinalį pavyko patekti tik D.Vaivada - jis 5:15 pralaimėjo būsimam čempionui Edgarui Dvariškiui ir su Matu Bartaška pasidalino trečiąją vietą.

Šiuolaikinės penkiakovės sportininkų užimtos vietos:
3. Dovydas Vaivada (Kaunas)
8. Stanislavas Lukjanovas (Vilnius)
12. Vladislovas Sosnovskis (Vilnius)
14. Leonardas Kalininas (Vilnius)
17. Andrejus Žusovas (Vilnius)

Primename, kad sausio viduryje vykusiose Lietuvos fechtavimo jaunių pirmenybėse D.Vaivada tapo čempionu. Finale jis 15:8 nugalėjo kitą penkiakovininką vilnietį Gytį Gudlevičių. S.Lukjanovas tuomet liko trečias. Jaunių merginų čempionate trečiąją vietą pasidalino vilnietės E.Švedaitė ir V.Zarembaitė.