2022 06 05

Fechtuotojai pelnė medalius tradiciniame turnyre Švedijoje

Kasmetinio šiaurės šalių fechtavimo turnyro Malmėje (Švedija) komandinėse varžybose Lietuvos ekipos iškovojo aukso ir bronzos medalius.
Lietuvos delegacija turnyre Švedijoje
Lietuvos delegacija turnyre Švedijoje / Paulinos Bajorūnaitės nuotr.
Temos: 2 Sportas Fechtavimas

Asmeninėse varžybose prizinių vietų papėdėje liko Viktė Ažukaitė ir Agnė Švelnienė. Jos tarp 52 fechtuotojų užėmė, atitinkamai, 7 ir 8 vietas. Turnyro ketvirtfinalyje V.Ažukaitė turėjo pripažinti būsimos vicečempionės švedės Elviros Martensson pranašumą 12:15, o A. Švelnienė pralaimėjo būsimai čempionei švedei Emmai Fransson 13:15.

Kamila Jonynaitė galutinėje įskaitoje užėme 10-ąją vietą, Monika Narbutaitė – 23-ąją, o Milda Kikaitė šį kartą liko už atkrintamųjų varžybų ribos.

Vyrų varžybose geriausiai sekėsi Leonardui Kalininui ir Mindaugui Tamošiūnui, kuriems pavyko patekti į geriausiųjų 16-tuką ir užimti, atitinkamai, 10 bei 15 vietas tarp 132 atletų. Mindaugas Sipavičius galutinėje įskaitoje buvo 25-as, Matas Medišauskas – 27-as, Vaidotas Petraitis – 30-as. Ramūnas Švelnys – 31-as, o Arnas Salokas – 36-as.

Paulinos Bajorūnaitės nuotr./Moterų komanda „Gaja-Dvikova“.

Daug geriau lietuviams sekėsi komandinėse varžybose. Moterų komanda „Gaja-Dvikova“ (V.Ažukaitė, A.Švelnienė, K.Jonynaitė, M.Narbutaitė), pagal asmeninius rezultatus turėjusi antrąjį reitingą tarp 11 komandų, ketvirtfinalyje įveikė „MF19 Malmo“ 45:37, pusfinalyje – „Kalmar“ 45:31, o finale – „Stockholm“ 45:43 ir tapo čempione.

Vyrų varžybose (30 komandų) net dvi lietuvių komandos pateko į mažąjį finalą, kuriame „Lithuania“ (L.Kalininas, A.Salokas, Dalius Strazdas, V.Petraitis) 45:40 palaužė „Gajos-Dvikovos“ vyrų ekipą (R.Švelnys, M.Sipavičius, M.Medišauskas, M.Tamošiūnas).

Turnyras Švedijoje Lietuvos fechtuotojams buvo puiki treniruotė prieš Europos suaugusiųjų čempionatą, kuris birželio 18 d. vyks Antalijoje (Turkija).