2009 06 07

Federeris pirmą kartą triumfavo atvirajame Prancūzijos čempionate

Pirmą kartą per savo karjerą „Roland Garros“ kortuose sekmadienį pasibaigusį atvirąjį Prancūzijos teniso čempionatą laimėjęs šveicaras Roger Federeris laimėjo jau 14-ąjį „Didžiojo kirčio“ turnyrą ir pagal šį rodiklį pasivijo legendinį amerikietį Pete'ą Samprasą.
federer
Be pagrindinio prizo, R.Federeris džiaugėsi ir maždaug 3,5 mln. Lt vertės čekiu. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antrą vietą pajėgiausių pasaulio tenisininkų reitinge užimantis 27 metų šveicaras finalinėje vyrų vienetų dvikovoje per 1 valandą 55 minutes 6:1, 7:6 (7:1), 6:4 palaužė 24 metų švedą Robiną Soderlingą (ATP–  25-as).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./vyras
Finalą trumpam buvo sudrumstęs į kortų išbėgęs aistruolis, kuris bandė kažką uždėti ant R.Federerio galvos

„Ši pergalė turbūt yra įspūdingiausia per visą mano karjerą, – džiaugsmo neslėpė naujasis Prancūzijos teniso čempionas. – Per visą turnyrą jaučiau milžinišką spaudimą. Vis dar negaliu patikėti, jog man pavyko tai padaryti.“

R.Federeris tapo šeštuoju žaidėjų per visą teniso istoriją, kuriam pavyko bent kartą laimėti visus keturis pagrindinius „Didžiojo kirčio“ turnyrus.

Be sekmadienio pergalės Paryžiaus korte, šveicaras triskart laimėjo Australijos čempionatą bei po penkis kartus triumfavo Vimbldono turnyre bei atvirosiose JAV pirmenybėse.

Iš viso per karjerą Šveicarijos tenisininkas laimėjo jau 59 turnyrus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./soderlingas
Pakeliui į finalą švedas įveikė ir Rafaelį Nadalį, tačiau R.Federeriui nepasipriešino.

Be pagrindinio prizo, R.Federeriui atiteko 1,06 mln. eurų (apie 3,5 mln. Lt) čekis, o finale pralaimėjęs R.Soderlingas tenkinosi perpus mažesne suma.

„R.Federeris šiandien man buvo per stiprus, – su pralaimėjimu susitaikė švedas. – Jis nusipelnė šios pergalės ir, mano nuomone, jis yra geriausias visų laikų tenisininkas. Šiandien jis pamokė mane, kaip reikia žaisti tenisą.“