Finalinį Lietuvos fechtavimo etapą laimėjo latvė ir kazachas

Druskininkuose įvyko trečiasis ir paskutinysis Lietuvos suaugusiųjų etapas, prieš gegužės pirmąjį savaitgalį laukiantį Lietuvos čempionatą, skelbia šalies fechtavimo federacija.
Lurdė Grabovskytė ir Sofija Prošina
Lurdė Grabovskytė ir Sofija Prošina / Mildos Kikaitės nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Varžybų laikas sutapo su Lietuvos penkiakovės organizuojama tarptautine stovykla, tad dalyvių skaičius buvo itin gausus – 55 moterys ir 62 vyrai.

Moterų špagos grupėje nugalėtoja tapo latvė Sofija Prošina. Laimėjusi visas kovas pogrupyje ir nužygiavusi iki finalo, po labai įtemptos kovos, pasibaigusio pagrindinio kovos laiko ir priešininkės prioriteto, S.Prošina išplėšė pergalę 11:10.

Latvijos sportininkė praėjusį mėnesį vykusiame Europos jaunimo čempionate iškovojo bronzos medalį.

Mildos Kikaitės nuotr./Sofija Prošina, Lurdė Grabovskytė, Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo

Antrąją vietą ir sidabro medalį Lietuvos III etape laimėjo Lurdė Grabovskytė, patyrusi vieną pralaimėjimą pogrupyje.

Mildos Kikaitės nuotr./Viktė Ažukaitė (dešinėje)

Bronzos medaliais pasipuošė Olivija Mašalo, iki pusfinalių laimėjusi visas kovas, ir Viktė Ažukaitė, pogrupių etape pralaimėjusi vieną kovą.

Vyrų grupėje visi medaliai iškeliavo svečiams iš užsienio. Pirmąją vietą ir aukso medalį laimėjo Kazachstano sportininkas Kirilas Stadnikas.

Pogrupyje jis pralaimėjo vieną kovą ir startavo iš 11 reitingo pozicijos, bet sėkmingai nukeliavo iki finalo, kuriame vienu tašku 15:14 įveikė varžovą.

Mildos Kikaitės nuotr./Glebas Caikovskis, Pavelkas Iljašenko, Pavelas Švecovas, Kirilas Stadnikas

Sidabro medalį laimėjo latvis Pavelas Švecovas, pogrupyje taip pat pralaimėjęs vieną dvikovą, atkrintamosiose gavo 8-ą reitingo numerį.

Bronzos medaliais džiaugėsi latvis Glebas Caikovskis, laimėjęs visas kovas iki pusfinalio ir kazachas Pavelkas Iljašenko, pralaimėjęs vieną dvikovą pogrupyje.

Mildos Kikaitės nuotr./Matas Medišauskas (dešinėje)

Lietuvis, buvęs arčiausiai medalių – Matas Medišauskas, pralaimėjęs vieną kovą pogrupių etape ir 15:9 nusileidęs varžybų nugalėtojui bei užėmęs 5-ą vietą.