2022 08 21 /16:59

Galingas finišas H.Žustautui ir V.Korobovui užtikrino Europos čempionato medalius

Kanojininkai Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas galingai užbaigė 200 m sprinto distanciją ir prasibrovė iki Europos čempionato medalių.
Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas
Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas / BKI nuotr.

Miunchene, Vokietijoje, vykstančių pirmenybių rungties finale lietuviai nusileido tik Lenkijos įgulai.

Aleksanderis Kitewskis ir Arsenas Sliwinskis distanciją įveikė per 36.919 sek., o ispanai ir lietuviai finišavo tiesiog identiškai.

Iš pradžių paskelbta, kad lietuviai nuo Ispanijos atstovų Antonio Seguros bei Alfonso Benavideso atsiliko 0,003 sek.

Lietuviams buvo įteikti bronzos apdovanojimai, tačiau po kelių valandų organizatoriai pripažino teisėjų klaidą ir paskelbė, kad ispanų ir lietuvių valtys finišą pasiekė vienu metu – per 36,592 sek.

Taip abiem įguloms buvo paskirti sidabro medaliai.

Lietuviai didžiąją laiko dalį irklavo už trejetuko ribų, tačiau paskutiniais yriais pakilo iki prizinės vietos.

Už lietuvių liko Italijos, Ukrainos, Vengrijos, Moldovos ir Armėnijos kanojininkai.

Praėjusių metų Europos čempionate lietuviai taip pat buvo treti.

Primename, kad 200 m dviviečių kanojų sprintas nėra olimpinė rungtis.

Tai trečiasis lietuvių medalių komplektas šiame čempionate. H.Žustautas laimėjo auksą medalį vienviečių kanojų 200 m sprinte, o Ignas Navakauskas su Artūru Seja – bronzą dviviečių baidarių 200 m rungtyje.

* * *

Tepraėjus pusantros valandos H.Žustautas ir V.Korobovas startavo ir olimpinės – 500 metrų – rungties finale, tačiau Lietuvos sportininkams aiškiai stigo jėgų.

Sugaišę 1 min. 49.299 sek. lietuviai finišavo devinti. Auksą pelnė ispanai Antoni Moreno ir Adrianas Sieiro (1:45.499).