Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galiūnas Žydrūnas Savickas į miltus sumalė buvusį planetos rekordą, o Vidas Blekaitis pridėjo dar du rekordus

Varžybų akimirka
BFL nuotr. / Žydrūnas Savickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje per dvi valandas buvo pagerintas Lietuvos galiūnų sporto rekordas ir planetos aukščiausias pasiekimas. Jei kalbama apie galiūnų sportą, tokio pasiekimo buvo galima tikėtis tik iš stipriausio planetos žmogaus Žydrūno Savicko. Be to, siekti naujų rekordų pasiryžę mūsų šalies atstovai „sukūrė“ dar tris Lietuvos galiūnų rekordus.

Vilniaus prekybos ir pramogų centre „Ozas“ šeštadienį po pietų buvo galima pasižiūrėti kaip vienas po kito it bandelės kepami nauji Lietuvos galiūnų sporto rekordai. Šeši mūsų šalies galiūnai, vedami stipriausio pasaulio žmogaus Žydrūno Savicko, per jėgos ir ištvermės rekordų šventę – „Galiūnų žemė“ sirgaliams dar kartą įrodė, jog Lietuvos sportininkai yra vieni iš šio sporto favoritų.

Ž.Savickui rekordų siekti padėjo tokie žinomi galiūnai kaip Vidas Blekaitis, Vilmantas Bliujus, Vitalijus Grižanauskas, Dalius Ziminskas ir Mindaugas Jaras.

„Mes ne ateiviai iš kitų planetų, mes tokie patys, kaip ir jūs. Vadinasi, ir jūs galite tapti galiūnais ir siekti rekordų“, – kalbėjo daugelio pasaulio galiūnų sporto rekordų autorius Ž.Savickas.

Lietuviai šiandien buvo pasiryžę pasiekti tris Lietuvos rekordus, tačiau pakeliui pagerino ir geriausią pasaulio rezultatą.

Pirmoje šeštadienį vykusioje rungtyje sportininkai turėjo išlaikyti 35 kg svorį ištiestomis rankomis. Šis šalies rekordas priklausė V. Blekaičiui (39,28 sek.) ir galingas vyras sugebėjo pagerinti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordą – svorį išlaikė 50,7 sek. Ankstesnio planetos rekordo laikas buvo 48,3 sek.

Bet tada prie svorio žengė Ž.Savickas ir pagerino V.Blekaičio pasiekimą – jis 35 kg svorį išlaikė 55,41 sek.  Visus bandymus vertino ir rekordus fiksavo agentūra „Factum“.

Po to galiūnai bandė nuo žemės kilnoti 340 kg svorį. Geriausias šios rungties rezultatas priklausė Ž.Savickui – 15 kartų iškeltas svoris, tačiau šįkart niekam iš lietuvių nepasisekė perrašyti rekordų knygos. Geriausiai pasirodė V.Blekaitis, iškėlęs svarmenį 10 kartų.

Taip pat niekam nepasisekė pagerinti Vytauto Lalo pasiekimo – 182,5 kg skydo nešimą 50 metrų greičiui. Greičiausiai bėgęs V.Blekaitis skydą nunešė per 20,38 sek, o V.Lalo rekordas yra keturiomis sekundėmis mažesnis – 16,28 sek.

Tačiau lietuviai pasiekė du visiškai naujus Lietuvos rekordus: V.Blekaitis du svorius po 140 kg rankose išlaikė 1 min. 29,25 sek., o M. Jaras 20 kartų išstūmė svorį, lygų savo kūno svoriui – 120 kg.

Tą patį atliko ir renginyje dalyvavusi sportininkė Viktorija Ivaščenkova: ji ant štangos uždėtą 61,8 kg svorį išstūmė 12 kartų – būtent tiek kilogramų sveria moteris. Tai taip pat Lietuvos rekordas.

Susirinkusius galiūno sporto mėgėjus pradžiugino Pasaulio senjorų svarsčių kilnojimo čempionatų nugalėtojo Gintaro Vilniškio pasirodymas. Gintaras Lietuvos tūkstantmečio minėjimo proga pagerino pasaulio svarsčio stūmimo rekordą, iškeldamas svarstį 1000 kartų. „Lietuvos rekordų“ parodoje jis meistriškai žongliravo trimis svarsčiais pagal M.Mikutavičiaus dainą „Trys milijonai“.

„Nebloga diena – daug rekordų, gera nuotaika. Ne kiekvieną dieną keturi Lietuvos rekordai būna, o pasaulio rekordus gerinama dešimties minučių bėgyje“, – aiškino dar pusvalandį po pasibaigusių varžybų autografus dalijęs ir prieš foto objektyvus stovėjęs Ž. Savickas.

„Factum“ agentūros atstovai juokais aiškino, kad ir šį faktą būtų galima įtraukti į šalies rekordų knygą.

Jėgos ir ištvermės rekordų šventė – „Galiūnų žemė“ yra vienas iš pirmą kartą Lietuvoje vykstančios parodos „Lietuvos rekordai“ renginių.

15-oje parodos stendų „Ozo“ centre galima išvysti įdomių kolekcijų, susipažinti su išskirtiniais savo išvaizda ir pomėgiais Lietuvos žmonėmis, susipažinti su Lietuvos pasiekimais pasauliniu mastu.

Nuo spalio 22 iki lapkričio 11 dienos bus pagerinta arba pasiekta net 14 naujų rekordų. Visus bandymus vertina ir rekordus fiksuoja agentūra „Factum“.

VIDEO: Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis, Dalius Ziminskas, Vilmantas Bliujus,Vitalijus Grižanauskas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką