Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 09, 11:26

Garis Kasparovas įsitikinęs: šachmatų pasaulis kontroliuojamas KGB

Sportas visada buvo didelė Rusijos propagandos dalis, o kai kuriose sporto šakose bandoma veikti ir sovietiniais būdais. Šachmatų legenda Garis Kasparovas dabar pareiškė, kad Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) yra prižiūrima Rusijos slaptos tarnybos pareigūnų.
Garis Kasparovas
Garis Kasparovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Garis Kasparovas teigė, kad rusų pareigūnai kontroliuoja FIDE per jos prezidentus.

Šiuo metu pasaulio šachmatų organizacijai vadovauja Arkadijus Dvorkovičius iš Rusijos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arkadijus Dvorkovičius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arkadijus Dvorkovičius

Jam pastaruoju metu tenka laviruoti.

Nors dauguma pasaulio sporto federacijų dėl Rusijos agresijos Ukrainoje pritaikė sankcijas Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, FIDE leido varžytis šių šalių žaidėjams po neutraliu statusu.

Rusijos šachmatų žvaigždė Sergejus Karjakinas buvo diskvalifikuotas šešiems mėnesiams po to, kai išreiškė palaikymą Rusijos vykdomoms atakoms Ukrainoje.

Prieš porą dienų FIDE atmetė ir S.Karjakino apeliaciją, o keli kiti žinomi Rusijos šachmatų meistrai prabilo viešai apie tai, jog nepritaria Vladimiro Putino vykdomai politikai ir dėl jos dabar yra palikę Rusiją.

Apie V.Putino režimo ydas jau daug metų kalbantis G.Kasparovas dabar pareiškė, kad FIDE yra priklausoma nuo KGB.

„Yra daug slaptumo tarnybų, bet FIED yra kontroliuojama KGB. Šachmatų elito kontrolė vykdoma per prezidentus – pradedant Florencio Campimaneso, baigiant Arkadijumi Dvorkovičiumi“, – „Prosport“ sakė G.Kasparovas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Garis Kasparovas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Garis Kasparovas

KGB nebeegzistuoja, Rusijos federalinio saugumo organizacijai persivadinus į FSB, bet G.Kasparovas gerai žino, kad pasikeitė tik pavadinimas, o ne darbo metodai.

„Ar KGB bandė mane įtraukti pas save? Jie bandė, bet aš turiu stiprius principus ir savo laisvės nenorėjau aukoti, kad pamatyčiau, ką gali veikti toje korporacijoje“, – sakė 59 metų G.Kasparovas, buvęs pasaulio šachmatų čempionas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką