Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Kasparovui nepavyko išversti Kremliaus statytinio FIDE prezidento K.Iliumžinovo iš posto

Kirsanas Iliumžinovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kirsanas Iliumžinovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos šachmatų federacija rinkimuose į Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidento pareigas turėjo paremti ne dabartinį vadovą, su Kremliumi siejamą Kirsaną Iliumžinovą, o Rusijos opozicijos atstovą Garį Kasparovą. Nežinia, kaip galiausiai balsavo Lietuvos delegatas FIDE kongrese mūsų šalies šachmatų vedlys Aleksandras Černovas, tačiau pirmadienį Norvegijoje vykusiuose rinkimuose ir vėl laimėjo Rusijos valdžios remiamas ir jau 19 metų šachmatų bendruomenei vadovaujantis buvęs Kalmukijos prezidentas K.Iliumžinovas.

Ilgametis FIDE vadovas K.Iliumžinovas Trumsėje gavo 110 delegatų balsų, tuo tarpu G.Kasparovas – 61.

Prieš prasidedant balsavimui K.Iliumžinovas metė pagrindinį savo kozirį – pažadėjo į FIDE per rėmėjus tuoj pat surinkti 20 mln. JAV dolerių.

Jis per pristatymą nedaugžodžiavo: „Visi mane žinote nuo 1995 metų. Aš dirbu ne „rytoj“ ar „vakar“, o dabar. Tik ką pervedžiau Afrikos šachmatų plėtrai 500 tūkst. JAV dolerių. Ir garantuoju, kad tuoj, šiandien, į FIDE pateks 20 mln. dolerių“.

Ilgametis FIDE vadovas K.Iliumžinovas gavo 110 delegatų balsų, tuo tarpu G.Kasparovas – 61.

„Norėsiu pasižiūrėti į tuos 20 mln. dolerių“, – iškart po rinkimų „Twitter“ parašė G.Kasparovas. Tiesa, pastarasis savo kalboje taip pat teigė, kad per rėmėjus surinko 10 mln. dolerių ir, tapęs prezidentu, nurašys visų organizacijai skolingų šalių federacijų skolas.

Tuo tarpu ir vėl išrinktas FIDE vadovas nutarė pasišaipyti iš G.Kasparovo ir pranešė, kad sutinka pabūti ir „Gario Kasparovo fondo“ rėmėju.

Liepos 27 dieną vykusiame Lietuvos šachmatų federacija visuotiniame susirinkime buvo nutarta, kad FIDE kongreso metu reikia paremti naują veidą šachmatų valdžioje – G.Kasparovą.

Pasak Lietuvos šachmatų federacijos prezidento Aleksandro Černovo, paremti G.Kasparovą nutarta vos kelių balsų persvara.

„Kvorumas buvo. Buvo slaptas balsavimas ir nedidele persvara buvo priimtas sprendimas balsuoti už Garį Kasparovą“, – teigė A.Černovas.

Tačiau prieš tai K.Iliumžinovą ne kartą rėmęs, su juo susitikęs ir su G.Kasparovu bendrauti nepanoręs A.Černovas balsavo slaptai – kiekvienas delegatas buvo kviečiamas į atskirą kabiną ir balsavo. Tad nežinia, ar Lietuvos atstovas balsavo taip, kaip to reikalavo visuotinis susirinkimas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką