2016 09 08

Gediminas Bagdonas „Vuelta a Espana“ lenktynėse vėl pateko į „Top 20“

Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas, atstovaujantis Prancūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“, 71-osiose prestižinėse daugiadienėse lenktynėse „Vuelta a Espana“ ketvirtą kartą pateko tarp 20-ies geriausiųjų. 30-metis lietuvis 18-ajame etape ketvirtadienį po finišo sprinto užėmė 14-ą vietą.
Gediminas Bagdonas ir Ramūnas Navardauskas
Gediminas Bagdonas ir Ramūnas Navardauskas / Vytauto Mikaičio nuotr.

Nugalėjo danas Magnusas Nielsenas („Orica – BikeExchange“). Jis 200,9 km nuvažiavo per 4 val. 54 min. 31 sek. (vid. greitis – 40,867 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-63 vietas užėmusiems dviratininkams.

Pirmą vietą bendrojoje įskaitoje užima kolumbietis Nairo Quintana („Movistar“). Jis ketvirtadienį finišavo 28-as. Antroje vietoje esantį triskart „Tour de France“ čempioną britą Christopherį Froome'ą („Sky“) jis lenkia 3 min. 37 sek.

Trečioje vietoje – lyderio tėvynainis Johanas Estebanas Chavesas („Orica – BikeExchange“, +3.57). Triskart šių lenktynių nugalėtojas ispanas Alberto Contadoras („Tinkoff“) yra ketvirtas (+4.02).

Dėl aukštos vietos bendrojoje įskaitoje nekovojantis G.Bagdonas užima 137-ąją vietą. Iš 198 startavusių dviratininkų klasifikuotas 161.

Lenktynės, kurias sudaro 21 etapas, baigsis sekmadienį Madride.

G.Bagdonas „Vuelta a Espana“ lenktynėse dalyvauja antrus metus iš eilės. Lietuvis penktajame etape buvo 11-as, septintajame – šeštas, o 16-ajame – 16-as.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas