Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 23d. 13:13

Geriausia Lietuvos badmintono žaidėja Akvilė Stapušaitytė – apie Olandiją, olimpines žaidynes, pilietybę ir papildomus uždarbius

A. Stapušaitytė – Londono olimpiniame kaimelyje.
sportas.info nuotr. / A. Stapušaitytė – Londono olimpiniame kaimelyje.

„Lietuvoje sunku siekti aukštumų, užsienyje perspektyvos daug didesnės“ – teigė geriausia mūsų šalies badmintono žaidėja Akvilė Stapušaitytė.

Nuo vaikystės badmintoną žaidžianti A. Stapušaitytė  pastaraisiais metais dugiau laiko praleidžia ne gimtinėje, o Olandijoje. Jos teigimu, norint siekti karjeros aukštumų, sportininkams dažnai tenka palikti gimtąją šalį ir tobulėti užsienyje.

„Olandijoje perspektyvos didesnės – daugiau lygiaverčių treniruočių partnerių, kurių mums labai trūksta Lietuvoje, daug geresnės treniravimosi sąlygos, salės. Yra badmintono centras, kuriame vyksta visų geriausių sportininkų pratybos. Ten sukurtos visos sąlygos treniruotis ir tobulėti. To mes neturime Lietuvoje, čia sąlygas kuriamės mes patys“, – pasakojo Pekino ir Londono olimpinių žaidynių dalyvė.

Pasak sportininkės, Olandijoje badmintono lygis – vienas aukščiausių  Europoje, tad ten vyksta labai aukšto lygio komandinės varžybos.

Tiesa, A. Stapušaitytei net Olandijoje dažniau tenka treniruotis su vaikinais, nes šioje šalyje trūksta aukščiausio lygio badmintonininkių, be to, ten vaikinai daugiau ir rimčiau treniruojasi, taigi pratybos būna kokybiškesnės.

Intensyvios treniruotės ankstesnį sezoną lėmė puikų sportininkės pasirodymą Olandijos ir Europos klubų varžybose. „2010-2011 metų sezoną mano atstovaujamas klubas „BC Duinwijck“ tapo šalies ir Europos čempionu. Aš laimėjau visus vienetų mačus, kuriuose žaidžiau ir buvau išrinkta geriausia Harlemo miesto metų sportininke“, – pasakojo badmintonininkė. – „Iškart po Londono olimpiados prasidėjo naujas sezonas, kurio metu patyriau keletą traumų, tad sekėsi kiek sunkiau, tačiau yra geros sąlygos treniruotis ir siekti aukštų rezultatų. Kol kas jaučiu, kad tobulėju ir galiu tobulėti“, – šypsodamasi pasakojo olimpietė.

Pakeitė šešis klubus

Užsienyje sportininkė įvairiems klubams atstovauja jau aštuntus metus. Per visą savo karjerą A. Stapušaitytė pakeitė šešis klubus. Pirmasis klubas, kuriame Lietuvos atstovė žaidė užsienyje buvo „Aix En Provence“ (Prancūzijoja): „Į Prancūziją skrisdavau sužaisti komandines varžybas, taip pat porai savaičių, kartais ir ilgiau, pasilikdavau treniruotis, bet po to visada grįždavau į Lietuvą“.

Prabėgus sezonui Prancūzijos ekipą iškeitė į Danijos klubus, kuriems atstovavo porą sezonų. Per dvejus metus A. Stapušaitytė Danijoje pakeitė dvi komandas – „Ishøj“ ir „Herlev Hjorten“. Nors, sportininkės teigimu, Danijoje teko praleisti daugiau laiko dėl badmintono akademijoje sudaryto treniruočių plano, tačiau pasitaikius progai ji visada grįždavo į gimtąją šalį.

Pasibaigus kontraktams su danais, A. Stapušaitytė atstovavo Lenkijos klubui, kuriame praleido ne visą sezoną. Atstovaudama Lenkijos klubui badmintonininkė dalyvavo tik keletoje varžybų, taigi tą sezoną olimpietė daugiausia laiko praleisdavo ir treniruodavosi Lietuvoje.

Iškart po Pekino olimpiados, 2008 metais, Lietuvos sportininkę suviliojo Olandijos pasiūlymas. „Klubas pasiūlė galimybę treniruotis nacionaliniame treniruočių centre kartu su geriausiais šalies sportininkais“, – pasakojo profesionali badmintonininkė.

Šioje šalyje olimpietė atstovavo dviems klubams – „BC Amersfoort“ ir „BC Duinwijck“. Pastarajame klube sportininkė žaidžia jau ketvirtą sezoną.

A. Stapušaitytė yra gavusi pasiūlymų iš įvairių stiprių badmintono klubų, esančių ne tik Olandijoje, tačiau neslėpė, jog norėtų ir toliau likti šioje šalyje. Bet sprendimas, kuriai komandai atstovauti ateinatį sezoną, priklausys nuo to, kurio klubo kontrakto sąlygos žaidėjai bus palankesnės.

Dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse

26 metų sportininkė dalyvavo jau dvejose olimpiadose – 2008 m. Pekino ir 2012 m. Londono. Pasak A. Stapušaitytės, nors abejos žaidynės buvo įspūdingos, tačiau didesnį įspūdį paliko Pekine vykusi olimpiada.

„Pekino olimpinės žaidynės įspūdingiau atrodė galbūt todėl, kad man tai buvo pirmoji olimpiada, viskas buvo nauja, buvau apimta euforijos ir buvau pirmoji mergina iškovojusi teisę atstovauti Lietuvai badmintono varžybose. Viskas buvo labai gražu – daug įžymybiu aplink, o aš tarp jų“, – šypsodamasi pasakojo olimpietė. – „Aišku, Londono olimpiada irgi buvo labai įspūdinga, sąlygos ir atmosfera taip pat buvo gera, tik tiek, kad  badmintono varžybos vyko „Wembley“ arenoje, kurią pasiekti iš olimpiečų kaimelio užtrukdavo nemažai laiko. Taigi tik nuvykusi į Londoną porą dienų pagyvenau kaimelyje, tačiau neužilgo dėl treniruočių ir varžybų teko persikelti į viešbutį, tam, kad galėtume labiau pailsėti ir pasiruošti startui – tai neleido pajusti olimpinės atmosferos. Tik po varžybų grįžau į kaimelį ir stebėjau kitų sportininkų pasirodymus“.

Sportininkė jau galvoja apie 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadą: „Tikiu, kad dar galiu pasiekti pergalių. Pirmoji olimpiada buvo tarsi apšilimas, prieš antrąją turėjau labai daug sveikatos problemų, kurios galbūt pakišo koją. Tąsyk burtai buvo iškritę neblogi, tikrai galėjau varžytis su abiem konkurentėmis, o trečias kartas gal nemeluos“.

Kaip Lietuvoje krepšinis, taip Azijoje –  badmintonas

Badmintonas yra kilęs iš Azijos, taigi azijietės yra bene stipriausios šios sporto šakos atstovės visame pasaulyje. Pasak A. Stapušaitytės, tai tarsi visai kitas pasaulis, jie gyvena badmintonu, taip pat, kaip lietuviai – krepšiniu. Badmintonas daugumai azijiečių siejamas su giliomis tradicijomis, kadangi šios sporto šakos ištakos – Azijoje.

„Badmintono ištakos yra Azijoje, taigi jų tradicijos yra gilios – jie treniruojasi nuo mažų dienų, turi specialius centrus, jų technikos lygis labai aukštas, o didelė konkurencija didina žaidėjų meistriškumo lygį“, – atviravo badmintonininkė. Tiesa, lietuvės nuomone, Danijos, Anglijos, taip pat kai kurie Olandijos bei Vokietijos atstovai gali lygiai kovoti su šios sporto šakos lyderiais iš Azijos.

„Lyginant badmintoną Lietuvoje ir Azijoje – tai du skirtingi pasauliai. Pirmiausia dėl to, kad turime visiškai skirtingas sąlygas. Lietuvoje, pasiekę pofesionalų lygį sportuojame kaip galime ir stengiamės kurti kuo geresnes sąlygas, o jiems tos sąlygos jau yra sukurtos. Geriausi jų sportininkai negalvoja apie priemones, aprangą bei inventorių, jiems belieka tik treniruotis ir siekti gerų rezultatų“, – paaiškino A. Stapušaitė.

Pilietybės keisti neketina

Kai kurios Europos šalys bando prisivilioti azijietes, suteikdamos joms pilietybę ir tokiu būdu sustiprindamos  savo rinktines. Žinoma, tai nebūna geriausios žaidėjos – jas Azijos šalys brangina.

Pareiškusi, jog pati nesiryžtų priimti kitos šalies pilietybės, kadangi savo ateitį sieja su Lietuva, A. Stapušaitytė nesmerkė kitų sportininkių sprendimo atstovauti kitai šaliai: „Aišku, iš pradžių buvo keista, kai Europos čempionate pamačiau azijiečius atstovaujančius Prancūzijos ar Olandijos šalims, tačiau neturiu nieko prieš, niekada negalvojau apie tai, ar prieštarauju tokiems dalykams, ar ne, tačiau aš pati nematau prasmės keisti pilietybę, kadangi save matau tik kaip lietuvę“.

Konkurencijos nejaučia

A. Stapušaitytė neslėpė – nesenai vykusiame Lietuvos čempionate didelės konkurencijos nejautė: „Grįžtu iš užsienio tam, jog įrodyčiau, kad esu geriausia“.

Absoliuti šalies čempionė džiaugėsi, kad auga nauja karta, kuri gali pasiekti aukštų rezultatų.

Po to, kai Lietuvoje badmintonininkai pateko į olimpines žaidynes, šalyje šiai sporto šakai skirta daugiau dėmesio. Tačiau treniravimosi atžvilgiu didelių pokyčių nėra. „Treniruojamės ir mokyklų salėse, tačiau, nepaisant to, siekiame maksimalių rezultatų“, – teigė A. Stapušaitytė.

Tikrasis badmintonas – sudėtingas  žaidimas

Daugeliui žmonių badmintonas greičiausiai asocijuojasi su smagiu laisvalaikiu. Profesionalės nuomone, tai nėra tik paprastas žaidimas, kadangi jis susideda iš daugybės elementų: „Badmintone labai svarbi ištvermė, greitis, staigumas, fizinis pasirengimas taip pat ir reakcija. Žaidimo metu visada turi būti susikaupęs ir neprarasti koncentracijos“.

Pasak A. Stapušaitytės, įvairūs psichologiniai dalykai turi didelę  įtaką įėjus į aikštelę. Įvairios problemos trukdo susikaupti ir susikoncentruoti: „Geriausia, kai gali žaisti badmintoną  ir negalvoti apie jokius nesklandumus, kadangi visa tai daro didelę įtaką. Psichologiniai trikdžiai vargina, taigi stengiuosi prieš varžybas atsiriboti nuo neigiamų emocijų, o jei neišeina – muzika ir mano pačios psichologinis pasiruošimas padeda susikaupti ir galvoti tik apie badmintoną ir gerą žaidimą“.

Laisvalaikis tapo prabanga

Kadangi A. Stapušaitytė didžiąją dalį laiko skiria badmintonui, sportininkės dienotvarkėje įsivyravo rutina: „Kadangi Olandijoje manęs niekas neišlaiko, pragyvenimui tenka užsidirbti pačiai. Taigi kartais tenka treniruoti vaikus ar komandas, retkarčiais treniruoju žmones ir individualiai. Kitų treniravimas, man kaip darbas, bet vis dėlto didžiąją dalį laiko užima treniruotės“.

Sportininkė domisi ir kitų Lietuvos sporto šakų  atstovų rezultatais. Atsipalaiduoti ji mėgsta leisdama laiką ir bendraudama su jai artimais žmonėmis, draugais, klausydama muziką, skaitydama knygas ar netgi gamindama sveiką ir skanų maistą.

A. Stapušaitytė prisipažino – į Lietuvą  norėtų grįžti kuo dažniau, tačiau pastaruoju metu užimtumas neleidžia to daryti: „Visada grįžtu į Lietuvos čempionatą, taip pat per įvairias šventes, vasarą. Nors Olandijoje turiu įsipareigojimų – yra kontraktas su klubu, o savaitgaliai dažniausiai būna užimti komandinėmis varžybomis, tačiau stengiuosi ir labai noriu kuo dažniau grįžti ir kuo daugiau laiko praleisti Lietuvoje“.

Nors olimpietė kalbėti apie asmeninį gyvenimą pernelyg nelinkusi, ji atskleidė, jog Olandijoje turi širdies draugą, kuris taip pat žaidžia badmintoną. „Mane su draugu suvedė  panašus likimas“, – šypsosi sportininkė, – „Pasirinkome tą pačią sporto šaką, tai padeda mums lengviau suprasti vienas kitą. Abu esame pasinėrę į sportą ir siekiame karjeros aukštumų, taigi rimtesnių planų kol kas neturime“.

Sportui neabejinga nuo vaikystės

Iš Tauragės kilusi A. Stapušaityė badmintoną pradėjo žaisti būdama devynerių. Prieš tai jėgas buvo išmėginusi įvairiose sporto šakose, tokiose kaip lengvoji atletika ar rankinis. Badmintonu susižavėjo, kadangi tai asmeninė sporto šaka, į kurią įeina labai daug elementų.

Olimpietė tikino, kad ją nuo pat vaikystės traukia individualios sporto šakos, o ne komandinės, nors teko išbandyti abu variantus, tačiau individualiame sporte esi atsakingas ir gali pakovoti tik pats už save.

Pirmasis sportininkės treneris buvo Jonas Šileris. Dabar į Olandiją persikėlusią profesionalią badmintonininkę treniruoja Hermanas Leidelmeyeris, o Lietuvoje treniruoti sportininkę imasi Juozas Špelveris.

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Aktualu

Kremliaus kritikui A.Navalnui skirta dar 20 parų arešto

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Aktualu

Rusija iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl „šnipo“ arešto

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

Liudas Mažylis su TS-LKD dalyvaus rinkimuose į EP

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Prezidentė apie kainas: neigiama verslo reakcija rodo, kad tiksliai pataikėme

Neįtikėtinas gamtos kūrinys – Antilopės kanjonas JAV

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Aktualu

Dingo laivo „Swe Carrier“ įgulos narys

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:07
01:15
01:48

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką