Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausias Lietuvos raitelis Benas Gutkauskas: „Užtektų tik pirštais spragtelėti ir galėčiau pakeisti pilietybę“

Benas Gutkauskas
Orgnizatorių nuotr. / Benas Gutkauskas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

„Tėvas turėjo žirgyną, o aš pats jodinėti pradėjau būdamas 12-os. Iki tol septynerius metus profesionaliai važinėjau gokartais. Iš pradžių jodinėjau savo malonumui, vėliau treneris prispaudė, pasakė, kad esu talentingas“, – karjeros pradžią prisimena geriausias Lietuvos raitelis Benas Gutkauskas.

Olimpiada. Šiuo metu 25-erių B.Gutkausko svarbiausias tikslas – 2012 m. Londone vyksiančios olimpinės žaidynės, į kurias patekti nebus lengva. Iš 29 Centrinės ir Vidurio Europos valstybių į olimpiadą pateks vos du sportininkai. Lietuvis olimpiniame reitinge šiuo metu yra ketvirtas.

„Iš tiek šalių patenka vos du raiteliai – manau, tai tikrai neteisinga, – apgailestavo sportininkas. – Vieno mano pagrindinių varžovų azerbaidžaniečio tėvai – milijonieriai. Jis pats Baku susirengia varžybas, gerai sudalyvauja ir pelno taškų. Vadinasi, nelabai legaliai patenka į olimpiadą. Kitas rimtas konkurentas – rusas Vladimiras Tuganovas. Jis šiuo metu reitinge – antras. Taškai gaunami reitinginiuose „Grand Prix“ turnyruose, jie skaičiuojami iki kovo mėnesio atskiru olimpiniu reitingu. Taigi kuo daugiau reitinginių konkūrų dalyvausiu, tuo daugiau taškų gausiu.“

Lietuvio planuose – dar bent septynerios varžybos. „Gal net daugiau. Praktiškai kiekvieną savaitgalį“, – pasakojo B.Gutkauskas.

Pinigai. Varžyboms sportininkas rengiasi iš asmeninių lėšų. Vienos varžybos B.Gutkauskui kainuoja mažiausiai 4 tūkst. eurų.

„Mano pagrindinis pragyvenimo šaltinis – sportas. Žinoma, ne viską, bet daug pinigų išleidžiu varžyboms, ruošdamasis. Sunku, bet ką padarysi“, – kalbėjo raitelis.

Vilionės. Po praėjusių metų pabaigoje Lietuvos sporto pasaulį sukrėtusio skandalo, kai Lietuvos pilietybės atsisakė penkiakovininkė Donata Rimšaitė, pradėta nuogąstauti, kad jos keliu nepasuktų ir kiti sportininkai.

15min nuotr./Benas Gutkauskas
Benas Gutkauskas

B.Gutkausko pavardė buvo viena dažniausiai linksniuotų, kalbant apie atletus, svarstančius kitų valstybių siūlomas sąlygas. Sportininkas patvirtino, kad pasiūlymų ginti svečios šalies garbę sulaukė ne kartą, vis dėlto priimti drastiško sprendimo raitelis neskuba.

„Pagrindinių pasiūlymų sulaukiau iš Ukrainos ir Rusijos. Tačiau kol kas kenčiu, bet užtektų tik pirštais spragtelėti ir galėčiau pakeisti pilietybę. Vis dėlto manau, kad tai būtų lengviausias sprendimas, kurį atšaukti būtų labai sunku. Prisideda ir tai, kad būnant Rusijos piliečiu atsiranda daug nepatogumų, nes reikia vizos. Tik tris mėnesius galėčiau būti Europoje. Na, bet, kita vertus, jie labai daug pinigų siūlo...“ – svarstė B.Gutkauskas.

Kasdienybė. Lietuvoje sportininkas būna retai. Šiuo metu B.Gutkauskas kartu su žmona Egle gyvena ir treniruojasi Vokietijoje.

„Šį sezoną vienas pagrindinių mano tikslų – pasaulio taurės finalas balandžio viduryje. Ten pateks trys raiteliai iš Rytų ir Vidurio Europos lygos. Kol kas tvirtai pirmauju reitinge, turiu daug galimybių ten patekti“, – pasakojo sportininkas.

Vokietijoje raitelis laiko ir septynis savo žirgus. Vieno žirgo išlaikymas per mėnesį atsieina 1 000 eurų.

„Mano pagrindinis žirgas, su kuriuo šokinėju „Grand Prix“ turnyruose, – Lascaras. Dabar pradėsiu ir su kitais šokinėti, nes Lascaras vienas nepatemps tokio krūvio. Turiu labai daug varžybų, todėl dažniausiai susidarau planą ir dalyvauju su vienu žirgu vienose varžybose, su kitu – kitose“, – kalbėjo B.Gutkauskas.

„Žirgai, kaip ir žmonės, – visi skirtingi, kiekvienas individualus, – tikino raitelis. – Reikia su jais gerai elgtis, pripratinti prie savęs ir pačiam priprasti. Atsisėdus ant naujo žirgo, galimybių išjoti į „Grand Prix“ varžybas nėra.“

Dar vaikystėje kartingą pamėgusiam B.Gutkauskui šią pramogą, kaip ir kitus mielus užsiėmimus, tenka pamiršti. Varžybų grafikas toks įtemptas, kad sportininkas vos spėja suktis.

„Septynias dienas per savaitę jodinėju nuo ryto iki pavakario. Treniruojuosi, treniruoju žirgus, tūkstančius kilometrų važiuoju į varžybas, kurios vyksta tris ar net keturias dienas. Kad ir kaip būtų, stengiuosi negalvoti apie sunkumus, poilsį. Ateis laikas – pailsėsiu, dabar tikslai svarbesni nei poilsis“, – sakė B.Gutkauskas.

Ekstremalaus sporto mėgėjas. Būdamas vos šešerių B.Gutkauskas sportininko kelią pradėjo ne ant balno, bet mažame kartingo automobilyje. Būsimas geriausias Lietuvos raitelis aktyviai gokartais važinėjo net septynerius metus.

B.Gutkauskas save vadina ekstremalių pojūčių ir adrenalino gerbėju. „Mane labai traukia rizika, greitis ir adrenalinas. Anksčiau to labiau norėjosi, dabar tai darau tik savo malonumui“, – yra sakęs sportininkas.

Šią vasarą raitelis debiutavo „Omnitel 1 000 km“ lenktynėse Palangoje. B.Gutkauskas atstovavo komandai „BarBar’a Racing Team Lotus 116“, kurioje važiavo ir sportininko bičiuliai Martynas Griška ir Andrius Austinskas. Su jais Benas vaikystėje važinėjo gokartais. Komandai vadovavo Žilvinas Sakalauskas.

Iš 34-os startinės pozicijos startavęs „BarBar’a Racing Team“ automobilis „Lotus 116“ per dvi su puse valandos aplenkė daug galingų automobilių ir bendroje įskaitoje buvo pakilęs į aštuntąją vietą. Tačiau dėl nepataisomo variklio gedimo penktąją lenktynių valandą komanda turėjo pasitraukti.

Aukščiausio lygio konkūrų varžybose dėl prizinių vietų kovojantis B.Gutkauskas „BarBar’a Racing Team“ komandos užimtą ketvirtąją vietą vertino ne kaip nesėkmę, o kaip vertingą patirtį, kuri kitą kartą padės tinkamai parengti automobilį.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką