Šveicarijos dviratininkui Fabianui Cancellarai įteiktas prestižiškiausias dviračių sporto metų prizas – „Velo d'Or“, kurio steigėjas yra prancūzų žurnalas „Velo Magazine“.
Fabianas Cancellara
Fabianas Cancellara / AFP/„Scanpix“ nuotr.

29 metų „Saxo Bank“ komandos dviratininkas tapo antru šveicaru, kuriam atitenka šis garbingas trofėjus. 1994 metais geriausiu pasaulyje buvo pripažintas Tony Romingeris.

Šiemet F.Cancellara jau ketvirtą kartą gyvenime laimėjo atskiro starto lenktynes pasaulio čempionate. Be to, tapo vienos dienos lenktynių „Paryžius–Rubė“ nugalėtoju bei laimėjo Flandrijos turo daugiadienes lenktynes. Be to, F.Cancellara šių metų lenktynėse „Tour de France“ laimėjo du etapus ir padėjo ekipos draugui Andy Schleckui, kuris galutinėje įskaitoje finišavo antras.

„Velo Magazine“ apklausoje F.Cancellara iš viso surinko 63, Alberto Contadoras – 42, A.Schleckas – 34 taškus.

Trejus pastaruosius metus „Velo d'Or“ apdovanojimas, kuris yra prestižiškiausias asmeninis dviratininkų įvertinimas, atitekdavo ispanui A.Contadorui.