Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 29

Gilė Bitė Starkutė iškovojo penktą vietą moterų golfo čempionate

Rugpjūčio 28 d. vakarą Gilė Bitė Starkutė, papildomoje duobutėje pralaimėjusi ketvirtfinalio kovą praeitų metų varžybų nugalėtojai Emily Price, baigė pasirodymą Jungtinės Karalystės atvirajame moterų mėgėjų golfo čempionate „The Women’s Amateur Championship“. Per dvi dienas trijuose atrankos turuose sėkmingai nugalėjusi varžoves ir užėmusi 5-ą vietą, Lietuvos sportininkė pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą.
Gilė Bitė Starkutė
Gilė Bitė Starkutė / LGF nuotr.
Temos: 1 Golfas

Atrankiniame ture 74 smūgiais sužaidusi lauką Lietuvos golfininkė pateko tarp 64 žaidėjų, kurios tris dienas tęsė kovą atkrintamosiose varžybose. Pirmasis G.B.Starkutės pasirodymas atkrintamosiose varžybose prieš Florą Keites iš Anglijos sekėsi neblogai. Mūsų sportininkė po 12 duobučių pirmavo trimis taškais, tačiau ties 18-ąja duobute turėjo jau tik vieno taško persvarą. Smūgis į ridenimo aikštelę baigėsi kažkur lauko šone, žolėse. Tačiau puikus trumpas smūgis ir vienas ridenimo smūgis „išgelbėjo“ par‘ą (par – standartinis smūgių skaičius) ir pelnė pergalę. Šešiolktfinalyje – vėl priešininkė iš Anglijos, Meno salos, Ana Dawson. Prieš ją Lietuvos golfininkė iš karto įgijo trijų taškų persvarą, ją išlaikė ir nugalėjo 15-oje duobutėje jau pirmaudama keturiais taškais.

Gilė Bitė po varžybų pasakojo, kad žaidimas sekėsi puikiai – tiksliais smūgiais pasiekdavo ridenimo aikštelę, beveik visada rideno dėl geresnio rezultato nei standartinis smūgių skaičius. Sužaidė geriau nei aikštyno standartas.

Aštuntfinalio susitikimas – su Emily Price, kuri prieš dvi savaites laimėjo „English Women‘s Amateur Match Play Championship“ ir pirmavo kvalifikacinėse varžybose (G. B. buvo tik 20-a). Lietuvė po trijų duobučių jau pirmavo dviem taškais. Tai išmušė iš vėžių tituluotą priešininkę, kuri gerai žaidžia, kai pirmauja pati. Gilė Bitė, vėl žaisdama geriau nei aikštyno standartas, 16-oje duobutėje iškovojo pergalę trimis taškais.

VIDEO: Gilė Bitė Starkutė pasakoja apie aštuntfinalio pergalę The Womens Amateur Championship (UK) 2020

Į ketvirtfinalį pateko aštuonios merginos, kurios pasaulio mėgėjų golfo reitinge (WAGR) užima tokias vietas:

5 Allesia Nobilo (Italija)

17 Paula Schulz-Hanssen (Vokietija)

27 Emilie Alba Paltrinieri (Italija) – žais pusfinalyje

41 Fuller Anabel (Anglija) – žais pusfinalyje

71 Aline Krauter (Vokietija)- žais pusfinalyje

175 Emily Toy (Anglija) – žais pusfinalyje

296 Gilė Bitė Starkutė (Lietuva)

653 Caitlin Whitehead (Anglija)

G.B.Starkutei teko tik 20-oje duobutėje į tolesnį etapą prasimušusi Emily Toy – praeitų metų „The Women‘s Amateur Championship“ laimėtoja. Pradžioje čempionė jautėsi kiek pavargusi, todėl darė klaidų, o mūsiškė vėl žaidė tiksliai ir energingai. Po šešių duobučių pirmauta net keturiais taškais. Tačiau antroje pusėje persvara ėmė tirpti. 13-oje duobutėje teisėjas apmaudžiai neleido išsimesti prarasto kamuoliuko iš vandens. Su baudos smūgiu teko grįžti kartoti smūgio iš išmušimo aikštelės. Po kelių klaidų 16-oje duobutėje rezultatas, deja, jau buvo lygus. Ir nors lietuvei 17-ajai duobutei sužaisti užteko 2 smūgių ir ji vėl išsiveržė į priekį, 18-oje priešininkė išlygino rezultatą, o papildomoje 19-oje duobutėje laimėjo mačą.

Geriausiu pasirodymu karjeroje 19-metė Lietuvos sportininkė baigė sėkmingą varžybų sezoną Europoje: laimėjo atviruosius Estijos, Lenkijos, Lietuvos jaunimo čempionatus, tapo Slovakijos vicečempione. Rugsėjo mėnesį G.B.Starkutė grįžta studijų į JAV Arizonos universitetą, kurio komandoje ji žaidžia studentų pirmojo diviziono NCAA lygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius