2013 06 30

„Gintarinių irklų“ regatoje Trakuose – pirmieji medaliai Lietuvos irkluotojams

Šeštadienį pirmąją „Gintarinių irklų“ regatos dieną Trakuose išdalinti pirmieji medalių komplektai. 51-ąjį kartą rengiamoje tarptautinėje irklavimo šventėje dalyvauja irkluotojai net iš dešimties šalių – Azerbaidžano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos.
Regatos akimirka
Regatos akimirka / Alferdo Pliadžio nuotr.
Temos: 2 Regata Medalis

Vienvietėje valtyje jėgas išmėginusi Europos čempionė Milda Valčiukaitė šeštadienį 2000 m įveikė per 7 minutes 31,58 sekundės ir, artimiausią varžovę latvę Elzą Gulbę aplenkusi daugiau nei 5 sekundėmis, tapo nugalėtoja.

Lietuvos olimpiečiai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter Startavo aplenkė visus varžovus irkluodami porine dviviete. Jie finale sugaišo 6 minutes 11,03 sekundės ir 2,08 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią kitą lietuvių pora – Aurimą Adomavičių ir Dominyką Jančionį.

Lengvasvorių vyrų porinių dviviečių valčių klasėje nugalėtojais tapo Paulius Vaitkūnas ir Karolis Sunklodas (6:38,90). Trečiąją vietą šioje klasėje užėmė vilniečiai Joris Medeišis ir Gabrielius Guogis (7:10,10).

Bronzinį apdovanojimą irkluodamas vienvietę iškovojo Sigitas Klerauskas. Jis distanciją įveikė per 7 min. 08,31 sek. ir nuo sidabro jį skyrė vos viena sekundė.

Dar vieną bronzinių medalių komplektą Lietuvai iškovojo keturvietėje valtyje be varininko startavę Klaipėdos atstovai – Rokas Balsys, Žygimantas Galinšanskis, Dovydas Balsys, Marius Ralickas.

Šeštadienį pirmuosius apdovanojimus „Gintarinių irklų“ regatos istorijoje iškovojo tolimosios rytų šalies – Kinijos irkluotojai. Pirmąją finalų dieną kinai užėmė pirmąsias vietas dviviečių ir aštuonviečių valčių vyrų klasėje.

„Gintarinių irklų“ fiesta Trakuose tęsiasi ir sekmadienį. A ir B finaliniai plaukimai prasidėjo 12.30 val.