15min be reklamos
2022 12 01, 12:37

Golbolininkai keliauja į pasaulio čempionatą – sieks paralimpinio kelialapio

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė šį sekmadienį išvyks į Portugaliją, kur gruodžio 7-16 d. dalyvaus pasaulio čempionate. Tituluotieji golbolininkai, kalbėdami apie savo tikslus, nesikuklina: nori nutraukti medalių planetos pirmenybėse badą ir iškovoti bilietą į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes.
Lietuvos golbolo rinktinė
Lietuvos golbolo rinktinė / Donato Gribausko/LPAK nuotr.
Temos: 1 Golbolas

Klaido Janeikos treniruojama Lietuvos rinktinė į planetos pirmenybių kovas stos su dvigubu užsidegimu. Motyvuoja ir ilga pertrauka be pasaulio čempionato medalių, ir bilietas į Paryžiaus žaidynes.

„Komanda nori sugrąžinti pasaulio čempionų titulą į Lietuvą, o pagrindinis tikslas į kelialapis į Paryžiaus paralimpines žaidynes. Nė vienam žaidėjui nereikia sakyti papildomų motyvacinių kalbų. Tikrai esu labai patenkintas tuo, kaip dirbame pasirengime. Dirbame po pustrečios valandos kiekvienoje treniruotėje, turime po dvi treniruotes per dieną. Jokių nusiskundimų negirdžiu, motyvacijos papildomos nereikia. Motyvacija yra jų viduje, variklis – noras tapti čempionais“, – sakė treneris K.Janeika.

Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr./Lietuvos golbolininkai
Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr./Lietuvos golbolininkai

„Neabejoju, kad pasaulio čempionate kausimės dėl medalių, nes senokai buvome užkopę ant paties aukščiausio pakylos laiptelio. Tuo pačiu bus dalijami į Paryžiaus paralimpines žaidynes”, – sakė jau šeštame pasaulio čempionate karjeroje dalyvausiantis veteranas Genrikas Pavliukianecas.

Lietuvos rinktinė pasaulio dukart yra tapusi pasaulio čempione, po kartą iškovojo sidabro ir bronzos apdovanojimus. Paskutinį kartą lietuviai ant garbės pakylos planetos pirmenybėse kopė dar 2010 m. Šefile, kur pranoko visus varžovus ir antrą kartą istorijoje pasipuošė aukso medaliais.

Lietuviams kelialapį į Paryžiaus paralimpines žaidynes garantuotų patekimas į Portugalijoje vyksiančio pasaulio čempionato finalą. Treneris ir žaidėjai sutaria, kad svarbu bilietą užsitikrinti pirmu bandymu.

„Manau, kad tai svarbu. Išvengtume nervų gadinimo ir galėtume būti labiau psichologiškai atsipalaidavę Europos čempionate. Kalbant apie kovą dėl kelialapio, tai, be pasaulio čempionato, būtų dar du šansai. Visada yra galimybė tą kelialapį iškovoti“, – kalbėjo rinktinės žaidėjas Artūras Jonikaitis.

Dar rugsėjo mėnesį ištraukti burtai lėmė, kad Lietuvos rinktinė pateko į D grupę, kurioje varžysis su Kinijos, Kolumbijos, Ukrainos, JAV, Irano, Argentinos ir Egipto komandomis.

C grupėje grumsis Brazilijos, Alžyro, Japonijos, Turkijos, Kanados, Vokietijos, Portugalijos ir Belgijos rinktinės. Į ketvirtfinalius pateks keturios geriausios kiekvienos grupės ekipos.

„Bet kuri komanda gali pateikti staigmeną. Juolab, kad kai kurios iš jų mums visiškai nematytos. Matome, kas darosi pasaulio futbolo čempionate, kur nuo pirmų dienų vyksta stebuklai. Tikriausiai niekas negalėjo sakyti, kad Saudo Arabija laimės prieš Argentiną. Ne išimtis ir mes. Pasaulio čempionate kiekviena ekipa gali pateikti staigmenų, su kiekvienu varžovu reikia skaitytis”, – įsitikinęs treneris K.Janeika.

Lietuvai pasaulio čempionate atstovaus Genrikas Pavliukianecas, Mantas Brazauskis, Justas Pažarauskas, Nerijus Montvydas, Artūras Jonikaitis ir Normantas Prušinskas. Ekipai negalės padėti veteranas Marius Zibolis, kuris nespėjo atsistatyti po kelio operacijos.

„Mums tai nemaža netektis, nes Marius sukaupęs milžinišką patirtį, tikrai labai gerai pažįsta kiekvieną varžovą. Vien jo patirtis ir pasitikėjimas savimi rungtynių metu daug ką duotų komandai. Didžiausios mūsų problemos yra gynyboje, o puolėjus turime tikrai labai gerus. Todėl Marius būtų tikrai didėlė paspirtis sprendžiant problemas, susijusias su žaidimu gynyboje“, – svarstė K.Janeika.

Pasaulio čempionato išvakarėse Lietuvos golbolo rinktinė sulaukė naujų rėmėjų dėmesio. Nacionalinę komandą į planetos pirmenybes išlydėjo bendrovė „Betsafe“, įmonės „Deforta“ ir „Alantas“.

Lietuvos rinktinės rungtynių tvarkaraštis:

Gruodžio 8 d., ketvirtadienis

16.40 val. Kinija – Lietuva

Gruodžio 9 d., penktadienis

13.10 val. Kolumbija – Lietuva

Gruodžio 10 d., šeštadienis

16.40 val. Ukraina – Lietuva

Gruodžio 11 d., sekmadienis

14.20 val. Lietuva – JAV

Gruodžio 12 d., pirmadienis

17.50 val. Iranas – Lietuva

Gruodžio 13 d., antradienis

15.30 val. Argentina – Lietuva

Gruodžio 14 d., trečiadienis

17.50 val. Lietuva – Egiptas

Gruodžio 15 d., ketvirtadienis

Ketvirtfinaliai ir pusfinaliai

Gruodžio 16 d., penktadienis

12.00 val. rungtynės dėl bronzos

17.00 val. finalas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką