Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Golfas keliaus per mokyklas – taip tikisi išugdyti naujų olimpiečių

Lietuvos mokyklų mažojo golfo čempionato rungtis
Lietuvos mokyklų mažojo golfo čempionato rungtis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos golfo federacija (LGF) ir „Profesionalių golfininkų asociacija LTU“ (PGA) kartu su BMW prekės ženklui atstovaujančia „Modus Group“ bandys ugdyti būsimus golfo olimpiečius. Siekiant iš arčiau supažindinti šalies moksleivius su pernai į olimpines žaidynes po ilgos pertraukos sugrįžusia sporto šaka, antradienį pristatytas Lietuvos mokyklų mažojo golfo projektas. Jame dalyvaus 120 mokyklų iš visos Lietuvos.

Sausio–balandžio mėnesiais vyksiančiame Lietuvos mokyklų mažojo golfo projekte pakviestos dalyvauti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Druskininkų mokyklos. Joms bus įteikta speciali „mažojo golfo“ įranga.

„Šiuo projektu siekiame vaikams suteikti galimybę užmegzti pažintį su viena populiariausių sporto šakų visame pasaulyje. Ši iniciatyva moksleiviams leis ne tik sužinoti golfo žaidimo principus, bet taip pat suteiks progą paįvairinti fizinio lavinimo užsiėmimus mokyklose. Be to, golfas padeda ugdyti tokias svarbias savybes kaip koncentracija, sportinė etika ir pagarba varžovui. Tai vaikams pravers ir kasdieniame gyvenime“, – sakė LGF prezidentas Rymantas Juozaitis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad projektą palaiko ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). „Labai palaikome tokias sporto federacijų ir verslo iniciatyvas, kurios prisideda prie jaunųjų talentų paieškų ir būsimų olimpiečių ugdymo. Golfas nuo 2016 m. po ilgos pertraukos vėl sugrįžo į olimpines žaidynes, tad tikimės, kad šis projektas prisidės prie to, kad galbūt jau po dešimtmečio turėsime savo golfo sporto atstovą vasaros olimpinėse žaidynėse“, – sakė LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos mokyklų mažojo golfo projektas vyks trimis etapais. Per pirmąjį etapą bus surengta 10 seminarų fizinio lavinimo mokytojams Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Druskininkų miestuose, kurių metu bus įteikta 200 mažojo golfo įrangos komplektų. Mokytojai taip pat bus supažindinti su šio žaidimo ir įrangos naudojimo taisyklėmis.

Antrasis etapas – 8 atkrentamosios varžybos į Lietuvos mokyklų mažojo golfo čempionatą. Visų projekte dalyvaujančių mokyklų moksleiviai susirungs dviejose amžiaus grupėse: 1–4 ir 5–8 klasių. Kiekvieneriose varžybose vaikai dalyvaus 8 rungtyse, kuriose reikės pademonstruoti ir kamuoliuko ridenimo, ir smūgiavimo įgūdžius. Keturiuose miestuose vyksiančiose varžybose paaiškės geriausi jaunieji golfo žaidėjai, kurie pateks į projekto finalą. Didysis čempionatas įvyks balandžio viduryje Kaune.

Projektą koordinuojančio PGA LTU viceprezidento, golfo trenerio Tomo Pranevičiaus teigimu, tai bus pirmasis tokio masto mokyklų golfo projektas Lietuvoje, kuris leis vaikams pažinti šią sporto šaką. Bus siekiama, kad po varžybų norintiems moksleiviams būtų suteiktos galimybės nemokamai susipažinti su golfu ir tikruose golfo laukuose.

Įžanginis LGF ir „Modus Group“ mokyklų golfo projekto etapas buvo įgyvendintas dar 2012 m. Tuomet mažojo golfo įrangos komplektai buvo išdalyti 130 užsiregistravusių mokyklų. Dalis jų dalyvaus ir šiemet.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Golfas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką