TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Golfo federacijos vedlys Rolandas Dovidaitis: „Stengiamės griauti mitus apie golfą“

Rolandas Dovidaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rolandas Dovidaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Daug kas klausia, kaip aš viską suspėju“, – šypteli 49 metų verslininkas, sporto mecenatas, Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas ir Lietuvos golfo federacijos (LGF) prezidentas Rolandas Dovidaitis, daug dėmesio ir jėgų skiriantis golfo populiarinimui Lietuvoje, o dabar tiesiog įnikęs į gegužės 23–25 dienomis vyksiančio Lietuvos atvirojo mėgėjų čempionato organizacinius reikalus.

– Golfas mums dar yra pakankamai intriguojanti, įvairiais stereotipais apipinta sporto šaka. Kada jūs susipažinote su šiuo žaidimu?

– Prieš 14 metų kartu su draugais išbandėme šį žaidimą Elnio golfo aikštyne, esančiame netoli Kauno. Tuomet tai buvo vienintelis golfo aikštynas mūsų šalyje. Golfas pasirodė labai įdomus žaidimas, bet jam reikia skirti labai daug laiko, sunku buvo derinti su verslu, todėl draugai šioje srityje nuėjo truputį toliau.

Todėl kalbant lietuviškomis frazėmis – kai nemoki žaisti, eini vadovauti. Pradėjau trečiąją kadenciją LGF prezidento poste, anksčiau daug metų buvau šio sporto rėmėju. Golfas gal ir nėra idealiai man skirtas sportas, nes neatitinka mano charakterio. Šis žaidimas reikalauja daug susikaupimo, koncentracijos, o aš impulsyvus.

Tačiau man labai patinka bendrauti – per golfą galima praplėsti pažinčių ratą, aptarti verslo reikalus. Yra trys sporto šakos, neatsiejamos nuo mano gyvenimo – tai krepšinis, automobiliai ir golfas, pastarajam dabar skiriu visą savo dėmesį.

– Palyginkite, kaip išaugo golfo populiarumas per tuos 14 metų, kuomet pirmą kartą išbandėte šį sportą?

– Golfo populiarumas išaugo keliais šimtais procentų. Kai pradėjau žaisti, buvo vienintelis 9 duobučių aikštynas, dabar turime 5 europinio lygio aikštynus. Kaip tokiai šaliai tai gana didelis skaičius.

Šiuo atžvilgiu lenkiame latvius ir estus, bet juokaujant galima pasakyti, jog esame rekordininkai aikštynų ir žaidėjų santykio prasme. Turime 5 aikštynus ir 500 žaidėjų – vadinasi, 100 žaidėjų tenka vienas aikštynas.

Įprastai vienam aikštynui jų tenka keli tūkstančiai. Tiesa, golfo populiarumas auga dideliu tempu, manau, kad šiais metais jau turėsime tūkstantį žaidėjų. Didelį susidomėjimą golfu iliustruoja faktas, jog šio sezono atidarymo turnyruose ne visi norintys buvo priimti. To dar nėra buvę.

– Vyrauja stereotipas, jog golfas brangus verslininkų žaidimas. Tokia nuomonė trukdo šio sporto populiarinimui?

– Trukdo, bet mes stengiamės griauti mitus. Brangiausias golfe yra laikas. 3 dienas per savaitę po 6–8 valandas gali skirti ne kiekvienas dirbantis žmogus.

– Tai kiek reikia turėti pinigų, norint išeiti į aikštyną?

– Reikia turėti 1000 litų – nusipirkti lazdų komplektą, pirštinaitę ir specialius batus. Kelnes ir marškinėlius galima atrasti spintoje. Dar reikia išlaikyti „žaliąją“ golfo žaidėjo kortą – išeiti specialius mokymo kursus, išmokti golfo etikos pradmenų. Bet svarbiausia – reikia daug noro, juk būna ir atvirų durų dienos golfo aikštynuose, kuomet galima nemokamai pasitreniruoti, išbandyti golfą.

– O stereotipas, jog golfas pagyvenusių džentelmenų žaidimas?

– Jį galėčiau kategoriškai paneigti. Pabandykite pasivaikščioti 10–12 kilometrų tas 5–6 valandas. Dar gerai jei sekasi smūgiuoti, einate teisinga kryptimi, o jei nesiseka ir tenka vaikščioti zigzagais, galite ir 15 kilometrų suvaikščioti, o dar krepšį reikia nešiotis. Antroje aikštyno pusėje pasijaučia, jei žaidėjas nėra tinkamai pasiruošęs fiziškai – tada kamuoliuką muši į vieną pusę, o jis lekia į kitą. Tie, kurie sako, kad golfas skirtas seniams, tegu patys pabando žaisti golfą, garantuoju, kad jų nuomonė iškarto pasikeistų.

Žinoma, kartais leidžiu sau pajuokauti – kai visi sako, kad didžiausias mirtingumas automobilių sporte, aš sakau, kad golfe. Vakar žaidė, o šiandien jau numirė, nes žaidėjui buvo 90 metų.

– Bet gal čia ir yra viena iš golfo sėkmės paslapčių – kur dar lygiaverčiai gali kautis ir 16-metis, ir 80-metis ?

– Būtent. Ir kitame sporte turbūt tai nėra įmanoma. Pavyzdžiui, Lietuvos atvirajame mėgėjų čempionate užsiregistravo 71-erių metų kanadietis. Patikėkite, dar daug kam iš jaunuolių reiks pasistengti, norint jį įveikti.

– Šiam čempionatui skiriate labai daug dėmesio. Galima tikėtis išskirtinio renginio?

– Tai bus didžiausias golfo renginys, iki šiol buvęs Lietuvoje – tiek kiekybės, tiek kokybės prasme. Laukiame daugiau kaip 100 dalyvių, iš kurių 60 proc. sudarys svečiai iš užsienio šalių. Be kaimynų latvių ir estų, varžysis žaidėjai iš Izraelio, Nigerijos, Pietų Afrikos, Kanados, Armėnijos, Ukrainos ir Rusijos. Federacija pirmą kartą metė sau iššūkį organizuoti tokio lygio turnyrą.

Stengsimės nenuvilti dalyvių ir žiūrovų, norime, kad gandas apie profesionalų požiūrį į mūsų šalies golfą pasklistų plačiai. Golfas – geras laiko praleidimo būdas ir sportas tikrąja šio žodžio prasme.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Golfas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką