Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Grand prix turas“: varžybos ne tik dviratininkams, bet ir bėgikams

Varžybų akimirka
Giedriaus Budrio nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais Lietuvos dviračių mėgėjai gali džiaugtis kur kas platesniu dviračių varžybų kalendoriumi. 2013 metais „Vilniaus MTB turas“ buvo sudarytas iš 3 etapų, tačiau jau šiais metais organizatoriai kviečia į 5 etapus, pervadindami varžybas „Grand prix turu“.

Platesnė varžybų geografija – daugiau įspūdžių dalyviams

„Grand prix turas“ – tai galimybė dviračių mėgėjams ir sportininkams išbandyti save kalnuotose (MTB) trasose ir krosų bėgime. Praėjusiais metais jau pirmajame etape startavo daugiau negu 300 dviratininkų, kurie įveikė Verkių regioniniame parke esančią trasą. Šiais metais dalyviai varžysis ir jau pernai metais išbandytose, ir visiškai naujose trasose.

„Matydami didžiulį susidomėjimą tokio tipo varžybomis, negalime sustoti ir esame pasirengę pasiūlyti tiek naujus varžybų formatus, tiek naujas trasas. Tačiau ties vienu aspektu išliekame stabilūs – visos varžybų trasos yra įveikiamos ir sportininkams, ir dviračių mėgėjams, kuriems tai yra laisvalaikio ir aktyvios gyvensenos priemonė. 2014 metais turėsime 4-as varžybas Vilniaus mieste ir 1-as – Trakų apylinkėse,“ – teigia varžybų rengėjas Lukas Donelaitis.

Organizatoriai siekia prailginti sporto sezoną spalio ir lapkričio mėnesiais. „Kai dviračių sezonas jau baigsis, visi galės bėgt 2 krosus. Kitais metais planuojame ir trečią discipliną – slides. Žinoma, jei turėsime sniego,“ – juokiasi organizatoriai.

Jo teigimu, plečiama varžybų geografija turėtų tik padidinti susidomėjimą varžybomis. „Varžybos „TonyResort“ laisvalaikio parke bus įdomios tiek dalyviams, tiek juos palaikantiems artimiesiems.

Dalyviai išbandys ganėtinai sudėtingą pelkėtą trasą, o jų laukiantys artimieji galės mėgautis visais laisvalaikio parko malonumais – pliažas, pirtys, teniso kortai, žirgai, paplūdimio tinklinis ir kitos pramogos. Tad čia nuobodžiauti tikrai nebus kam,“ – mintis dėsto L.Donelaitis.

„Grand prix turą“ sudarys 5 etapai: 3 MTB varžybos, kurių vieno rato ilgis bus 20-25 km, ir 2 kroso varžybos, kurių 6 km ilgio trasos bus sudėtingesnės ir drieksis kur kas labiau kalvotomis vietovėmis.

1 etapas – MTB varžybos 2014 geugžės 04 d. Verkių regioniniame parke (Vilnius)

2 etapas – MTB varžybos 2014 birželio 29 d. „TonyResort“ laisvalaikio parke (Trakų raj.)

3 etapas – MTB varžybos 2014 rugsėjo 21 d. Vilniuje (vieta bus tikslinama)

4 etapas – kroso bėgimo varžybos 2014 spalio 12 d. Sapiegynėje (Vilnius)

5 etapas – kroso bėgimo varžybos 2014 lapkričio 9 d. Belmonto pramogų parke (Vilnius).

Tikimasi didelio įmonių komandų skaičiaus

Kaip ir praėjusiais metais „Grand prix turas“ kviečia įmonių darbuotojus burtis į komandas ir dalyvauti varžybose. Pernai dalyvavo 21 įmonių komanda, kurias sudarė beveik 100 dviračių mėgėjų. Tai puiki proga kolegoms kartu leisti laisvailaikį, ruoštis varžyboms, jose dalyvauti ir atstovauti savo įmonę.

2013 metais aktyviausiai dalyvavusių „Swedbank goes XC“ komandų atstovas Justinas Jurkonis tikina, kad tai puiki proga su kolegomis laiką praleisti išties turiningai. „Kažkada pakalbintas vieno kolegos, pats įsitraukiau į dalyvavimą mėgėjiškose dviračių varžybose.

Pernai mūsų organizaciją atstovavo daugiau nei 30 kolegų. Visiems dalyvavusiems mūsų organizacija dovanojo starto mokestį ir oranžinius dviratininkų marškinėlius. Tikiu, kad šiais metais noras dalyvauti bus tik didesnis. Parodėme puikų pavyzdį tiek savo kolegoms, tiek kitoms organizacijoms, kaip kolegos gali bendradarbiauti ir nedarbinėje veikloje,“ – prisimena J. Jurkonis.

Įmonių komandą gali sudaryti iki 7 narių, o bendrą komandos laiką sudarys 3-ų greičiausiai finišavusių narių laikai. Sporto komandų įskaita bus skaičiuojama taip pat, tik sporto komandos visuose etapuose įveiks dvigubai ilgesnį atstumą – 2 tos pačios trasos ratus. Asmeninėje įskaitoje pagal amžiaus grupes varžysis sporto vieną ir du ratus įveikiantys sportininkai.

Registraciją į varžybas ir detalesnę informaciją galima rasti interneto svetainėje www.dviraciumiestas.lt. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką