2010 02 27

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose olimpiados šeimininkai iškovojo du aukso medalius

Penktadienį XXI žiemos olimpinėse žaidynėse išdalinti trys medalių komplektai greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose. Geriausiai sekėsi šeimininkams kanadiečiams, kurie medalių taupyklę papildė dviem aukso ir vienu bronzos medaliu.
Charles Hamelin
Charles Hamelin / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Olimpiniu čempionu 500 m distancijoje tapo susidūrimo su varžovais išvengęs pasaulio čempionas ir šio sezono rungties lyderis kanadietis 25–erių metų Charlesas Hamelinas.

Sidabro medalis sprinte atiteko Pietų Korėjos atstovui Si–Bak Sungui, o bronza – kitam kanadiečiui Francoisui–Louisui Tremblay.

Finale čiuožęs bei olimpinio čempiono titulą ginęs amerikietis Apolo Antonas Ohno buvo diskvalifikuotas:

8. Apolo Anton Ohno (JAV) DSQ

Antrąjį aukso medalį Kanadai greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose penktadienį iškovojo estafetės kvartetas – Charlesas Hamelinas, Francoisas Hamelinas, Olivieris Jeanas ir Francoisas–Louisas Tremblay – laimėjęs 5000 metrų distancijoje.

Kanadiečiai distanciją įveikė per 6 minutes 44,224 sekundės ir vos 0,222 sekundės aplenkė Turino čempionus Pietų Korėjos sportininkus, o bronzos medaliais, kaip ir prieš ketverius metus džiaugėsi JAV čiuožėjai:

1. Kanada 6:44.224
(Charles Hamelin/Francois Hamelin/Olivier Jean/Francois–Louis Tremblay)
2. Pietų Korėja 6:44.446
(Kwak Yoon–gy/Lee Ho–suk/Lee Jung–su/Sung Si–bak)
3. JAV 6:44.498
(J.R. Celski/Travis Jayner/Jordan Malone/Apolo Anton Ohno)
4. Kinija 6:44.630
5. Prancūzija 6:51.566
6. Didžioji Britanija 6:50.045
7. Vokietija 6:50.119
8. Italija DSQ

Kinijos atstovių hegemoniją greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose pratęsė 24–erių metų kinė Wang Meng, 1000 m distancijos finale aplenkusi prizininkėmis tapusias amerikietę Katherinę Reutter bei korėjietę Park Seung–hi. Tai šeštasis Wang Meng olimpinis medalis – be trijų aukso medalių Vankuveryje jos sąskaitoje ir visų trijų spalvų Turino olimpiados medaliai:

1. Wang Meng (Kinija) 1:29.213
2. Katherine Reutter (JAV) 1:29.324
3. Park Seung–hi (Pietų Korėja) 1:29.379
4. Ha Ri Cho (Pietų Korėja) 1:31.932
5. Kalyna Roberge (Kanada) 1:32.122
6. Jessica Gregg (Kanada) 1:32.333
7. Tatiana Borodulina (Australija) 1:32.661