Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į skandalą įvelta „Baltic Clipper“ agentūra: „Iš Londono olimpiados organizatorių po žaidynių sulaukėme ne priekaištų, o padėkos“

Londono olimpinių žaidynių bilietai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londono olimpinių žaidynių bilietai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tuometinis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto generalinis sekretorius Vytautas Zubernis pakenkė olimpinio judėjimo reputacijai ir pažeidė elgesio kodeksą, kai įsitraukė į Londono olimpinių žaidynių bilietų perpardavinėjimą, vakar paskelbė Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC).

„Atsižvelgusi į visus įrodymus ir savo įžvalgas, Komisija pastebi, kad sutikdamas trečios šalies prašymu išpirkti bilietus su tikslu juos perparduoti, nors LTOK ir jo įgaliotas bilietų perpardavinėtojas buvo įspėti po olimpinių žaidynių Vankuveryje dėl tų pačių taisyklių pažeidimo ir įsipareigojo taip nebesielgti, V.Zubernis nesugebėjo laikytis savo įsipareigojimų, kurių vykdymas stebimas“, – rašoma ataskaitoje.

„Sunday Times“ žurnalistai,vasarą  apsimetę perpardavinėtojais, atstovaujančiais klientams iš Artimųjų Rytų, du mėnesius tyrė bilietų platinimo juodąją rinką. Į laikraščio akiratį pateko ir Lietuva: skelbta, esą oficialios olimpinių bilietų platintojos Lietuvoje, kelionių agentūros „Baltic Clipper“ atstovė Asta Žirlytė tariamiems pirkėjams siūlė nelegaliai įsigyti bilietų.

Pasirodžius skandalingai publikacijai, IOC pradėjo tyrimą ir raštiškai pareikalavo LTOK atsakyti į tris klausimus: ar buvo parduota bilietų ne Lietuvos piliečiams, ar vienas asmuo galėjo įsigyti daugiau nei 20 bilietų, ar buvo pažeistos sutarties tarp Londono olimpinių žaidynių organizacinio komiteto ir „Baltic Clipper“ sąlygos.

LTOK atsakymą pasirašęs V. Zubernis į visus klausimus atsakė neigiamai: „Neteisėtų veiksmų Lietuvoje tikrai nebuvo“.

Savo požiūrį į kylantį skandalą pareiškė ir kelionių agentūra „Baltic Clipper“.
 
„Trišalė sutartis tarp įmonės „Baltic Clipper“, Londono olimpinių žaidynių organizacinio komiteto ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) yra įvykdyta laikantis visų reikalavimų. Iš Londono olimpinių žaidynių organizacinio komiteto po žaidynių sulaukėme ne priekaištų, o padėkos“, – teigė „Baltic Clipper“ agentūros projektų vadovė Daiva Anciūnaitė.

Ji taip pat patikino, kad po olimpiados bendrovėje buvo atliktas bilietų pardavimo auditas, o skandalo centre atsidūrusi atstovė A.Žirlytė perėjo dirbti į kitą kompaniją.

„Buvo atliktas bilietų auditas, kurio metu antstolis patikrino visus Lietuvai skirtus olimpinius bilietus.  Patikrinimas parodė, kad pažeidimų nerasta – visi bilietai parduoti laikantis trišalės sutarties sąlygų, – aiškino D.Anciūnaitė. – Straipsnyje minima darbuotoja rudenį sulaukė geresnio darbo pasiūlymo tarptautinėje kompanijoje, kurioje šiuo metu ir darbuojasi. O jei kalbėsime apie Vankuverio olimpiados bilietų pardavimą – nei oficialių, nei neoficialių raštų nesame gavę“.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką