2009 05 31

I.Konovalovas laimėjo paskutinį „Giro d'Italia“ lenktynių etapą

Romoje (Italija) sekmadienį finišavo daugiau nei tris savaites trukusios 92-osios prestižinės „Giro d'Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės.
Bendroje įskaitoje pirmauja rusas D.Menšovas
Prestižinių „Giro d'Italia“ lenktynių nugalėtoju tapo rusas D.Menšovas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Paskutiniajame, 21-ajame, lenktynių etape sekmadienį triumfavo vienintelis varžybose pedalus mynęs lietuvis Ignatas Konovalovas iš „Cervelo Test Team“ komandos.

23 metų dviratininkas 15,5 km atstumą numynė per 18 minučių 42 sekundes ir antrojoje vietoje likusį britą Bradley Wigginsą („Garmin-Slipstream“) aplenkė vos 1 sek.

Trečias finišo juostą kirto norvegas Edvaldas Boassonas Hagenas („Team Columbia – Highroad“), jis I.Konovalovui pralaimėjo 7 sek.

Komandos archyvo nuotr./Ignatas Konovalovas

Tiesa, pergalė paskutiniajame varžybų etape žymios įtakos bendrojoje lenktynių įskaitoje lietuviui neturėjo. Pirmą kartą „Giro d'Italia“ varžybose dalyvavęs I.Konovalovas galutinėje rikiuotėje užėmė 90 vietą.

„Giro d'Italia“ lenktynių nugalėtoju, nors ir griuvo per paskutinį etapą, tapo rusas Denisas Menšovas („Rabobank“) – 21-ą etapą įveikęs per 86 val. 3 min. 11 sek.

Varžybų lyderiui I.Konovalovas bendrojoje įskaitoje pralaimėjo 2 val. 48 min. 57 sek.

Antras galutinėje „Giro d'Italia“ varžybų rikiuotėje liko italas Danilo Di Luca („LPR Brakes - Farnese Vini“), nugalėtojui pralaimėjęs 41 sek.

Trečias – kitas italas Franco Pellizotti („Liquigas“), per 21-ą varžybų etapą nuo D.Menšovo atsilikęs 1 min. 59 sek.

Pirmą kartą karjeroje lenktynėse dalyvavęs legendinis Lance'as Armstrongas („Astana“) galutinėje įskaitoje liko 12-as, nugalėtojui pralaimėjęs 15 min. 59 sek.