Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 23d. 20:03

Įkandin S.Maslobojevui Vyriausybei gėlė dar vienas sportininkas: „Už aukso medalius gavau vėliavą“

Edgaras Riabko
Asmeninio archyvo nuotr. / Edgaras Riabko

Kilus suirutei po pasaulio kikbokso čempiono Sergejaus Maslobojevo įrašo socialiniuose tinkluose, palaikymą sportininkui išreiškė kolegos, atstovaujantys kitoms sporto šakoms.

Tituluočiausias Lietuvos kovotojas S.Maslobojevas dalinosi feisbuke nuotraukomis su gertuve ir padėkos raštu rankose.

„Pagaliau atkeliavo ir iki manęs padėka iš Premjero ministro Sauliaus Skvernelio už tapimą vieninteliu Lietuvos atstovu tapusiu WAKO Pasaulio čempionu (net dukart). Padėka ir gertuvė už ilgus, įtemptus ir kupinus vilties metus Tėvynės labui paaukotus. Ačiū“, – ironizavo S.Maslobojevas.

„Facebook“ nuotr./Sergejus Maslobojevas su Sauliaus Skvernelio dovanomis
„Facebook“ nuotr./Sergejus Maslobojevas su Sauliaus Skvernelio dovanomis

Kilus pasipiktinimo bangai Vyriausybė išplatino pranešimą spaudai, kuriame paminėjo, kad „pagal sporto įstatymą valstybės premija už aukščiausius laimėjimus skiriama tik tuo atveju, jeigu šiame įstatyme nurodytų sporto varžybų sporto rungtyje, kurioje buvo pasiektas laimėjimas, varžėsi ne mažiau kaip 16 valstybių atstovai ir laimėjimas buvo pasiektas nurungiant ne mažiau kaip 1/3 varžovų. Kadangi pasaulio kikbokso čempionato, vykusio 2019 m. spalio 19–27 d. Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina), 91 kg svorio kategorijos varžybose, kuriose S.Maslobojevas iškovojo pirmąją vietą, varžėsi 11 sportininkų iš 11 valstybių, valstybės premija vadovaujantis nurodytu įstatymu negali būti skiriama“.

Savo feisbuko paskyroje analogiška S.Maslobojevui patirtimi pasidalino ir F2 vandens formulių lenktynininkas Edgaras Riabko.

„Aš už du F2 Europos čempionato auksus gavau vėliavą. Gaila tik, kad vyriausybė nurašo visa tai į sporto įstatymų reikalavimų neatitikimus, nebandydami geriau rasti laiko ir pataisyti juos... Juk bet kuriame sporte pasiekti tokius rezultatus yra beprotiškai sunku“, – rašė E.Riabko.

Plačiau pakalbintas E.Riabko akcentavo, kad Sporto įstatyme apibrėžtas 16-os skirtingų valstybių piliečių, dalyvavusių varžybose skaičius, uždaro visas duris į finansavimą nemažai daliai sporto šakų:

„Tokių sporto šakų kaip MotoGP, automobilių sporte F1, vandens formulių F2 varžybų sistema visiškai kitokia nei olimpinių sporto šakų sistema. Išvardintų sporto šakų čempionatuose gali dalyvauti ribotas skaičius varžovų, tačiau jie atrenkami pagal jų kvalifikaciją, nepriklausomai nuo šalies, kuriai sportininkas atstovauja. Pavyzdžiui, pasauliniame MotoGP čempionate tarp 26 sportininkų dalyvavo vos 10 skirtingų šalių atstovų, F1 čempionate rungėsi 15 skirtingų šalių. F2 vandens formulių čempionate vienu metu gali rungtis iki 20 savo srities profesionalų, tačiau dažnu atveju stipriausios šalys siunčia po kelis jų, tad retu atveju vienu metu rungiasi 16 skirtingų valstybių. Taigi visos šios prestižinės pasaulio varžybos Lietuvos Sporto įstatymą gali atitikti tik atsitiktinumo dėka.“

E.Riabko pabrėžia, kad tokios suabsoliutintos sąlygos skirtingoms sporto kryptims sukelia ir tarpusavio nesantaiką, nes kai vieno čempiono komanda yra apdovanojama 20 000 eurų vertės pinigine premija, kitas čempionas tenkinasi gimtinės trispalve. Vis dėlto vandens formulių lenktynininkas dalinasi, jog 2018-aisiais vykusiame F2 pasaulio čempionate jam pasitaikė galimybė rungtis su daugiau nei 16-os skirtingų valstybių deleguotais sportininkais. Pelnius trečiąją vietą, sportininkas vis tiek nesulaukė jokio dėmesio iš Vyriausybės atstovų.

Asmeninio archyvo nuotr./Edgaras Riabko
Asmeninio archyvo nuotr./Edgaras Riabko

E.Riabko tiki, kad sporto šakos neturėtų konkuruoti tarpusavyje – pakanka konkurencijos jų viduje. Gerokai svarbiau tai, kad kiekvienos jų stipriausi atstovai garsina savo šalį srityje, kurioje jie yra talentingiausi. Apmaudu tai, kad šalia savo nuo mažų dienų lavinamų įgūdžių, šiandien jiems tenka galvoti ir apie finansiškai palankų variantą.

Kaip Lietuvos motorlaivių federacijos prezidentas, savo lėšomis įkūręs motorlaivių akademiją, E.Riabko pamini ir su augančiais federacijos bei mokyklos pasiekimais mąžtantį Vyriausybės skiriamą biudžetą šiai vandens sporto šakai bendrai. Vis tik F2 sporto atstovas sako nenuleisiantis rankų – ir toliau stengsis garsinti motorlaivių sportą Lietuvoje ir pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką