2016 10 10

Iki „Žemaitijos taurės-2016“ dviratininkams teko brautis per purvą

Sekmadienio lietus ir purvas neišgąsdino kalnų dviratininkų tradicinėse varžybose „Žemaitijos taurė-2016“.
„Žemaitijos taurė“
„Žemaitijos taurė“ / Ievos Klenauskaitės nuotr.

Bubiuose (Šiaulių r.) vidurdienį startavo paskutinis, ketvirtasis, varžybų etapas – 31 km trasoje lenktyniavo daugiau negu 200 dalyvių.

Visą savaitę lijęs lietus sudėtingoje trasoje paruošė ne vieną pavojingą ruožą. Dviratininkams buvo sunku įminti į stačias įkalnes, tarp kurių – ir vadinamieji trasos Himalajai. Dviračių grandinės traškėjo, o dalyvius buvo sunku atskirti: visų veidus ir kūną puošė purvo makiažas.

Ekstremalias lenktynes greičiausiai įveikė Laurynas Grigas („Dviratai-Daistatus“, Kaunas) – 1 val. 14 min. 17 sek. Antras vyrų elito grupėje buvo Marius Pinaitis (Vilnius) – 1 val. 14 min. 53 sek. Donatas Mickus („S-Sportas“, Vilnius) finišavo trečias – 1 val. 15 min. 05 sek.

Moterų elito grupės nugalėtoja tapo Gabrielė Andrašiūnienė („S-Sportas“, Vilnius) – 1 val. 38 min. 53 sek. Antrąją vietą iškovojo Edita Pociūtė Kurlavičienė („S-Sportas“, Kaunas) – 1 val. 40 min. 41 sek. Trečia – Agnė Lukošiūtė („VeloRatai“, Kėdainiai) – 1 val. 41 min. 57 sek.

Rytis Taura („MyBike“, Panevėžys) nugalėjo vyrų mėgėjų grupėje – 1 val.18 min. 26 sek., antras – Giedrius Baliutavičius („Dviratai-Daistatus“, Šiauliai) – 1 val. 21 min. 37 sek., trečias – Arūnas Noreika (FOCUS Vilnius) – 1 val. 21 min. 52 sek.

Elitą pagal greitį vijosi aštuoniolikmečių grupė: Lukas Krivickas („ANTARIS Team“, Panevėžys) greičiausiam lenktynių dalyviui nusileido mažiau negu dvi minutes (1:16:08), savo grupėje finišavęs pirmas. Jam ant dviračio rato lipo antras aštuoniolikmečių grupėje finišavęs Ignas Ambrazas („S-Sportas“, Šiauliai; 1:16:59), Kęstutis Vaitaitis („Fortūna“, Panevėžys) buvo trečias – 1 val. 17 min. 30 sek.

Tarp merginų greičiausia buvo Monika Rastauskaitė („Fortūna“,PRSSG, Panevėžys) – 1 val. 26 min. 12 sek., antra – Justina Jovaišytė („Fortūna“) 2:18:14, Dovilė Mikalauskaitė iš Skuodo finišavo trečia (2 val.18 min. 51 sek.).

Stipri ir gausiausia buvo 40-mečių vyrų grupė. Joje nugalėjo Svajūnas Ambrazas („S-Sportas“, Šiauliai) – 1 val. 17 min. 06 sek., antras – Artūras Ščerbakovas (Normantai) – 1 val. 20 min. 55 sek., trečias – Ramūnas Kuklys (Vilnius), jo laikas – 1 val. 23 min. 38 sek.

Trasoje konkuravo ir vyresni dviratininkai: tarp 50-mečių greičiausiai 31 km įveikė Leonidas Šliavas („VeloRatai“, Kėdainiai; 1:25:50), Petras Kiušas „(Dviratai-Daistatus“) nepaliko vilčių savo konkurentams 60-mečių grupėje – 1 val. 36 min. 46 sek.

40-mečių moterų grupėje nugalėjo Rima Lukoševičienė („S-Sportas“, Šiauliai; 2:05:20).

Dviratininkai po varžybų šildėsi arbata, kepė ant laužų vaišes ir neskubėjo plautis purvo, kurio sezono pabaigai gavo užtektinai.