2019 01 22

Ilgai laukta kartų kaita Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate Visagine

Šeštadienį ir sekmadienį Visagine įvyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas ilgoje bei estafečių trasose.
Visagine vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas ilgojoje ir estafečių trasose. / LOSF nuotr.

Pirmąją varžybų dieną Ignalinos atominės elektrinės pašonėje 213 orientacininkų varžėsi Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato ilgojoje trasoje. Čempionės titulą moterų grupėje pirmą kartą iškovojo Vilniaus „Fortūnos“ atstovė Judita Traubaitė, o tarp vyrų greičiausias buvo jos bendraamžis, Šiaulių „Sako“ klubo sportininkas Ignas Ambrazas.

15,4 km distanciją su 24 kontroliniais punktais šiaulietis įveikė per 1 val. 11 min. 33 sek. ir pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu ilgojoje trasoje. Praėjusiais metais sportininkas buvo iškovojęs aukso medalį vidutinėje trasoje. Nuo nugalėtojo atsilikęs tik 56 sek. antrąją vietą iškovojo orientavimosi sporto klubo „Telšiai“ atstovas, praėjusių metų ilgos trasos čempionas Regimantas Kavaliauskas. Pastarojo sportininko klubietis, Vitalijus Petrulis, nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 16 sek. ir tenkinosi trečiąja vieta.

Po finišo Ignas Ambrazas sakė, jog didelių klaidų pavyko išvengti, orientuotis nebuvo ypatingai sudėtinga ir trasoje matė tik vienintelį savo varžovą Regimantą Kavaliauską.

Moterų grupėje naujoji čempionė Judita Traubaitė 11,3 km trasą su 21 kontroliniu punktu įveikė per 59 min. 48 sek. ir nepaliko jokių vilčių tituluotoms savo varžovėms.

LOSF nuotr./Visagine vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas ilgojoje ir estafečių trasose.

Praėjusiais metais keturis aukso medalius iškovojusi Šiaulių „Sako“ atstovė Gabrielė Andrašiūnienė nuo nugalėtojos atsiliko 4 min. 50 sek. ir iškovojo sidabro medalį, o Šiaulių „Igtisos“ sportininkė Gabija Ražaitytė atsilikusi 5 min. 34 sek. užėmė trečiąją vietą.

Judita Traubaitė sakė negalvojusi apie čempionės titulą, tačiau jau praėjusiais metais buvo iškovojusi sidabro medalį, tad tikrai buvo pasiruošusi rungtis su tituluotomis varžovėmis.

Verta paminėti, jog abu naujieji čempionai šiais metais dar kovoja jaunimo grupėje, tačiau jaunas amžius jiems nesutrukdė iškovoti nugalėtojų vardų ypatingos ištvermės reikalaujančioje trasoje. Tiek Juditai Traubaitei, tiek Ignui Ambrazui pagrindinis 2019 metų startas – kovo mėnesį Rusijoje vyksiančioje Universiadoje, kur orientavimosi sportas į šių žaidynių programą įtrauktas pirmą kartą.

Sekmadienį sportininkai stojo prie starto linijos varžydamiesi komandinėje estafečių rungtyje. Nors žiema pasistengė ir naktį gausiai pasnigo, tačiau organizatoriai spėjo laiku kokybiškai paruošti trasas. Iš viso įvairiose amžiaus grupėse varžėsi 84 komandos ir po itin atkaklios kovos vyrų grupėje čempionų titulus po vienerių metų pertraukos susigrąžino Šiaulių „Sako“ trijulė – Svajūnas Ambrazas, Ignas Ambrazas, Rokas Vaitkus.

Tarp moterų, po aštuonerių metų pertraukos buvo nukarūnuotos ilgametės čempionės ir aukso medalius iškovojo Vilniaus „Fortūnos“ klubo atstovės – Aistė Traubienė, Miglė Sušinskaitė, Judita Traubaitė.

Vyrų grupėje sportininkams reikėjo įveikti 7,4 km trasą su 16 kontrolinių punktų. Šiauliečiai trasą įveikė per 2 val. 2 min. 37 sek. ir tik pirmajame etape buvo išleidusi lyderių poziciją iš savo rankų. Svajūnas Ambrazas iš pirmojo etapo grįžo antrasis, tačiau ilgos trasos čempionas Ignas Ambrazas išsiveržė į priekį ir Rokui Vaitkui pavyko išlaikyti atotrūkį.

Nors čempionai buvo lyderių tarpe nuo pat pradžių, tačiau kovo vyko įnirtinga. Antrąją vietą užėmę Telšių sportininkai - Aidas Žigilėjus, Regimantas Kavaliauskas, Vitalijus Petrulis nugalėtojams pralaimėjo tik 50 sek., nors pirmajame etape atsilikinėjo daugiau nei 5 min. Ilgą laiką antroje vietoje slydę Šiaulių „Igtisos“ sportininkai Rolandas Bačkys, Vilius Aleliūnas, Andrej Gerasimov nuo čempionų atsiliko 1 min. 36 sek. ir tenkinosi trečiąja vieta.

Moterų grupėje aštuonerius metus karaliavusios Šiaulių „Sako“ atstovės buvo nukarūnuotos. Naujosios čempionės, Juditos Traubaitės, pastangomis, 6 km trasą su 14 kontroliniu punktų įveikusios per 1 val. 58 min. 20 sek. čempionėmis tapo Vilniaus „Fortūnos“ sportininkės (Aistė Traubienė, Miglė Sušinskaitė, Judita Traubaitė). Po dviejų etapų vilnietės buvo antroje vietoje, tačiau jaunoji sportininkė nepaliko vilčių varžovėms, Šiaulių „Sako“ sportininkėms (Ainei Ambrazienei, Vestai Aleliūnienei, Gabrielei Andrašiūnienei), kurios nugalėtojoms pralaimėjo 4 min. 50 sek. Bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Perkūno“ komanda (Algirda Mickuvienė, Justė Umbrasaitė, Jolanta Šulčienė) nugalėtojoms pralaimėjusi 13 min. 50 sek.

Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto ir vidutinėse trasose vyks vasario 9 – 10 dienomis, Šiauliuose.