Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iniciatyva: suburta pirmoji profesionali Baltijos šalių dviračių kroso komanda

Laura Braziulytė
Komandos nuotr. / Laura Braziulytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos dviračių sportas palypėjo dar vienu laipteliu aukštyn. Tarptautinė informacinių technologijų kompanija „DPA“ kartu su legendiniu Latvijos dviratininku Arviu Pizikiu, įkūrė pirmąją profesionalią Baltijos šalių dviračių kroso komandą. Šiai komandai aukščiausio lygio varžybose, tokiuose kaip – „World Cup contest“, „Cyclo-cross Europe Championship“ bei „Cyclo-cross World Championships“ atstovaus Lietuvos bei Latvijos sportininkai.

„DPA cyclo-cross“ komandos garbę gins du jaunieji Lietuvos talentai – Laura Braziulytė ir Martynas Bliakevičius. L.Braziulytė džiaugėsi, jog turės galimybę lenktyniauti aukščiausiame lygyje bei tikėjosi gerų rezultatų. „Esu dar jauna sportininkė, todėl su vyresnėmis moterimis man gali būti sunkiau konkuruoti, tačiau žadu stengtis ir tikiuosi gerų rezultatų. Tikiu, jog subūrėme stiprią komandą ir mums pavyks garbingai kovoti“, – teigė dviratininkė. Sportininkė pabrėžė, jog jai visada yra didelė garbė ir malonumas atstovauti Lietuvai bei garsinti jos vardą.

Pasak komandos trenerio A.Pizikio, profesionalios komandos sukūrimas yra tik pirmas žingsnis siekiant aukštesnių tikslų. „Mano ir kompanijos „DPA“ planai yra labai ambicingi. Vienas iš pagrindinių uždavinių yra sukurti sistemą ir sąlygas plėtoti šio tipo dviračių sportą Baltijos šalyse“, – sakė Latvijos dviračių sporto legenda. Treneris pabrėžė, jog šiuo projektu siekiama populiarinti dviračių krosą platesniam visuomenės ratui, rašoma pranešime spaudai.

„DPA“ kompanijos valdybos narys Juris Vilderis džiaugėsi galėdamas prisidėti prie šios gražios iniciatyvos ir pabrėžė, jog verslas bei sportas yra panašūs. „Visame pasaulyje verslas ir sportas žengia koja kojon. Suprantama, juk abejose veiklose svarbiausia tvirti charakterio bruožai ir valia. Tai yra pagrindinės priežastys, dėl kurių „DPA“ nusprendė remti dviračio kroso komandą“, - teigė J. Vilderis.

Dviračių krosas (angl. „Cyclo - cross“) – tai sporto šaka, kurioje lenktyniaujama atvirose erdvėse įveikiant natūralias gamtines arba dirbtines kliūtis, pavyzdžiui: barjerus, rąstus ir t.t. Ši sporto šaka Lietuvoje negali pasigirti gausiu sportuojančiųjų būriu, tačiau yra plačiai paplitusi visame pasaulyje,  o ypač – vakarų Europos šalyse. Didžiausiais šios dviračių sporto šakos entuziastais laikomi olandai ir belgai, todėl prestižiškiausios ir seniausios dviračių kroso varžybos yra rengiamos šiose šalyse.

Pirmasis „World cup“ etapas, kuriame dalyvaus „DPA cyclo-cross“ komanda vyks jau spalio 23 dieną, Čekijoje.

„DPA cyclo-cross“ komandos nariai:

Laura Braziulytė (Lietuva)
Martynas Bliakevičius (Lietuva)
Lelde Ardava (Latvija)
Madara Furmane (Latvija)
Matiss Preimanis (Latvija)
Ernestas Benhenis-Bekenis (Latvija)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką