Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 9d. 10:56

Irklentės – nauja sporto šaka Lietuvoje, tinkanti ir romantikai, ir kūno gražinimui

Irklenčių sportas
organizatorių nuotr. / Irklenčių sportas

Pasaulyje viena populiariausių vandens sporto šakų – irklentės – lietuviams dar tikra naujiena. Pripažinkime – iš pirmo žvilgsnio plaukimas padidinta banglente, o dar naudojant irklą, atrodo tikrai keistai. Bet, pasak vieno iš nedaugelio irklenčių klubo organizatorių Igno Kazlausko,nuostabą tai kels nebeilgai.Vandenyje irklentėmis bangas skrodžiančios užsienio žvaigždės netruks šią naują sporto madą atnešti ir į Lietuvą, o po kelerių metų vandens sporto entuziastai irklentėmis plaukios taip pat dažnai kaip ir baidarėmis.

„Sparčiai populiarėjantis irklenčių sportas traukia galimybe smagiai ir lengvai pramogauti net ir patirties neturinčius vandens sporto mėgėjus. Plaukiojant nereikia specialios aprangos, o vanduo gali būti ir visiškai be bangų – irtis galima tiek vandenynuose, tiek miesto vandens kanaluose, – sporto subtilybes pristato irklenčių klubo„Sup-board“ įkūrėjas I. Kazlauskas. – Tiesa, irklentė ne tik puikiai tinka viso kūno treniruotei, bet yra ir kitoks būdas sukurti romantiką – ramiai plaukiant ar plūduriuojant vandenyje, horizonte matomas saulėlydis tikrai užgniaužia kvapą“.

Štai faktai, kurie vandens mėgėjus su naująja pramoga ir jos istorijas upažindins artimiau:

Irklentėms – jau 3 tūkstančiai metų. Peru rastose keramikos duženose buvo aptikti civilizacijos raižiniai, vaizduojantys žvejus nedidelėse, iš nendrių pagamintose, valtelėse, kurias jie stumdavosiiš tuščiavidurio bambuko padarytais irklais. Panašu, kad posakis „visa kas yra nauja, tai tiesiog pamiršta sena“ – tikra tiesa.

Irklenčių sportas – tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei kartai, kuri didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdama. 

Moderniųjų irklenčių kilmės šalis – Havajai. Banglentininkai pirmą kartą jas panaudojo 1960-aisiais, kai banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Havajietiškai irklentės skamba Hoehe’enalu (iš havajų kalbos –„irkluoti plaukiant banga“).

Plaukti irklente ne taip sunku, kaip atrodo. Pradedančiuosius neretai gąsdina tai, kad irklente plaukti reikia atsistojus, kadangi manoma, jog bus sunku išlaikyti pusiausvyrą. Tačiau net ir pirmą kartą atsistojus ant irklentės, po pusvalandžio dažniausiai jau drąsiai iriamasi vandeniu. Irklentė yra stabili ir nevirsta taip lengvai, kaip baidarės ar kanojos.

Pirmiesiems bandymams geriausiai tinka ežeras. Ramiuose Lietuvos ežeruose plaukiojimas irklente gali tapti pramoga visai šeimai. Ekstremalesnių pojūčių norintiems plaukikams patariama išbandyti plaukimą upėse.

Plaukiant irklente dirba visas kūnas. Irklenčių sportas – tikras išsigelbėjimas šiuolaikinei kartai, kuri didžiąją dienos dalį praleidžia sėdėdama. Vos pusvalandis irklavimo atsistojus prilygsta kelioms valandoms plaukiojimo banglente, o aktyviai iriantis,per valandą galima sudeginti net kelis šimtus kalorijų.

Ant irklenčių galima užsiiminėti ir joga. Holivudo garsenybės itin pamėgtą plaukiojimą su irklentėmis derina su indiškomis jogos praktikomis. Ant ramiame vandenyje plūduriuojančios irklentės atliekami pratimai suteikia laisvės jausmą ir naujus potyrius.

Visi norintys išbandyti plaukiojimą irklentėmis kviečiami prisijungti prie irklenčių klubo „Sup-board“organizuojamų treniruočių. Jos prasidės jau kitą savaitę ir vyks trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais, 19 val., plaukimo starto vieta – Verkių malūnas, o pabaiga – Baltasis tiltas. Į treniruotę kviečiami ne tik norintys išmokti plaukti su irklente, bet ir jau pažengę – su kompanija plaukti visada smagiau. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką