Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Aspene vykusių „X Games” žaidynių „Monster Energy” komanda parsivežė ne vieną medalį

Silje Nordenhal
„Monster Energy” nuotr. / Silje Nordenhal
Šaltinis: 15min
0
A A

Populiariausiame JAV slidinėjimo kurorte Aspene savaitgalį vykusiose „X Games” žaidynėse „Monster Energy” laisvojo stiliaus slidininkų ir snieglentininkų komanda susirinko nemažai apdovanojimų ir net du kartus šventė dvigubas pergales, kai ir ant pirmo, ir antro nugalėtojų pakylos laiptelio stojo šios komandos atletai.

Pirmas auksas ir sidabras – didžiojoje rampoje

Pirmas „Monster Energy” komandos aukso medalis penktadienį, sausio 24 d., laukė didžiojoje rampoje (Super Pipe, angl.). Laisvojo stiliaus slidinėjimo profesionalas Davidas Wise’as jau kvalifikacijoje visus priešininkus aplenkė trimis taškais ir į pagrindines varžybas žengė kaip neabejotinas favoritas. Teisėjams jo programa, su greitais ir tiksliais elementais, paliko didelį įspūdį.

Varžybų metu sportininkai turėjo tris šansus pademonstruoti geriausio įvertinimo vertą programą. D.Wise’as jau pirmo bandymo metu surinko 92 taškus – visų likusių varžybų metu šio rezultato ne tik niekas nepakartojo, bet ir nepagerino. Tai jau trečias iš eilės sportininko aukso medalis laisvojo stiliaus slidinėjimo varžybose and didžiosios rampos.

Tuo tarpu ant antro nugalėtojų pakylos laiptelio lipo kitas „Monster Energy“ komandos narys – Kevinas Rollandas. Du kartus šių varžybų nugalėtojas geriausiai pasirodė per antrąjį bandymą. Prancūzas ant didžiosios rampos visus triukus atliko ypač tiksliai, iki pirmos vietos jam trūko tik greičio ir vieno kito itin sudėtingo programos elemento.

„Monster Energy” nuotr./Silje Norendal
„Monster Energy” nuotr./Silje Norendal

Antrą varžybų dieną – dar vienas auksas

Antras „Monster Energy” komandos aukso medalis buvo laimėtas ant didžiojo tramplino (Big Air, angl.). Henrikas Harlautas – laisvojo stiliaus slidininkas iš Švedijos – surinko 93 balus ir po labai įtemptų varžybų iškovojo pirmą vietą. Tai - antra iš eilės švedo pergalė šioje rungtyje.

Sėkmingiausias buvo ketvirtas H.Harlauto bandymas. Šio sportininko išskirtinumas – suktis jis pradeda dar neatsispyręs nuo tramplino. Tai labai pavojingas elementas, tačiau, jei sėkmingai atliktas, teisėjams padaro didelį įspūdį, o atletams atneša daug svarbių taškų.

Šlovė „Monster Energy” sportininkėms

Tą patį šeštadienį „Monster Energy” komanda šventė pergalę ir moterų laisvojo stiliaus snieglenčių rampos (Pipe, angl.) varžybose. Pergalė, galima sakyti, dviguba – auksą laimėjo Silje Norendal, o sidabrą Jamie Anderson. Sportininkės pakartojo lygiai prieš metus toje pačioje trasoje parodytą rezultatą.

Konkurencija šioje rungtyje buvo kaip niekada didelė. Aštuonios finalistės turėjo po tris bandymus įtikinti teisėjus. J.Anderson pirmu bandymu surinko daugiausiai taškų ir iki paskutinių bandymų pirmavo šiose varžybose. Bet komandos draugė S.Norendal trečiu bandymu parodė aukso vertą programą ir komandos bičiulę stumtelėjo vienu laipteliu žemiau.

Po varžybų nugalėtoja norvegė Silje Norendal pasakojo, kad finaliniam bandymui atliko dar niekada nebandytą programą, kurią ketina vežtis į už kelių savaičių prasidedančias Sočio Olimpines žaidynes. Ten ji sutiks visas septynias konkurentes, kurias ji nugalėjo „X Games” finale.

VIDEO: Aspene vykusios „X Games” žaidynės
VIDEO: Aspene vykusios „X Games” žaidynės
VIDEO: Aspene vykusios „X Games” žaidynės
VIDEO: Aspene vykusios „X Games” žaidynės
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką