Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 17d. 10:57

Iš pasaulio muaythai čempionato sugrįžęs Martynas Jasiūnas: „Lietuvai reikėjo medalio ir aš jį iškovojau“

Martynas Jasiūnas su treneriu
Asmeninės nuotr. / Martynas Jasiūnas su treneriu

Saulėtoje Malaizijoje gegužės 1-10 dienomis vyko 2014 metų pasaulio muaythai čempionatas. Nuostabiu grožiu pasižyminčioje Langkawi saloje vykstančios varžybos sutraukė gausą dalyvių iš viso Pasaulio. Septyniolikmetis Martynas Jasiūnas – vienas iš dalyvių, atstovavusių mūsų šalį. Jaunasis „Vendettos“ sporto klubo atstovas, ne kartą lipęs ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio ir šį kartą nenuvylė – iš pasaulio čempionato grįžo apdovanotas sidabro medaliu.

Varginanti kelionė ir adaptacijos periodas

Kaip teigė Martynas, jo nuotaika tik sugrįžus iš čempionato puiki. Ten užimta antra vieta – išties neblogas rezultatas.

Asmeninės nuotr./Martynas Jasiūnas
Asmeninės nuotr./Martynas Jasiūnas

– Trumpai papasakokite kelionės eigą ir įspūdžius.

– Kelionė į Langkavį salą, kurioje vyko čempionatas, buvo ilga ir varginanti. Iš pradžių skridome į Bankoką, po to – į Kualą Lupurą ir tik iš ten į Langkavį salą. Įveikti turėjome ne tik didelius atstumus, bet ir laiko skirtumą bei didelį karštį. Malaizijoje temperatūra siekė 30-35 laipsnius karščio. Į Langkavį salą atskridome keletas dienų prieš čempionatą tam, kad adaptuotumėmis. Viskas buvo iš anksto apgalvota.

– Kaip vyko paruošiamieji darbai prieš pat čempionatą?

– Pasirengimas čempionatui vyko sklandžiai, pagal iš anksto nustatytą planą, o po Lietuvos muaythai čempionato beliko tik baigiamasis pasiruošimo etapas.

– Ar buvote maloniai priimti organizatorių?

– Kadangi į pasaulio čempionatus atvyksta labai daug sportininkų, tai pačios sutikimo procedūros būna labai panašios, skiriasi tik varžybų atidarymo šventės. Langkavyje ji buvo išties puiki.

– Čempionatui rengėtė jau nuo naujųjų metų. Ar pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

– Kad dalyvausiu 2014 pasaulio čempionate buvome apsisprendę jau nuo rugsėjo mėnesio, o pagrindinis pasirengimas prasidėjo iškarto po naujųjų metų. Praėjusiais metais Europos čempionate užėmiau antrąją vietą, todėl išsikėlėme tikslą papulti į pasaulio čempionato prizininkų sąrašą. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad tikslas pasiektas.

Asmeninės nuotr./Martynas Jasiūnas
Asmeninės nuotr./Martynas Jasiūnas

– Pirmą kartą šiais metais Lietuvoje ir Malaizijoje kovojote svorio kategorijoje iki 71kg. Jautėte kažkokius skirtumus?

– Taip, šią svorio kategoriją išsibandžiau Lietuvos čempionate. Iki tol kovodavau svorio kategorijoje iki 67kg, tad prieš varžybas visuomet turėdavau numesti po 3-4 kilogramus. Tai pareikalaudavo daug pastangų ir jėgų. Perėjus į aukštesnę svorio kategoriją galiu valgyti tiek, kiek reikia gerai sportinei formai palaikyti, o tai yra didelis privalumas ruošiantis svarbioms kovoms.

Kovų eiga ir gimtadienio dovana sau

Ketvirtfinalyje Martynas kovojo su priešininku Loh Lim iš Malaizijos – šioje kovoje lietuvis nugalėjo aiškia persvara.

Pusfinalyje laukė kova su Alikhanu Tuleubayevu iš Kazachstano. Šis susitikimas taip pat nepaliko abejingų – nugalėtoju buvo paskelbtas mūsų šalies atstovas.

Finalas Martynui buvo lemtingas. Tada akistaton jis stojo su kovotoju Gabrielle Amesu  iš Peru ir pralaimėjo jam taškų persvara.

Praėjusiais metais Europos čempionate užėmiau antrąją vietą, todėl išsikėlėme tikslą papulti į pasaulio čempionato prizininkų sąrašą. Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad tikslas pasiektas.

– Vienintelis iš Lietuvos muaythai rinktinės atstovų nužengėte taip toli ir iškovojote net sidabro medalį. Ką teko iškentėti?

– Tai, ką iškenčia visi įlipę į ringą – stiprius priešininkų smūgius ir šiek tiek psichologinės įtampos.

– Kovojote savo gimtadienio dieną. Tai turėjo įtakos nusiteikimui?

– Taip, finalinė kova vyko per mano septynioliktąjį gimtadienį. Gimtadienis finalinės kovos nusiteikimui įtakos neturėjo. Galbūt pergalė finale ir būtų dar didesnė dovana sau šia proga, bet kova pasaulio čempionato finale – tai irgi puiki dovana sau ir visai mano komandai.

– Koks jausmas apėmė po kovos, kai jau žinojote, kad sau ir Lietuvai padovanojote sidabro medalį?

– Kovų metu, vienas laimi, o kitas pralaimi. Tas pats ir finale. Neįveikus varžovo apima liūdesys, bet kai praeina keletas minučių ir supranti, kad tu pasaulyje esi antras, tada viskas būna puiku. Tuomet ateina laikas supranti, kad treniruotės nenuėjo veltui, o sportui paaukotas laisvalaikis davė gerų rezultatų. Lietuvai reikėjo medalio ir aš jį iškovojau.

– Kas paliko didžiausią įspūdį šiame čempionate?

– Tai, kad čempionate dalyvavo tikrai daug sportininkų iš viso pasaulio ir, žinoma, puikus čempionato organizavimas.

– Malaizijoje įgavote neįkainojamos patirties.Koks sekantis ir artimiausias tikslas?

– Artimiausias tikslas – Europos Muaythai čempionatas Krokuvoje.

– Kada pradėsite jam ruoštis ir kiek laiko skirsite atsigavimui po šių varžybų?

– Tikrai ne daug (šypsosi). Keletą savaičių pailsėsiu, o po to vėl pradėsiu treniruotis. Pagrindinis pasirengimas Europos čempionatui prasidės liepos mėnesį, tad vasarą atostogauti nebus kada.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką