Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2016 04 25

Iš sklandymo varžybų Slovakijoje grižę lietuviai: „Klydo visi“

Balandžio 10–21 dienomis Slovakijos Prievidza mieste vyko devintosios tarptautinės sklandymo varžybos „FCC GLIDING 2016“. Varžybose dalyvavo net 131 sklandytojas iš visos Europos, tarp kurių ir 11 Lietuvos sklandytojų.
Sklandymo varžybose
Sklandymo varžybose / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Lietuviai

Lietuvos vardą varžybose gynė sklandytojai: Gintas Zubė, Joris Vainius, Vladas Motūza, Artūras Klimašauskas, Tomas Kuzmickas, Vytautas Rasimavičius, Kęstutis Jurkštas, Darius Gudžiūnas, Marius Pluščauskas, Gvidas Sabeckis ir Vytautas Sabeckis. Sklandytojai varžėsi trijose sklandytuvų klasėse: klubinėje, 15 metrų ir mišrioje.

Klubinėje sklandytuvų klasėje varžėsi 5 Lietuvos sklandytuvų pilotai. Geriausiai iš lietuvių pasirodė sklandytojas Kęstutis Jurkštas, klubinėje sklandytuvų klasėje užėmęs 4-ąją vietą.

Nuo pat pirmųjų sklandymo varžybų Slovakijoje dienų, K.Jurkštas demonstravo puikius sklandymo įgūdžius ir greitai kilo pozicijų laipteliais. Net tris dienas iš eilės sklandytojas iš Lietuvos laikėsi 3 – oje rezultatų lentelės vietoje ir tik paskutiniąją varžybų dieną nukrito į 4 – ąją poziciją ir liko be medalio.

15 metrų sklandytuvų klasėje Lietuvos vardą gynė taip pat 5 sklandytojai. Aukščiausią iš lietuvių, 7 – ąją poziciją, šioje sklandytuvų klasėje iškovojo Artūras Klimašauskas. Dvejomis pozicijomis žemiau rezultatų lentelėje atsidūrė Lietuvos sklandytojas Gintautas Zubė, pirmomis dienomis Slovakijoje buvęs varžybų lyderiu. Puikius rezultatus varžybų pradžioje demonstravo ir Lietuvos jaunimo sklandymo rinktinės narys Joris Vainius, kuriam, deja, varžyboms tik įpusėjus, teko iš jų pasitraukti dėl techninio sklandytuvo gedimo. Vaikinas varžybas paliko būdamas 9 – oje vietoje.

J.Vainius varžybose Slovakijoje dalyvavo jau antrąjį kartą. Sklandytojas apie šių metų varžybas teigė: „Nuo pat pirmųjų skrydžių jautėsi, jog tai pirmosios sezono varžybos. Mažiau ar daugiau klydo daugelis, todėl aukštą poziciją rezultatų lentelėje lėmė stabilus skridimas ir maršrutų įvykdymas iki galo“. J.Vainius iš būrio sklandytojų išskyrė varžybų senbuvį – Lenkijos sklandytoją Sebastianą Kawa.

„Jis dar kartą įrodė, jog yra aukščiausio lygio pilotas, kalnuotose vietovėse besijaučiantis lyg žuvis vandenyje. Vakarais tarpusavyje diskutuodavome ir klausdavome vieni kitų: „Kaip jam tai pavyko?“, – mintimis dalinosi J.Vainius.

„FCC GLIDING 2016“ varžybų lyderiais šiais metais tapo Lenkijos sklandytojai, iškovoję net 4 medalius, taip pat du medalius namo iš varžybų Slovakijoje parsivežė čekai, po vieną britas, slovėnas ir slovakas.

Lietuvos sklandytojų užimtos pozicijos: klubinėje sklandytuvų klasėje D. Gudžiūnas iškovojo 10 – ąją vietą, G. Sabeckis – 13 – ąją, Vytautas Rasimavičius – 28 – ąją, o M. Pluščauskas – 37 – ąją vietą iš 59 dalyvių. 15 metrų sklandytuvų klasėje sklandytojas Tomas Kuzmickas liko 27 – as, Vladas Motūza – 30 – as, o Joris Vainius 36 – as iš 42 sklandytojų. Mišrioje sklandytuvų klasėje Vytautas Sabeckis užimė 17 – ąją vietą iš 30 – ies.

„FCC GLIDING 2016“ varžybos Slovakijoje tik atidarė šių metų sklandymo varžybų sezoną. Liepos 30 – rugpjūčio 14 dienomis Kauno Pociūnų aerodrome vyks 34-asis Pasaulio sklandymo čempionatas. Daugiau info – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?