Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2016 08 08

Išbandymų Daivai Tušlaitei pažėrė ne tik olimpinė trasa

Sunki trauma, atkakli kova dėl bilieto į Rio, varginančios pratybos aukštikalnėse. Visa tai liko už nugaros, nes Daiva Tušlaitė įgyvendino olimpinę svajonę.
Daiva Tušlaitė
Daiva Tušlaitė / Vytauto Dranginio nuotr.

Pasiekusi finišą pragariškoje Rio de Žaneiro olimpinėje trasoje Daiva Tušlaitė lengviau atsikvėpė. Ji neslėpė – norėjo užimti aukštesnę vietą nei 34-oji. Tačiau pernelyg nesikrimto, nes 18 dviratininkių iš viso neįstengė kirsti finišo linijos.

136,9 km ilgio trasoje lietuvė užtruko 3 val. 58,34 sek. Varžybų nugalėtoja tapo olandė Anna vam der Breggen, kuri distanciją nuvažiavo per 3 val. 51,27 sek. Lenktynes pradėjo 68 dviratininkės, baigė 50.

„Trasa gera, sunki. Tik man nelabai paranki, todėl džiaugiuosi, kad atsilaikiau į pirmus kalniukus. Gaila. Tikėjausi patekti bent į penkioliktuką ar dvidešimtuką“, – po finišo greta garsiojo Kopakabanos paplūdimio sakė 30-metė panevėžietė.

Sunkių išbandymų šiemet jai pažėrė ne tik olimpinė trasa. Vasarį besirengdama sezonui sportininkė per treniruotę Italijoje susidūrė su automobiliu. „Inpa-Bianchi“ komandos narei lūžo dešinė ranka.

„Susidūriau su staiga iš siauros gatvelės išsukusiu automobiliu. Mano greitis buvo nemažas. Viskas dar gana gerai baigėsi. Atsipirkau tik rankos lūžiu“, – tada pasakojo D. Tušlaitė.

Prireikė operacijos, kurios metu kaulai buvo sutvirtinti specialiomis plokštelėmis. Nors ilgai teko lenktyniauti su rankos įtvaru, D.Tušlaitė, padedama komandos draugių ir trenerio Valerijaus Konovalovo, įsitvirtino pasaulio reitingo šimtuke ir paskutinę akimirką įšoko į olimpinį traukinį.

Su įtvaru ji lenktyniavo ir birželį Ignalinoje vykusiose Lietuvos čempionato grupinėse lenktynėse ir antrus metus iš eilės iškovojo aukso medalį.

„Dabar jau nelabai imu į galvą tos traumos. Šiandien išvis ją pamiršau“, – baigusi kovą olimpinėje trasoje teigė dviratininkė. Ji juokėsi paklausta, ar dėl rankoje esančių metalinių sutvirtinimų nepatiria nepatogumo oro uostuose: „Tos plokštelės padarytos iš biometalo, tad necypia, kai einu pro metalo detektorių. Oro uoste jaučiuosi ramiai.“

Į Braziliją dviratininkė atkeliavo iš Kolumbijos, kur liejo prakaitą treniruočių stovykloje. „Jei ne stovykla aukštikalnėse, jau pirmame kalniuke būčiau atsilikusi“, – neslėpė sportininkė. Šį sezoną jos dar laukia ne vienerios lenktynės. Artimiausios – rugpjūčio 20-24 d. Prancūzijoje vyksiančios daugiadienės varžybos „Trophee d‘Or“

Rio de Žaneire D.Tušlaitė pabus iki rugpjūčio 10 d. Per likusį laiką bandys pajusti tą visų minimą olimpinę dvasią, nes iki šiol tam nebuvo laiko: „Atskridau tik užvakar ryte. Iškart treniruotė, po to – pietūs. Vėliau visokie organizaciniai reikalai. Lenktynių išvakarėse niekur nėjau. Ši olimpiada man pirmoji. Labai laukta, labai sunkiai išsikovota. Labai džiaugiuosi, kad esu čia ir už tai dėkoju daugeliui žmonių ir tam, kur aukštybėse.“

Dviratininkė tikisi artimiausiomis dienomis aplankyti Rio de Žaneiro simbolio vadinamą Kristaus Atpirkėjo statulą. Taip pat iš tribūnų palaikyti kitus mūsų šalies sportininkus, ypač Rūta Meilutytę ir irkluotojus. Šios sporto šakos atstovė Donata Vištartaitė yra Daivos kambariokė Rio olimpiniame kaimelyje. Tame pačiame apartamente gyvena ir Donatos porininkė Milda Valčiukaitė, R.Meilutytė ir lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė.

Nors Lietuvą ir Braziliją skiria šešių valandų skirtumas, D.Tušlaitė internetu pabendrauja ir su savo šeima – vyru Mariumi ir dukrele Kamile: „Kai tik yra proga, susisiekiame.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius