Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išrinktas naujas Lietuvos aeroklubo prezidentas

Vitas Karčiauskas
„Aviacijos pasaulio“ nuotr. / Vitas Karčiauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos aeroklubo (LAK) nariai sausio 24 dieną atviru balsavimu ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu išrinko naują – dvyliktąjį – vadovą. LAK Prezidentu tapo Vitas Karčiauskas, Vilniaus miesto savivaldybės kultūros paveldo skyriaus vedėjas, kurio jaunystė prabėgo aerodromuose, sklandytuvo kabinoje.

Į LAK prezidento postą kandidatavo du pretendentai – oreivis Gintaras Šurkus ir buvęs sklandytojas Vitas Karčiauskas. Lietuvos aeroklubas vienija pustrečio tūkstančio aviacijos sportininkų ir mylėtojų, kuriuos apjungia dešimt aviacijos sporto šakų: tai akrobatinio skraidymo, sklandymo, precizinio skraidymo, ultralengvųjų orlaivių pilotų, skraidyklių ir parasparnių sporto, aviamodelių, parašiutų sporto, aviakonstruktorių federacijos, oreivių draugija ir veteranų sąjunga.

Lietuviai ne tik dalyvauja pasaulio čempionatuose, bet ir patys organizuoja aukščiausio lygio aviacijos sporto renginius. Šiemet net du tarptautiniai čempionatai drebins Lietuvos padangę – 15-tas Europos sklandymo čempionatas Pociūnų aerodrome ir Antrasis pasaulio lėktuvų Jak-52 čempionatas Rojūnų aerodrome.

Lietuvos aviacijos sporto pradžiai sparnus suteikė karo aviacijos šviesios asmenybės – Steponas Darius ir Antanas Gustaitis, supratę, jog tik įkūrus aeroklubą aviacija taps prieinama platesniam žmonių ratui. Lietuvos aeroklubas gimė 1927 m. gegužės 1 dieną. Pirmieji LAK lakūnai skraidė lėktuvu „Albatros“ B II. 1931 metais Lietuvos aeroklubas buvo priimtas į Tarptautinę aeronautikos organizaciją (FAI).

LAK Garbės pirmininkais buvo žymios asmenybės – A.Smetona, Z.Žemaitis, A.Kalvaitis, S.Darius ir S.Girėnas, šiuo metu yra V.Landsbergis.

Naujasis LAK Prezidentas V.Karčiauskas sieks sugrąžinti Lietuvos aeroklubo prestižą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką