Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 01 05

Istoriniai šuoliai visureigiu ir motociklu

Naujųjų metų vakarą du garsūs sportininkai Las Vegase kūrė istoriją – palydėdami 2008-uosius ir su trenksmu pasveikindami 2009-uosius. Nepasitenkindami tradiciniais naujamečiais pažadais šie atletai peržengė ribas ir įšoko į istorijos knygas pasinaudodami savo įgūdžiais ir įvertindami rizikos faktorių.
Renginys
Renginys / Red Bull Lietuva nuotr.

„Red Bull: New Year. No Limits“ renginyje likus trims valandoms iki Naujųjų Rhysas Millenas atliko pirmą istorijoje atbulinį salto su visureigiu. Po pusvalandžio Robbie Maddisonas, pašokęs iki maždaug dešimto aukšto, nusileido ant Triumfo arkos kopijos ir sėkmingai nuskriejo žemyn.

R.Milleno atbulinis salto su visureigiu buvo dar 2007 m. iškelto tikslo įgyvendinimas. Per generalinę repeticiją prieš 2007-ųjų palydėtuves R.Millenas nušoko už nusileidimo rampos ir smarkiai susižeidė. Sveikdamas 36 metų zelandietis vis galvojo apie atbulinį salto ir pasiryžtą žygdarbį sėkmingai atliko šiemet.

Prieš versdamasis ore R.Milleno visureigis įsibėgėjo iki specialiai sukonstruotos rampos 60 km/h greičiu ir pakilęs nuskriejo 25 metrus. Automobilis sunkiai nusileido ant visų keturių ratų, bet kelis kartus apsivertė jau ant žemės. Laimė, R.Millenas išlipo iš automobilio nenukentėjęs.

„Tokiam žygdarbiui stengiesi pasiruošti kuo geriau, žinai visus matmenis – greitį, atstumą ir svorį, – vardijo R.Millenas. – Tačiau turi tik vieną progą viską atlikti tinkamai. Aš nusileidau, bet daug kartų apsiverčiau. Deja, greitis, reikalingas pašokti nuo rampos, yra ne toks pat kaip nusileisti. Reikia apskaičiuoti daug faktorių. Kai Carey Hartas atliko pirmą atbulinį salto motociklu varžybose, jis padarė avariją. Norėjau 2008-uosius baigti gražiai nuvažiuodamas nuo smėlio krūvos, bet tikrai didžiuojuosi tuo, ką pasiekiau.“

2007-ųjų „Red Bull" naujamečio renginyje pagerinęs Guinnesso pasaulio rekordą su motociklu nušokdamas 98,34 metro (322 pėdas ir 7,5 colio), atstumą, prilygstantį amerikietiškojo futbolo aikštei, R.Maddisonas nebeturėjo kur daugiau kilti, tik į viršų – daugiau nei 30 metrų.

300 tūkst. susirinkusių smalsuolių skanduojant jo vardą, 27 metų australas įsibėgėjo iki 90 km/h, su motociklu pakilo iki maždaug 32 metrų ir nusileido ant Triumfo arkos kopijos 30 metrų aukštyje. Po sėkmingo nusileidimo viršuje R.Maddisonas nėrė žemyn iki nusileidimo rampos. Didžiulė smūgio jėga sužalojo kairę ranką,  teigiama pranešime spaudai.

„Dar kartą apgavau mirtį, – džiūgavo R.Maddisonas. – Esu pasiruošęs nugyventi dar vieną dieną ir susijaudinęs laukiu, ką man pasiūlys 2009-ieji. Mano šuolių rizikos laipsnis yra ypač didelis, nors pasitikiu savo galimybėmis ir pasiruošimu. Žinojau, kad pasekmės gali būti tragiškos, bet dėl to mes ir bandome peržengti ribas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius