2018 10 06

Italijoje – ilgai laukta dviratininkės Rasos Leleivytės pergalė

Dviratininkė Rasa Leleivytė po daugiau nei septynerių metų tapo tarptautinių lenktynių, įtrauktų į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių, nugalėtoja. 30-metė Lietuvos plento grupinių lenktynių čempionė iš Italijos komandos „Aromitalia – Vaiano“ šeštadienį Italijoje laimėjo penktąsias UCI pirmos kategorijos lenktynes „Giro dell’Emilia“. Už tai Rasai atiteko 125 pasaulio reitingo taškai.
Rasa Leleivytė
Rasa Leleivytė / Tomo Gaubio nuotr.

R.Leleivytė 98,8 km nuvažiavo per 2 val. 25 min. 25 sek. (vid. greitis – 40,77 km/h).

Antra finišavo kubietė Arlenis Sierra („Astana“, +9 sek.), trečia – danė Cecilie Uttrup Ludwig („Cervelo - Bigla“, +9 sek.), o ketvirta – nugalėtojos titulą gynusi italė Tatiana Guderzo (+13 sek.). Pastaroji dviratininkė pasaulio pirmenybėse 2009 metais iškovojo auksą, 2004 metais – sidabrą, o šiemet – bronzą. T.Guderzo bronzos medalį pelnė ir Pekino olimpinėse žaidynėse.

Lenktynių pabaigoje dviratininkėms teko įveikti 2,1 km ilgio įkalnę, kurios vidutinis statumas – 10 proc. (vienos atkarpos statumas – 18 proc.). Iš 116 startavusių dviratininkių finišavo 100.

R.Leleivytė tapo pirmąja užsieniete, laimėjusia šias lenktynes. Rasa pernai šiose varžybose buvo antra, o užpernai – ketvirta.

Lietuvos dviratininkė tarptautinių lenktynių nebuvo laimėjusi nuo 2011 metų gegužės mėnesio.