Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 08:30

Japonai neigia pasirodžiusią informaciją apie atšaukiamas olimpines žaidynes

Japonai paneigė pasirodžiusią informaciją apie atšaukiamas olimpines žaidynes
„Scanpix“ nuotr. / Japonai paneigė pasirodžiusią informaciją apie atšaukiamas olimpines žaidynes

„The Times“ vėlyvą ketvirtadienio vakarą paskelbė sensacingą naujieną. Britų žiniasklaidos kanalas remdamasis šaltiniu Japonijos vyriausybėje trimitavo, kad Tokijo olimpinės žaidynės šiemet neįvyks, o japonai jau susitelkė siekiui gauti 2032 m. renginio organizavimo teises. Tačiau netrukus šią naujieną paneigė pats Japonijos premjeras.

Dar 2020 m. vasarą turėjusios įvykti olimpinės žaidynės dėl koronaviruso pandemijos buvo perkeltos į 2021 m. vasarą.

„The Times“ citavo neįvardintą Japonijos valdančiosios koalicijos narį, pareiškusį, kad „niekas nenori būti pirmas, apie tai prabilęs, bet jau pasiektas konsensusas, kad vykdyti žaidynes būtų per sudėtinga“.

Tačiau penktadienį Tokijo žaidynių organizacinis komitetas išleido pranešimą, kuriame netiesiogiai atsakė į „The Times“ paskelbtą informaciją.

„Visi mūsų partneriai – nacionalinė vyriausybė, Tokijo valdžia, Tokijo žaidynių organizacinis komitetas, Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) ir Tarptautinis paralimpinis komitetas (IPC) yra nusiteikę surengti žaidynes šią vasarą, – teigiama pranešime. – Tikimės, kad normali gyvenimo eiga sugrįš kaip įmanoma greičiau, o mes pasistengsime padaryti viską, kad žaidynes būtų saugios.“

Pranešime buvo įvardinta, jog žaidynių organizatoriai turi ir Japonijos premjero Yoshihide Sugos palaikymą. Šio atstovas Managu Sakai taip pat pasisakė apie išplatintą žinią, jog žaidynės gali neįvykti.

„Ši žinia neteisinga ir mes ją neigiame“, – sakė japonas.

„Scanpix“ nuotr./Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai
„Scanpix“ nuotr./Tokijo žaidynių dalyviams bus privalomi koronaviruso testai

Anot „The Times“ paskelbtos informacijos, japonai jau nusitaikė į 2032 m. žaidynes, nes 2024 ir 2028 m. didžiausio sporto renginio organizatoriai jau aiškūs – jais bus Paryžius ir Los Andželas.

Visgi mažai tikėtina, kad Tokijas ryžtųsi tokiam planui, kadangi išlaikyti olimpinius objektus daugiau nei dešimtmetį gali būti itin didelė prabanga žinant tai, kad Japonija jau ir taip išleido apie 25 mlrd. JAV dolerių.

Tai, kad apie žaidynių atšaukimą nemąstoma, patvirtino ir IOC prezidentas Thomasas Bachas.

„Šiuo metu neturime priežasčių netikėti, kad žaidynių atidarymas neįvyks liepos 23-ąją olimpiniame Tokijo stadione. Neturime jokio plano B“, – Japonijos naujienų agentūrai „Kyodo“ sakė IOC vadovas.

Tokijo olimpinių žaidynių pradžia numatyta liepos 23-ąją. Jų uždarymo ceremonija turėtų įvykti rugpjūčio 8-ąją.

Manoma, kad olimpinės žaidynės gali būti surengtos be sirgalių, taip padarant renginį išskirtinai televiziniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką