TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji Lietuvos raiteliai prasiskynė kelią į Europos čempionatą

M.Petraitis 115cm aukščio kliūčių konkūre įveikė 58 dalyvius ir liko antras
„Audruvio“ nuotr. / M.Petraitis 115 cm aukščio kliūčių konkūre įveikė 58 dalyvius ir liko antras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Austrijoje vykusiose tarptautinėse FEI (Federation Equestre Internacionale – Tarptautinė žirginio sporto federacija) jaunių ir jaunučių kvalifikacinėse konkūrų varžybose sužibėjo Lietuvos raiteliai Matas Petraitis ir Dovilė Matulytė. Sportininkai iškovojo teisę varžytis Europos jaunių ir jaunučių konkūrų čempionate.

Pasak Lietuvos žirginio sporto specialistų, jei tik abu jaunieji raiteliai taip dirbs ir treniruosis toliau,  galėtų tapti Lietuvos viltimis olimpinėse žaidynėse.

Intensyvios treniruotės
 

Joniškietis M.Petraitis, „Audruvio“ žirgyne treniruojamas garsaus Lietuvos konkūrų raitelio ir trenerio Kosto Gaigalo, šiuo metu visas pastangas deda į pasiruošimą liepos mėnesio varžyboms Prancūzijoje.
 

„Įspūdžiai iš Austrijos – geri. Tikrai rimtos ir įspūdingos varžybos, tad smagu, kad pavyko pasiekti tokius rezultatus. Nesinori prognozuoti pirma laiko, tačiau manau, kad Europos jaunių čempionate taip pat pavyks pasirodyti gerai“, – sako M.Petraitis.

Pradėjęs joti vos dvylikos metų, Matas netrukus ėmė rimtai domėtis žirgų sportu, dalyvauti varžybose, o dabar jis jau vertinamas kaip vienas perspektyviausių raitelių Lietuvoje. „Iš pradžių žirgais sudomino jojimo mokyklą atidariusi mama, tačiau pradėjęs sportuoti rimčiau įsitraukiau. Dabar savo ateitį sieju tik su žirgais“, – teigia aštuoniolikmetis.

Rolando Matulio nuotr./D.Matulytė 115cm aukačio kliūčių konkūro varžybose mararutą įveikė be baudos taakų ir  iakovojo trečią vietą
Rolando Matulio nuotr./D.Matulytė 115 cm aukščio kliūčių konkūro varžybose maršrutą įveikė be baudos taškų ir iškovojo trečią vietą

J.Lenarto žirgyne, Klaipėdos rajone, trenerio Žydrūno Garbenio padedama D.Matulytė taip pat sakosi nenorinti spėlioti, kurią vietą pavyks laimėti Europos jaunučių čempionate, tačiau yra nusiteikusi pozityviai.

„Daug kas priklauso ir nuo paties žirgo nusiteikimo. Be to, dalyvaujant varžybose užsienyje įtampos ir jaudulio kur kas daugiau. Kita vertus, visa tai tarsi išsijungia, kai įjoju į varžybų aikštę – tada lieka tik pats jojimas“, – pasakoja D.Matulytė. Europos jaunučių čempionate jaunoji raitelė ketina dalyvauti su mylimu žirgu Herminu.

Olimpinės viltys

„Be galo džiugu matyti tokius jaunųjų Lietuvos raitelių pasiekimus. M.Petraitis jaunių konkūrų varžybose dalyvauja jau ketvirti metai ir galima drąsiai sakyti, kad šioje klasėje Lietuvoje jam lygių raitelių praktiškai nėra. Beje, jį sparčiai vejasi ir šešiolikmetis Mato brolis Kristupas – jis turi mažiau patirties ir Austrijoje su žirgais Silvanos bei Welt Duran jam pasisekė kiek prasčiau nei Matui, tačiau Kristupas taip pat turi daug potencialo.

Na, o D.Matulytė Austrijoje išsikovojo tiesų kelią į Europos vaikų ir jaunių čempionato finalą. Keturiolikmetė raitelė labai puikiai susistygavusi su savo žirgu Herminu. Belieka jai palinkėti kuo didžiausios sėkmės Prancūzijoje“, – sako Lietuvos žirginio sporto sąjungos Konkūrų komiteto narys Vytautas Poznanskis.
 

Anot jo, jei jaunieji sportininkai rimtai dirbs ir toliau, Lietuvai galėtų atstovauti ir olimpinėse žaidynėse. „Olimpiada nėra nepasiekiama. Tiesiog reikia užsispyrimo, noro ir nuolat dirbti. Jei jaunoji karta sugebės rimtai tęsti treniruotes ir turės gerus žirgus, Lietuva tikrai galėtų pasižymėti ir jojimo sporto šakose“, – įsitikinęs V.Poznanskis.

Rezultatai

Aštuoniolikmetis M.Petraitis su nuosavu Holšteino veislės žirgu Bolero 115 cm aukščio kliūčių konkūre įveikė 58 dalyvius ir liko antras. Kvalifikacinėse „FEI Grand Prix“ jaunių varžybose M.Petraitis su žirgu Cattio, surinkęs keturis baudos taškus, liko penkioliktoje vietoje iš 69.

Lietuvos jaunučių konkūrų čempionė keturiolikmetė D.Matulytė su nuosavu trakėnų veislės žirgu Hermin 115 cm aukščio kliūčių konkūro varžybose maršrutą įveikė be baudos taškų ir  iškovojo trečią vietą. Kvalifikacinėse „FEI Grand Prix“ 125 cm aukščio kliūčių jaunučių varžybose Dovilė taip pat nepelnė baudos taškų ir, iškovojusi penktą vietą, gavo teisę keliauti tiesiai į Europos jaunučių čempionato finalą Prancūzijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką