Naujausios

Publikuota: 2010 gruodžio 25d. 13:27

Kalėdiniame bėgime – beveik pusė tūkstančio entuziastų

Begimo dalyviai prieš startą Vilniaus „Žalgirio“ stadione
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bėgimo dalyviai prieš startą Vilniaus „Žalgirio“ stadione

Tradiciniame, jau 35-ą kartą vykusiame, bėgime sostinės gatvėmis šį kartą dalyvių buvo mažiau nei įprasta. Tačiau kalėdinius pietus į smagias varžybas iškeitė beveik 500 bėgimo mėgėjų. Ir nors vertingiausius prizus gavo 5 ir 12 km distancijų nugalėtojai, svarbiausia renginyje buvo - šventinė nuotaika.

„Oras gal ir prastokas profesionalams. Tačiau tikriems bėgimo mėgėjams ir tokios pažliugusios gatvės nebus kliūtis“, – pripažino varžybų organizatorius Jonas Grigas. „Žalgirio“ stadiono vadovas varžybas rengia jau ketvirtą dešimtmetį. Tačiau pats sako, kad ramia širdimi renginį perduodąs Vilniaus maratono organizatoriams – būtent jie 2011–ųjų pabaigoje Vilniuje rengs kalėdinį bėgimą.

O šiemet prie starto linijos išsirikiavo beveik 500 bėgikų. Aišku, galima nostalgiškai prisiminti, pavyzdžiui, 1987–uosius, kai varžybose dalyvavo per 2000 entuaziastų. Pasak J.Grigo, tada net keli autobusai bėgikų atvažiuodavo iš Kalingrado, žmonės net iš Vladivostoko atskrisdavo į tradicinį renginį. Šiemet dalyvių buvo mažiau nei pernai: trumpesnę distanciją buvo pasirengę įveikti 235 dalyviai, o ilgesniąją – beveik pustrečio šimto žmonių. Nemažai jų vilkėjo Kalėdų senelio aprangą – būtent taip apsirengę dalyviai yra savotiška Vilniaus bėgimo vizitinė kortelė.

Nors nemaža dalis bėgo savo malonumui (kai kurie – su mažais vaikais ar keturkojais augintiniais), vis dėlto vyko kova ir dėl nugalėtojų vardų. 5 km distancijoje pirmavo orientacininkas iš Kauno Jonas Vytautas Gvildys – 15.20 min. „Anksčiau bėgdavau 12 km, o šį kartą pabandžiau jėgas trumpesnėje distancijoje. Buvo slidu, tačiau smagu, kad pavyko laimėti“, – po finišo sakė laimėtojas. Antras finišavo Vytautas Bieliūnas (16.05 min.), trečias liko Konstantinas Tichonovas (16.25 min.).

Moterų grupėje 5 km greičiausiai įveikė Roberta Žiedelytė, aplenkusi Artmandą Medutytę ir Agnę Juodagalvytę.

Jau ketvirtą kartą pagrindiniame 12 km bėgime nugalėjo Marius Diliūnas iš Pakruojo (38.00 min.). „Slidoka šiandien buvo, tačiau sąlygos visiems vienodos. Ilgokai drauge bėgau su Aurimu Skinuliu, tačiau žinojau, kad finišuoju paprastai geriau už jį. Paskutiniame kilometre„“trūktelėjau“ ir jau ramus finišavau“, – sakė bėgikas. A.Skinulis jam pralaimėjo 8 sek., o trečią vietą užėmė Darius Sadeckas – 38.26 min.

Moterų grupėje nuotolį greičiausiai įveikė Violeta Godlevska. Trenerio Vytauto Gražio auklėtinė šį bėgimą laimėjo pirmą sykį. Ji užtikrintai aplenkė antrą vietą užėmusią Kristiną Rybakovaitę ir trečiąja likusią Indrę Valaitę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą

Verslas

Nepatenkintos klientės skundžia „Boutique guru“: kodėl grąžinus prekę pinigų tenka laukti mėnesius?

Verslas

Klaipėda planuoja, prancūzai jau stato: Kalė kyla išorinis uostas už 863 mln. eurų

Aktualu

Seimas ėmėsi naminukės legalizavimo, kontrolės departamentas pasigenda nuoseklumo

Pasaulis kišenėje

Atidėto „Small Planet Airlines“ skrydžio keleivis: nuplaukė viena atostogų para

Sportas

Futbolo sekmadienis: angliškas katės ir pelės žaidimas bei bekompromisė išlikimo kova H grupėje

24sek

Slovėnų vaikį sodina į D.Nowitzkio sostą: su L.Dončičiumi „Mavericks“ planuoja atgimimą