2010 10 10

Kalnų dviračių kroso čempionais tapo Edgaras Kovoliovas ir Karolina Mickevičiūtė

Šeštadienį, spalio 9 dieną, Bubiuose (Šiaulių r.) įvyko Lietuvos kalnų dviračių kroso čempionatas. Vyrų elito grupėje nepralenkiamas buvo Edgaras Kovoliovas, atstovaujantis „SM Sietyno“ komandai. Moterų elito grupėje aukso medalį iškovojo orientacininkė, klubo „S-Sportas“ atstovė Karolina Mickevičiūtė.
Edgaras Kovoliovas
Edgaras Kovoliovas / Organizatorių nuotr.

Sportininkams teko įveikti sudėtingą,  geros dviračio valdymo technikos ir ištvermės  reikalaujančią , trasą, kuri driekėsi vaizdingose Kurtuvėnų regioninio parko vietose. Trasoje gausu staigių pakilimų, dinamiškų nusileidimų, ekstremalių tramplynų.  Ši trasa ypatinga tuo, jog ne kiekvienas mėgėjas ryžtasi ir sugeba ją įveikti.

Vyrų elito grupės sportininkams teko įveikti septynis 5 km ilgio ratus. Nugalėtojas Edgaras Kovoliovas trasą įveikė per 1 val 39 min 42 s ir tik 26 sekundėmis aplenkė kaunietį Šarūną Pacevičių, kuris atstovauja „Orbea-Velomanija“ komandai.  Bronzos medaliu pasidabino „S-Sportas“ komandos narys Domas Manikas. Šis sportininkas trasą įveikė per 1 val 46 minutes ir 52 sekundes.
Moterų elito grupės sportininkėsm teko įveikti šiek tiek trumpesnę distanciją. Sportininkės varžėsi 25 km, t.y penkių ratų trasoje. Nepralenkiama buvo ir čempionės titulą iškovojo, orientacininkė, Karolina Mickevičiūtė. Ji trasą įveikė per 1 val 33 minutes 10 sekundžių ir net 46 sekundėmis aplenkė tituluotą varžovę Tatiana Kaliakina, kuri atstovauja „SM Sietyno“ komandai. Bronzos medaliu pasipuošė,  pastarosios komandos draugė, Sabina Brazevič.

Jaunių grupėje lygių sau neturėjo vilnietis Paulius Šiškevičius, kuris 25 km trasą įveikė per 1 val 15 min ir 56 sekundes. Jaunių merginų tarpe čempione tapo pastarojo komandos draugė Rasa Pocytė („SM Sietynas“).

Veteranų grupėje Lietuvos kalnų dviračių kroso čempionu tapo šeimininkas, varžybų organizatorius, Svajūnas Ambrazas („S-Sportas“)

Sportininkai, kurie neturėjo licenzijos, tačiau norėjo pasivaržyti puikioje kalnų dviračių trasoje, lenktyniavo mėgėjų grupėje. 25 km varžybose pirmąją vietą iškovojo Karolis Volungevičius („Orbea-Velomanija“).