Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 21d. 15:09

Karpovas – Kasparovas: po 25 metų

Gario Kasparovo ir Anatolijaus Karpovo dvikova prieš 25 metus
blog.laprovincia.es nuotr. / Gario Kasparovo ir Anatolijaus Karpovo dvikova prieš 25 metus.

Šiandien Ispanijos Valensijoje prasideda šachmatų simpoziumas, kurio puošmena turėtų tapti dviejų buvusių pasaulio čempionų Gario Kasparovo bei Anatolijaus Karpovo akistata. Per dvi dienas didmeistriai sužais 12 partijų – 4 greitaisiais šachmatais, o 8 – blic.

Šių dviejų Rusijos didmeistrių dvikovų istorija tęsiasi jau 25 metus, per juos G.Kasparovas ir A.Karpovas sužaidė penkis turnyrus dėl pasaulio čempiono titulo. Spėjama, kad tai gali būti jau paskutinė dviejų grandų akistata, mat A.Karpovas pastaruoju metu retai dalyvauja turnyruose, o G.Kasparovas oficialiai apie karjeros pabaigą paskelbė 2005 metais. Dabar jis – politikas.

Pirmą kartą didmeistriai susitiko 1984 metais Maskvoje, tačiau mačas taip ir nebuvo baigtas. A.Karpovui pirmaujant 5:3, FIDE prezidentas Florencio Campomanesas mačą nutraukė. Oficialiame paaiškinime buvo teigiama, jog taip buvo pasielgta dėl didelio lygiųjų skaičiaus (taip baigėsi net 40 iš 48 partijų), tačiau manoma, jog taip buvo padaryta dėl Sovietų Sąjungos vadovybės spaudimo – jie buvo įsitikinę, kad sistemai atstovavęs A.Karpovas palūžo psichologiškai ir laimėti nebeturi jokių šansų.

Po dvejų metų šachmatininkai susitiko Londone – iš Azerbaidžano kilęs G.Kasparovas laimėjo seriją 13:11 bei tapo 13 pasaulio čempionu. Jis apgynė šį titulą ir 1986, 1987 bei 1990 metais.

Lažybų bendrovės teigia, kad G.Kasparovas yra favoritas ir šį kartą.  Tarptautinis didmeistris Narekas Seferianas teigia, kad G.Kasparovo koziriai – jaunesnis amžius ir labiau aktyvus žaidimo stilius. G.Kasparovas yra jaunesnis už savo oponentą 12 metų. „Jis daugiau pasiekęs tiek greituosiuose šachmatuose, tiek ir blice. Anatolijus labiau mėgsta pozicinį žaidimą, tad jam parankesni yra klasikiniai šachmatai”, – teigia jis. Lažybų bendrovės sportininkų šansus vertina: 1:1,40 (laimės G.Kasparovas), 1:4,00 (lygiosios), 1:7,00 (laimės A.Karpovas).

Karpovo–Kasparovo dvikova bei ją lydintys renginiai vyks Valencijos Menų rūmuose, pastatytuose pagal architekto Santiago Calatravos projektą. Kartu vyks ir tarptautinis simpoziumas „Valencija – šiuolaikinių šachmatų lopšys”, kuriame dalyvaus sportininkai, specialistai bei FIDE funkcionieriai.

Pirmoji partija bus žaidžiama rytoj, 20 valandą Lietuvos laiku. Per dieną bus žaidžiamos 2 partijos greitaisiais šachmatais (laiko kontrolė – 25 minutės + 5 sekundės kiekvienam ėjimui) bei 4 – blic (5 minutės + 2 sekundės). 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką