Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaukės nukrito prieš atveriant urnas: parolimpinio komiteto vairas be konkurencijos atiteko M.Biliui

Mindaugas Bilius Interviu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mindaugas Bilius
Šaltinis: 15min
1
A A

Keletą pastarųjų mėnesių virš Lietuvos parolimpinio sporto tvyroje tiršti kovos debesys netikėtai išsisklaidė. Trečiadienį Vilniuje naujuoju Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentu vienbalsiai išrinktas Mindaugas Bilius, nors dar visai atrodė, kad siekti šio posto yra pasiryžę mažiausiai trys kandidatai.

Asamblėjos metu už 35-erių šiaulietį balsavo 20 iš 21 LPOK generalinės asamblėjos balsavimo teisę turėjusių narių.

„Gaila, kad esu vienas kandidatas. Man, kaip sportininkui, būtų buvę įdomu, jei būtų konkurencija, – prisipažino naujasis LPOK prezidentas. – Tikiu, kad sutelkus visiems jėgas mūsų valstybės vardas ir himnas pasaulyje skambės dar garsiau.“

Parolimpinis čempionas jau anksčiau buvo užsiminęs, jog generalinio sekretoriaus pareigas jis ketina siūlyti kitam šiauliečiui, aklųjų sporto federacijos Vykdomo komiteto nariui Pauliui Kalveliui.

Viceprezidento postas patikėtas Ignui Mačiukui.

Neįgaliųjų parolimpinio komiteto prezidentą atviru balsavimu rinko trys asociacijos nariai. Jais yra neįgaliųjų sporto federacija, aklųjų sporto federacija ir parolimpinio sporto rėmimo fondas. Kiekviena organizacija balsavime turėjo po 7 balsus.

„Ši pergalė nei sunki, nei lengva. Džiaugiuosi, kad mūsų sporto klubai pagaliau subrendo šiems pokyčiams. Manau, kad nauja jėga, kuri ateina, kuri mane palaiko ir su kuria ruošiamės dirbti, pakylės neįgaliųjų sportą į didesnes aukštumas. Antras tikslas – kad neįgalūs sportininkai jaustųsi lygūs su sveikaisiais“, – kalbėjo naujasis parolimpinio komiteto vadovas.

Džiaugiuosi, kad mūsų sporto klubai pagaliau subrendo šiems pokyčiams.

– Ar nustebote, kai varžovai pradėjo virsti tarsi lapai?15min paklausė M.Biliaus.

– Truputėlį gaila, kad daugiau konkurentų nebuvo, tačiau manau, jog ta banga, kuri atėjo iš aklųjų ir neįgaliųjų federacijų, ji buvo su naujovėmis, su svajonėmis ir tikslais. Jie tikėjo manimi ir manė, kad jų tikslus galiu pildyti. Nežinau tiksliai priežasčių, kodėl kiti kandidatai atsiėmė kandidatūras.

– Kada sužinojote, kad liekate vienintelis kandidatas?

– Vakar.

– Kokius pirmuosius darbus esate numatęs?

– Mano žiniomis, dabar Seime yra paruoštas Lietuvos sporto įstatymo pakeitimas. Jame yra tikrai daug neteisybės, ypač, kas liečia neįgaliųjų sportą. Jau ryt reiks susitikti su Seimo nariais ir kalbėtis. Ir apie stipendijas, ir apie rentų paskirstymą. Norisi padaryti viską, kad neįgalūs sportininkai jaustųsi lygūs su sveikaisiais.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Bilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Bilius

– Kokia parolimpinio sporto centro ateitis?

– Iš tiesų man reikėtų susipažinti su visais dokumentais. Pažiūrėti, kas yra padaryta, kokie yra susitarimai. Buvęs prezidentas Vytautas Kvietkauskas pažadėjo padėti ir suteikti visą informaciją. Pokyčiai turi įvykti ir jie tikrai įvyks.

– Ar ketinate tęsti sportininko karjerą?

– Svajonė tokia yra, bet žiūrėsime, kaip bus. Esu pasiryžęs vykdyti pažadus, kuriuos čia išsakiau. Laukia rimtas iššūkis, sunkus darbas. Jei pavyks viską suderinti, varžybose dalyvausiu. Jei ne, teks su aktyviu sportu atsisveikinti.

Konkurentai iškrito tarsi lapai

Dar visai neseniai konkurenciją parolimpiniam čempionui žadėjo sudaryti bent du varžovai.

Pirmasis baltą vėliavą iškėlė viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.

Partnerio nuotr./Vytautas Kvietkauskas
Partnerio nuotr./Vytautas Kvietkauskas

Prieš ketverius metus jis taip pat kandidatavo į šias pareigas ir tuomet tik keturiais balsais nusileido iki šiol prezidento pareigas ėjusiam Vytautui Kvietkauskui.

Vis dėlto savo kandidatūrą M.Paulauskas šiemet atsiėmė lygiai taip pat greitai, kaip ji buvo pateikta.

Nepraėjus ir savaitei, vyras persigalvojo ir išreiškė visokeriopą paramą M.Biliui.

„Sudėliojęs visus už ir prieš aš nusprendžiau atsiimti savo kandidatūrą iš pretendento į parolimpinio prezidento postą. Manau, kad dabar yra Mindaugo Biliaus laikas“, – savo socialinio tinklo paskyroje kovo 20-ąją prisipažino M.Paulauskas.

Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos (LNSF) iškeltas buvusio komiteto generalinis sekretorius Gintaras Zavadckis ginklus sudėjo prieš pat rinkimus.

Kažkaip keistai jie pasielgė. Tačiau, jei manęs nepalaiko, aš nepretenduosiu.

Jis teigė, kad kandidatūrą buvo palaiminusi trečią kartą šį kovą prezidentu išrinkto Anatolijaus Čupkovo vadovaujama neįgaliųjų federacija. Nors G.Zavadckio kandidatūra buvo iškelta, bet paskui jis nebuvo įtrauktas į delegatus generalinėje asamblėjoje.

Todėl su M.Biliumi nekovojo, įtaręs nešvarius neįgaliųjų federacijos žaidimus: „Kažkaip keistai jie pasielgė. Tačiau, jei manęs nepalaiko, aš nepretenduosiu“.

Būtent G.Zavadckis buvo laikomas ankstesnės sistemos šalininku. Niekam ne paslaptis, kad jį šiame poste norėjo matyti ir šešias kadencijas parolimpiečiams vadovavęs bei M.Bilių ne kartą kritikavęs Vytautas Kvietkauskas.

Jis iš parolimpinio judėjimo trauktis neketina – išrinktas į naujos sudėties Vykdomąjį komitetą.

Kartu su juo Vykdomojo komiteto nariais patvirtinti Vytautas Girnius, Remigijus Bagdonas, Juozas Miliauskas, Ignas Mačiukas, Kęstutis Skučas ir Deimantas Jusys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką