Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 19:18

Kaunas padėkojo „ACME-Žalgiris“ rankininkėms, už po 31 metų į miestą grąžintą Lietuvos rankinio čempionių titulą

Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės per pagerbimą pas miesto merą
moterurankinis.lt / Kauno „ACME-Žalgiris“ rankininkės per pagerbimą pas miesto merą

Trečiadienį Kauno rotušėje buvo pagerbtos Lietuvos moterų rankinio čempionės – „ACME-Žalgiris“ komanda bei visas klubo kolektyvas.

Šalies čempionių pagerbtuvėse dalyvavo Kauno meras Andrius Kupčinskas, vicemeras Stanislovas Buškevičius, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos pirmininkas, kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas, sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Valdas Urbonavičius, vyresnioji specialistė Laimutė Valiūtė,  Kauno apskrities rankinio federacijos prezidentas Bronius Girdzijauskas ir kiti.

"Kaunui yra didžiulė garbė turėti tokias sportininkes, iškovojusias puikią pergalę ir vėl pakylėjusias rankinį į aukštumas. Dėkoju treneriams, kurie sugeba uždegti jaunimą siekti aukščiausių tikslų.

Tik du kolektyvai šiemet sugebėjo Kaunui pelnyti aukso medalius ir abi ekipos yra kurių pavadinimuose skamba "Žalgirio" vardas - tai vyrai krepšininkai ir moterys rankininkės", - sportininkes sveikinimo kalboje sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Po mero kalbėjęs Kauno apskrities rankinio federacijos prezidentas Bronius Girdzijauskas pažymėjo, kad po praėjusio sezono, kur žalgirietės iškovojo sidabro medalius, šįkart nepaleido iš savo rankų sėkmės paukštės ir Kaunui po 31 metų pertraukos sugrąžinio šalies stipriausios ekipos titulą.

Prezidentas, prisimindamas rankininkių praeities pasiekimus, akcentavo vieną detalę.

"1982 metų Lietuvos moterų rankinio čempionate devynios tuometinio Kauno "Žalgirio" komandos žaidėjos - Stasė Astrauskienė, Genutė Garšvinskaitė-Kindurienė, Janina Cikaitė-Gedvilienė, Rita Jasikevičienė, Galina Konovalova-Fomina, Nemira Kontautaitė, Marytė Garšvinskaitė-Vansavičienė, Virginija Šimaitytė-Milcevičienė, Zita Pašakinskaitė-Darulienė bei treneris Feliksas Gedvilas rungtyniavo SSSR čempionate ir buvo penktos, o šalies čempionate atstovavo savo klubo rėmėjo - Kauno dujotiekio organizacijos - "Žydrosios liepsnelės" ekipai.

Ir tų metų Lietuvos čempionių gretose buvo žmogus, manau, tiesiogiai susijęs su šių dienų "ACME-Žalgiris" komanda - tai Z.Pašakinskaitė-Darulienė. Dabartinėje Lietuvos čempionių komandoje žaidžia Justina Darulytė, garsios rankininkės dukra, kuri po 31-rių metų pratęsė mamos čempionišką tradiciją ir kartu su žalgiriečių komanda iškovojo šalies čempionate aukso medalius.

Jos mama Z.Darulienė dukart yra iškovojusi Lietuvos čempionės vardą, be to, triskart tapo sidabro medalininke ir keturis kartus laimėjo bronzos medalius bei keliskart buvo SSSR čempionato prizininke. Tai yra gražus pavyzdys Justinai ir visai "Žalgirio" komandai sekti ankstesnių bendraklubių pėdomis.

Be to, noriu priminti, kad "ACME-Žalgiris" šį sezoną Lietuvos čempionate sužaidė 35 rungtynes ir iškovojo 34 pergales bei pasiekė savotišką rekordą. Ekipa pelnė daugiausiai iš visų komandų  - 1407  įvarčius, praleisdamos į savo vartus mažiausiai - 939 įvarčius.

Kaunietės dar iškovojo Lietuvos rankinio taurę, dalyvavo Baltijos lygos varžybose ir Europos Iššūkio taurės turnyre, kur pasirodė pagal savo galimybes“, - sakė B.Girdzijauskas.

"Mūsų komanda labai didžiuojasi, kad būtent mes po trijų dešimtmečių sugrąžinome šalies čempionių titulą į Kauną - Lietuvos rankinio lopšį. 1931 m. rugsėjo 27 d. Žaliakalnyje pirmąjį rankinio kamuolį išmetė prezidento Antano Smetonos žmona ir taip prasidėjo pirmosios moterų rankinio rungtynės.

O 1955-aisiais Kaune  buvo pakloti pirmieji taip vadinamo didžiojo rankinio pamatai, vėliau "peraugę" į šiuolaikinį, rankinį. 1982 m. "Žydroji liepsnelė" paskutinį kartą laimėjo Lietuvos čempionatą. Kitos pergalės teko laukti 31 metus. Todėl mums šis laimėjimas suteikė ypatingą džiaugsmą", - sakė komandos vyr.treneris, profesorius Antanas Skarbalius.

Pasak Antano Skarbaliaus tik sutelktomis visų grandžių pastangomis pavyko pasiekti ką šiandieną turime. "Pirmiausia dėkoju merginoms už jų triūsą treniruotėse ir ryžtą aikštelėje varžybų metu, miesto savivaldybei, kurios ženkli finansinė parama suteikė platesnias galimybes rungtyniauti EHF taurės ir Baltijos lygos turnyruose.

Ypatingai svarbi rėmėjų pagalba, kurie stabiliai mus rėmė net sunkiausiu krizės laiku ir tai pagaliau mūsų klubui leido palaipsniui subręsti bei tvirtai atsistoti ant kojų",- pažymėjo treneris A.Skarbalius.

Pagerbtuvių metu Kauno savivaldybės  padėkas ir gėles įteikė meras Andrius Kupčinkas bei vicemeras Stanislovas Buškevičius, o Kauno apskrities rankinio federacijos gėlės iš prezidento Broniaus Girdzijausko rankų  atiteko 2013 m. Lietuvos moterų rankinio lygos čempionėms: Gabijai Vidūnaitei,Neringai Palionytei, Audingai Kniubaitei, Dovilei Ilčiukaitei, Vitai Urbonaitei, Ligitai Kašelionytei, Viktorijai Markulevičiūtei,Vytautei Lideikaitei, Elitai Marijai Barkanovaitei, Gintarei Lydekaitei, Justinai Balzarevičiūtei, Justinai Darulytei, Ritai Oksaitei, Amandai Jasiulevičiūtei, Simonai Kazlauskaitei, Martynai Vaitkutei, Gretai Mameniškytei, Viltei Lubytei, vyr.treneriui, profesoriui Antanui Skarbaliui, trenerei Aurikai Celiešienei, gydytojui Mindaugui Šilkui, klubo prezidentui Juliui Būdai,  klubo finansininkei Ramutei Mickienei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

04:21:41
03:54
07:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką