Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kaunas Urban race 2014“ organizatorius D.Šemiotas: čia atrasite patraukliausią sporto šaką

Daugirdas Šemiotas
Asmeninio archyvo nuotr. / Daugirdas Šemiotas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nenumaldomai artėjant rudeniui, vis mažiau laiko lieka ir iki pirmosios Kaune rengiamos „Kaunas urban race“ sporto šventės. Tuo pačiu, norisi sužinoti, kaip gimsta tokie renginiai, kas paskatina jų atsiradimą bei kam turime dėkoti už kitokį požiūrį į sportą ir sveikatingumo skatinimą.

Kalbiname vieną iš organizatorių – „Daugirdas Gym“ trenerį ir savininką, puikiai žinomą sporto pasaulyje – Daugirdą Šemiotą. Trumpas Daugirdo dosjė:

Jaunių Lietuvos čempionas, 1999 m. Jaunimo Pasaulio čempionato 5 vietos nugalėtojas, 2000 m. Europos jaunimo čempionato  sidabro medalio nugalėtojas, vyrų daugkartinis bokso čempionas, 2005 m. Pasaulio bokso čempionato 5 vietos nugalėtojas, 2007 m. Pasaulio bokso čempionato bronzos  medalio nugalėtojas, 2008 m. Olimpiados dalyvis bei daugelio tarptautinių  turnyrų čempionas ir prizininkas.

Daugirdai, nuo ko pats pradėjote sportuoti?

Sportuoti pradėjau nuo 13 metų, per savo sporto karjerą 8 kartus buvau Lietuvos bokso čempionas, Atėnų olimpinėse žaidynėse teko būti rezerviniu dalyviu, buvau ir Pekino olimpinių dalyvių sąraše, daugelio pasaulio ir Europos turnyrų ir čempionatų dalyvis ir prizininkas, o šiuo metu treniruoju kitus.

Kaip kilo mintis suorganizuoti tokį renginį?

Kadangi pats sukuosi sporto srityje ir dirbu su žmonėmis, pajutau tikrai augantį sportuojančių ir besidominčių žmonių skaičių. Tas, aišku, džiugina, bet norisi padidinti sporto populiarumą, paskatinti žmones sportuoti. Panašu, kad Kaunas bunda iš letargo miego ir atranda aktyvesnį ir naudingesnį laisvalaikio praleidimo būdą.

Kodėl būtent toks renginio formatas?

Žmonėms norėjome pateikti kuo daugiau įvairumo, kad susipažintų su skirtingomis sporto rūšimis ir šakomis, bei atrastų sau patraukliausią. Pačios „Kaunas urban race“ – labai populiarėjančio pasaulyje formato, apjungiančio kelias skirtingas sporto šakas, o ne tik, pavyzdžiui, bėgimą ir dviračio pedalų mynimą. Dviejų dalių formatą pasirinkome tam, kad nedrįstantys išbandyti savo jėgų pačiose varžybose, galėtų išbandyti ką nors naujo Nemuno saloje, ten vykstančioje spartakiadoje. Gal pabuvę arčiau kitąmet norės sudalyvauti arba tiesiog susidomės, atras savo vietą sporte.

Tad planuojate renginį ir kitiems metams?

Na tikimės tęstinumo, nesinori, kad renginys būtų vienkartinis. Būtų gražu, jeigu išaugtų į ilgametę tradiciją.

Ar didelis visuomenės aktyvumas juntamas?

Taip, iš tikrųjų, susidomėjimas be galo didelis, tai tikrai džiugina. Tiek pačiu renginiu, tiek nemokamomis treniruotėmis antradieniais ir ketvirtadieniais Nemuno saloje. Turime draugų, kurie nori skatinti sporto veiką, kaip ir mes ir prisideda dovanomis. Tarp idėją palaikančiųjų – garsūs olimpiečiai ir draugai, turim gausią palaikymo komandą.

Apart pačių įvairiausių sporto šakų rugsėjo 06 dieną, girdėjome apie ketinamą siekti rekordą?

Taip, rugsėjo 6 dieną Nemuno saloje sieksime „Jogos pamokos“ rekordo, kuomet turėtų dalyvauti didžiausias jogos pasekėjų skaičius. Ačiū VšĮ „Kauno jogos studijai“ ir federacijai už didelį indėlį į šią idėją. Susiderinome su agentūra „Faktum“ dėl registravimo, turime įvykdyti uždavinius ir sąlygas, kad rekordas būtų registruojamas: atskira teritorija su įėjimu į ją taip, kad sužymėtume kiekvieną dalyvį, nuotraukos iš visų pusių ir viršaus, 20 parašų visai nesusijusių ir objektyvių žmonių parašų. Tikimės graži idėja pavyks.

Ar pats planuojate pasirodyti ringe Nemuno saloje ar dalyvauti „Kaunas urban race“ varžybose?

Šiaip ne. būsiu, palaikysiu, stengsiuosi, kad visiems viskas patiktų, vyktų sklandžiai ir svarbiausiai smagiai. Tačiau ringe tikrai bus galima išvysti gražių kovų ir garsių sportininkų. „Kaunas urban race“ dalyvių skaičius auga kasdien, tad tikrai linksma bus ir ten.

Ačiū jums už pokalbį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką