2013 09 24 /2013 09 25

Henrikas Strolis ir Simona Milišauskaitė – tarptautinio pulo turnyro Kaune nugalėtojai

Kaune biliardo klube „Entry“ vykusiame atvirajame reitinginiame antros kategorijos tradiciniame pulo turnyre „Biljuvos taurė 2013“ dalyvavo 63 vyrai ir 11 moterų iš Latvijos ir Lietuvos.
Henrikas Strolis

Moterų varžybų finale susitiko Lietuvos reitingo lyderės, o nugalėtoja tapo vilnietė Simona Milišauskaitė, po atkaklios ir permainingos kovos 6:5 įveikusi kaunietę Agnę Jaruševičiūtę.

Pusfinalyje S. Milišauskaitė 6:2 nugalėjo kaunietę Jūratę Juodžbalytę, o dviejų laikinosios sostinės pulo mėgėjų dvikovoje A.Jarušauskaitė 6:2 įrodė savo pranašumą prieš Albertą Šimkevičiūtę.

Vyrų varžybas laimėjo puikią sportinę formą demonstruojantis vilnietis Henrikas Strolis, finale 7:3 nugalėjęs šiaulietį Marių Šiaudkulį. Beje, antrąjį reitingą turnyre turėjusiam H. Stroliui nepavyko turnyrą baigti be pralaimėjimų. Jis atrankos varžybų, kurios vyko dviejų minusų sistema, antrajame ture 2:6 pralaimėjo šiuo metų reitingo taškus išbarsčiusiam tam pačiam M. Šiaudkuliui ir į finalą brovėsi sunkesniu keliu.

Pusfinalyje M. Šiaudkulis 7:5 įveikė latvį Aleksejų Malyševą, o H. Strolis privertė pasiduoti Daumantą Dieninį.

Veteranų (virš 45 metų) varžybose pergalę šventė kaunietis Gintautas Venclovas, finale 5:2 nugalėjęs prieniškį Algirdą Kubilių.

Jei moterų varžybose pergales dažniausiai iškovojo aukštesnį tarpusavio reitingą turėjusios sportininkės, tai vyrų varžybose užfiksuota nemažai staigmenų. Trečias pagal skirstymą Martynas Aleksonis jau pirmame rate 5:6 nusileido svečiui iš Rygos Alekseijui Malyševui ir vėliau nepateko net tarp 16-os pajėgiausių turnyro žaidėjų.

Per žingsnį nuo aštuntfinalio liko vyrų varžybose jėgas išmėginusi Agnė Jarušauskaitė, kuri ketvirtajame rate 5:6 nusileido Remigijui Kalvainiui. Jau aštuntfinalyje iš varžybų pasitraukė favoritu laikytas Domas Mineikis, 6:7 turėjęs pripažinti Daumanto Dieninio pranašumą.

Na, ir didžiausią turnyro staigmeną pateikė jaunasis Kęstutis Žadeikis. Dvylikametis klaipėdietis pateko tarp aštuonių pajėgiausių turnyro žaidėjų ir ketvirtfinalyje 6:7 nusileido Mariui Šiaudkuliui.

Veteranų grupėje prie staigmenų galima priskirti Algirdo Kubiliaus pergalę 5:3 pusfinalyje prieš favoritu laikytą prieniškį Gintautą Danilevičių.